Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Про нарахування та виплату грошової компенсації на тверде паливо

05.06.2020

Відповідно до Бюджетного кодексу України за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу надаються пільги ветеранам війни; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам податкової міліції; ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; громадянам відповідно Основ законодавства України про охорону здоров'яЗУ „Про культуру”ЗУ „Про бібліотеки і бібліотечну справу”ЗУ „Про освіту”; багатодітним сім'ям; дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям, сім’ям опікунів (піклувальників), в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей.

При визначенні норми забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом, згідно з якими населенню надаються житлові субсидії та пільги готівкою, застосовується ціна твердого палива 2746,74 грн за одну тонну та ціна скрапленого газу – 274,67 грн за один балон на домогосподарство, виходячи з граничних показників вартості однієї тонни твердого палива, одного балону скрапленого газу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №356.

Управлінням праці та соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації продовжується нарахування та виплата готівки пільговим категоріям населення, які перебувають на обліку в управлінні і проживають в будинках із пічним видом опалення на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Пільги на придбання твердого палива, скрапленого газу надаються виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу на домогосподарство в рік.

Грошова компенсація на придбання твердого палива і скрапленого газу в нинішньому році складає:

  • інвалідам війни – 2746 грн 74 коп.,
  • учасникам бойових дій – 20602 грн 06 коп.,
  • учасникам війни і членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 1373 грн 37 коп.,
  • чорнобильцям 1, 2 категорії, вдовам ЧАЕС, ветеранам Міністерства оборони, ветеранам органів внутрішніх справ, які мають право лише на тверде паливо – 1373 грн 37 коп., 
  • багатодітним сім’ям, прийомним сім’ям, опікунам (піклувальникам) – 1373 грн 37 коп.,
  • пенсіонерам галузей медицини, освіти та культури – відшкодовується вартість однієї тонни твердого палива на суму 2746 грн 74 коп.

Згідно з цим Порядком, для призначення пільг із придбання твердого палива і скрапленого газу особи звертаються до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за місцем проживання з відповідною заявою.

Законом України від 28.12.2014 № 76 – VIII „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” внесено зміни в частині надання пільг окремим категоріям громадян, які мають таке право відповідно до Законів України, по оплаті за житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку та придбання твердого та рідкого палива, а саме: пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Норми цього Закону в частині врахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї при наданні пільг набули чинності з 1 липня 2015 року.

Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389.

Також звертаємо увагу на те, що відповідно постанови КМУ від 27.04.2016 № 319, у разі призначення субсидії, пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

 

Для оформлення відповідних пільг звертатися до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації (кабінет № 8,   телефон 2-24-26) за адресою м. Козятин, вул. В. Стуса, 25.


« Повернутись