Відділ державних соціальних інспекторів інформує

08.06.2020

Одержувачі державної допомоги мають усвідомити, що саме вони несуть повну відповідальність  за достовірність інформації про доходи та майно  їхньої сім`ї, надану ними при  зверненні за допомогою.  Разом із заявою, одержувачі допомоги дають згоду на збір інформації про сім`ю, яка звертається за допомогою, перевірку доходів, наявності  майна.

Спеціалісти відділу державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення наділені повноваженнями із здійснення контролю за правильністю надання всіх видів державної соціальної допомоги,  соціальних та компенсаційних виплат, цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на соціальний захист осіб  які потребують допомоги.

Якщо в ході перевірки виявлено, що заявник приховав  або свідомо подав неповні чи недостовірні дані про доходи та майновий стан своєї сім`ї, що  вплинули на встановлення права при призначенні соціальної допомоги, визначення її розміру, внаслідок чого було надмірно нараховано допомогу, виплата допомоги припиняється. Надмірно виплочені кошти підлягають відшкодуванню. У разі відмови від повернення коштів у визначений термін, борг  стягується  у судовому порядку. На наступний період допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців, починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.