Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Допомога при народженні

12.10.2020

         

                      Управління соціального захисту населення повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з  дітьми» від 27 грудня 2001 р. №1751 допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини , опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.                                                                                                                          
                      Для  призначення допомоги при народженні дитини органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається:          
                   1) заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина що складається за формою,затвердженою Мінсоцполітики; 
                   2) копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).                                                                                                              
                       Заява, зазначена у підпункті 1 цього пункту,може бути подана в електронній формі (з використанням засобів телекомунікаційних систем, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема з використанням електронного цифрового підпису) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення. В такому разі факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін’юстом. У разі надходження надісланої з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви без електронного цифрового підпису громадянина орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, що допомога при народженні дитини призначається лише після підписання у місячний строк зазначеної заяви. У разі не підписання заяви у зазначений строк подається нова заява.  

 

             Опікуни подають, крім зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки.                           .                                                                                                        
         Жінки, які мають зареєстроване місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. 
          У разі звернення одного з батьків дитини (опікуна) за призначенням допомоги при народженні дитини орган соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, має право отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відомості, необхідні для призначення допомоги при народженні дитини.
          У разі народження дитини під час перебування жінки в слідчому ізоляторі або установі  виконання покарань адміністрація ізолятора або установи у десятиденний строк після отримання заяви матері про призначення допомоги при народженні дитини подає її заяву і копію свідоцтва про народження дитини до органу соціального захисту населення..
          Допомога  при народженні дитини в разі смерті виплачується на підставі копії свідоцтва про народження дитини або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини та копії свідоцтва про смерть.
 1 січня 2020 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року №691 якою затверджено Порядок надання комплексної допомоги «е- малятко» Цей проект дає можливість батькам новонароджених отримати 10 базових послуг, пов’язаних з народженням дитини подавши всього одну заяву. Мова йде про державну реєстрацію народження дитини, реєстрацію місця проживання малюка, призначення державних виплат при народженні дитини, внесення відомостей про дитину до реєстру пацієнтів, внесення відомостей до реєстру платників податків, видачу посвідчень багатодітних сімей і призначення допомоги дітям та інші важливі послуги. Цей комплекс послуг надаватиметься після подання батьком чи матір’ю новонародженої дитини всього однієї заяви.                                                 
Допомога при народженні дитини призначається (за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 місяців з дня народження дитини),у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

   Провідний спеціаліст відділу   соціальних допомог   Щербатюк Н.М.


« Повернутись