Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Новини та оголошення

Дорожня карта АТО

Зразок заповнення декларації на призначення субсидії

Памятка учасникам бойових дій АТО

Памятка щодо виплати коштів соціальних допомог через поштові відділенння та банківські установи 

Памятка щодо строків виплати соціальних допомог

Памятка щодо формування виплатних відомостей

13.06.2018

Звіт про надання населенню субсидій за травень 2018

                 Розміри  прожиткових  мінімумів

 

Управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації повідомляє, що з 01.07.2018року будуть проведені перерахунки соціальних допомог в зв’язку зі зміною прожиткових мінімумів, що передбачено на одну особу в розрахунку на один місяць.

Перерахунки будуть проведені згідно до Закону України « Про Державний бюджет України на 2018рік». Встановлено дані прожиткові мінімуми по категоріям осіб,а саме:

На  одну особу в розрахунку на місяць у розмірі  - 1777 грн (раніше 1700 грн);

А для основних соціальних груп населення:

На дітей віком до 6 років – 1559 грн (раніше 1492 грн);

На дітей віком від 6 до 18 років – 1944 грн (раніше 1860 грн);

На працездатних осіб - 1841 грн (раніше 1762 грн);

На осіб, які втратили працездатність – 1435 грн (раніше 1373 грн).

 

                                                                                              Головний спеціаліст

                                                                                відділу виплат  соціальних допомог

                                                                               Іваненко Т.П.

Про роботу комісії з питань призначення та виплати соціальних допомог

 

 13.06.2018 р. в управлінні соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації відбулося  планове засідання районної комісії з питань призначення та виплати соціальних допомог. На засіданні комісії було розглянуто   заяви членів сімей малозабезпечених родин щодо призначення їм державної соціальної допомоги та  субсидій, надання пільг за фактичним місцем проживання та відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

 Рішенням  комісії призначено державну соціальну допомогу 29 сім’ям, середньомісячний сукупний дохід яких нижче прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого законодавством.

Субсидію на оплату житлово-комунальних послуг  призначено  133  заявникам, які звернулися за призначенням субсидії.

Пільги за фактичним місцем проживання надано по 1 заяві.

Відновлено  соціальні виплати  внутрішньо переміщеним особам  (в кількості 16) та припинено 8 особам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365.

       Головний державний соціальний інспектор    Г.Матейко

 

 

11.06.2018

Перераховано кошти державних соціальних допомог

за червень 2018 року.

 

Управління соціального захисту населення Козятинської районної державної адміністрації інформує про те, що 07.06.2018 р.  перераховано кошти державних соціальних допомог за червень 2018 року на банківські установи та поштові відділення для виплати їх отримувачам допомог на загальну суму 5289,7  тис. грн., в т.ч. за видами допомог:

 • допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами на суму 34,9 тис. грн.,
 • допомогу при усиновленні дитини – 4,3 тис. грн.,
 • допомогу при народженні дитини – 1718,6 тис. грн.,
 • допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування – 205,5 тис. грн.,
 • допомогу на дітей одиноким матерям – 706,2 тис. грн.,
 • тимчасову державну допомогу дітям – 23,7 тис. грн.,
 • державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям – 1482,5 тис. грн.,
 • державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю  – 808,6 тис. грн.,
 • державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державну соціальну допомогу на догляд – 186,3 тис. грн.,
 • щомісячну грошову допомогу малозабезпеченій особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею – 103,0 тис. грн.,
 • тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату – 12,1 тис. грн.,
 • щомісячну компенсаційну виплату непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла  80-річного віку – 4,0 тис. грн.

 

Начальник відділу виплат

соціальних допомог

                  С.Добржанська

 

08.06.2018

Розпочато прийом заяв на монетизацію.

 

Управління соціального захисту населення Козятинської районної державної адміністрації (далі - управління) інформує жителів Козятинського району про те, що для отримання у 2018 році коштів невикористаної житлової субсидії необхідно звернутись із заявою з 1 червня до 1 вересня поточного календарного року.

Пунктом 17 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого   постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018. за № 329 передбачено, що після закінчення опалювального сезону частина суми невикористаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії на оплату комунальних послуг з постачання та розподілу природного газу та постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення, що не перевищує вартості 100 куб. метрів природного газу або 150 кВт·г електричної енергії на початок нового неопалювального сезону (станом на 1 травня поточного календарного року), повертається домогосподарству, яке забезпечило таку економію.

Виплата коштів невикористаної житлової субсидії громадянам здійснюватиметься управлінням через особові рахунки в банківських установах або відділення поштового зв'язку ПАТ "Укрпошта".

За рішенням комісії строк подання заяви щодо отримання коштів невикористаної житлової субсидії може бути продовжено до 1 листопада поточного календарного року (у разі наявності поважної причини).

У разі смерті особи, якій призначено житлову субсидію на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу або постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення, частина суми невикористаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії виплачується за заявою особи із складу домогосподарства, на яку розраховано житлову субсидію в опалювальний сезон.

Жителі Козятинського району - одержувачі субсидії, мають можливість отримати допомогу в оформленні заяви звернувшись як до управління так і до органів місцевого самоврядування, тобто виконкоми сільських і селищних рад, які володіють інформацією про наявну економію коштів, а також соціальних робітників територіального центру, які обслуговують одиноких непрацездатних громадян.

Для уникнення непорозуміння до заяви, в якій зазначено бажання отримати кошти на особовий рахунок банківської установи, просимо додавати довідку з інформацією про особовий рахунок банківської установи, що розташована на території Козятинського району.

За додатковою інформацією пропонуємо звертатись до відділу виплат соціальних допомог управління соціального захисту населення Козятинської районної державної адміністрації за адресою м.Козятин вул. В.Стуса, 25 кабінет №5, контактний телефон 2-24-26.

Начальник відділу виплат

соціальних допомог

С.Добржанська

06.06.2018

5 червня 2018 року в приміщенні територіального центру соціального обслуговування Козятинського району за участю головного спеціаліста відділу соціальних допомог Крищук О.В. та головного державного соціального інспетрова відділу держаних соціальних інспекторів Матейко Г.П. взято участь у нараді  з соціальними працівниками та соціальними робітниками, які безпосередньо спілкуються з одинокими непрацездатними малозабезпеченими громадянами, яких житлові субсидії стосуються в першу чергу.

Фахівцями управління соціального захисту населення доведений до відома присутніх на нараді новий порядок призначення субсидій, який застосовується з 01.05.2018 р. Питання стосувалися категорій осіб, яким необхідно подавати заяви та декларації про доходи і витрати.

Працівники управління надали консультацію стосовно особливостей обрахування доходів членів домогосподарства та членів сім’ї зі складу домогосподарства, змін соціальних нормативів, монетизації субсидій, відповідальності за подання недостовірних відомостей про доходи і майновий стан членів родин та інші.

 

 

 

 

05.05.2018

                                До відома чорнобильців

 

Управління соціального захисту населення Козятинської районної державної адміністрації доводить до відома інформацію директора Департаменту Н.Заболотна про перелік адміністративних послуг, які надаються Центром надання адміністративних послуг у м.Козятині громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

  На виконання розпорядження голови Вінницької облдержадміністрації В.Коровія від 16.03.2018 №201 «Деякі питання надання адміністративних послуг облдержадміністрацією та її структурними підрозділами», відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про адміністративні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 року №523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг», наказу  Департаменту від 20.03.2018 року №63 «Про організацію надання адміністративних послуг» повідомляємо:

 1. Департаментом визначено перелік адміністративних (прирівняних до них) послуг «Видача посвідчень (дублікатів)  особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який додається.
 2. Надання послуг передбачено виключно через Центр надання адміністративних послуг у м.Козятині
 3. Механізм надання послуг встановлено в інформаційних та технологічних картках, які розміщено у вільному доступі на сайті Вінницької облдержадміністрації у рубриці «Адміністративні послуги».

   Додаткова інформація щодо режиму роботи центра надання адміністративних послуг у м.Козятин:

    Початок  роботи : щоденно з 8.00 до 17.00 годин без перерви

    Пятниця з 8.00 до 15.00 годин

    Вихідні дні: субота, неділя

    Телефон 2-31-68, 2—24-13,  факс 2-47-04 

 

 

 

                                                                 Головний спеціаліст відділу персоніфікованого

                                                                 обліку  пільгових категорій населення УСЗН

                                                                 Бондар Л.І. 

04.06.2018

ДО ВІДОМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

 

МОМ розпочинає набір учасників у новий проект із зміцнення самозабезпечення, що фінансується Німеччиною

БІЗНЕС НАВЧАННЯ // ФІНАНСОВА ДОПОМОГА

 

Міжнародна Організація з Міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччини, що діє через Німецький Банк Розвитку, розпочинає набір учасників на новий проект, що має на меті покращити можливості для самозабезпечення  та самозайнятості  внутрішньо переміщених осіб та мешканців регіонів, які зазнали наслідків конфлікту, водночас зміцнюючи соціально-економічну стабільність і добробут приймаючих громад в Україні. Завдяки грантам на само зайнятість та мікропідприємництво проект надасть змогу вимушеним переселенцям та мешканцям приймаючих громад розпочати новий або розширити наявний бізнес.

 

ЗАПРОШУЮТЬСЯ:

 • Внутрішньо переміщені особи (ВПО) з Донецької, Луганської областей, а також Криму, що проживають в усіх областях України
 • Місцеві мешканці з усіх областей України (територія, підконтрольна уряду України)
 • Віком від 18 до 60 років

 

 

В РАМКАХ ПРОЕКТУ ЗАПЛАНОВАНО

 

ДВОДЕННИЙ ТРЕНІНГ

 •  
 •  

План тренінгу:

 • Аналіз ринку основи маркетингу, просування товарів та послуг.
 • Започаткування підприємництва : ресурси, мотивації, ідеї.
 • Юридичні аспекти приватного підприємництва.
 • Планування фінансів.
 • Основи бух. обліку та податкової звітності.
 • Як підготувати бізнес план.

План тренінгу:

 • Аналіз ринку, маркетинг та просування товарів чи послуг.
 • Юридичні аспекти приватного підприємництва.
 • Планування фінансів.
 • Нюанси бух. обліку та податкової звітності.
 • Як підготувати Бізнес план.

РЕГІОНАЛЬНІ ВИКОНАВЧІ ПАРТНЕРИ МОМ:

Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії»

068 425 00 70, 063 398 27 02, 066 368 78 48

 

4 червня 2018 року в приміщенні територіального центру соціального обслуговування Козятинського району за участю заступника начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ольбішевської І.С. та головного спеціаліста відділу соціальних допомог Крищук О.В. взято участь у нараді  з соціальними працівниками та соціальними робітниками, які безпосередньо спілкуються з одинокими непрацездатними малозабезпеченими громадянами, яких житлові субсидії стосуються в першу чергу.

Фахівцями управління соціального захисту населення доведений до відома присутніх на нараді новий порядок призначення субсидій, який застосовується з 01.05.2018 р.

 Серед обговорених питань:

-       перелік категорій, яким необхідно подавати заяви та декларації про доходи і витрати;

-       особливості обрахування доходів членів домогосподарства та членів сім’ї зі складу домогосподарства ;

-       зміни соціальних нормативів;

-       монетизація субсидій;

-       відповідальності за подання недостовірних відомостей про доходи і майновий стан членів родин та інші.

01.06.2018

31 травня 2018 року в приміщенні територіального центру соціального обслуговування Козятинського району управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проведено семінар-нараду з уповноваженими особами сільських, селищних рад, відповідальними за прийняття документів від громадян на призначення житлових субсидій. У зв’язку із безліччю питань, пов’язаних із змінами в Порядку призначення житлових  субсидій, кожна територіальна громада направила представника.

Нарада пройшла у формі діалогу, розглядались конкретні ситуації щодо складу домогосподарств. Обговорені питання видачі довідок про склад сім’ї, 

правильності заповнення декларацій про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлових субсидій, особливості обрахування доходів членів домогосподарства, відповідальності за подання недостовірних відомостей про доходи і майновий стан членів родин та інші.

 

 

31.05.2018

     Хто і де може проходити альтернативну (невійськову) службу

До управління  соціальної захисту населення Козятинської районної державної адміністрації  надходить чимало звернень від молодих громадян з проханням роз’яснити: хто і за яких умов має право на проходження альтернативної (невійськової) служби, куди для того слід звертатися і де саме потому служба проходитиме.

Альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової  служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством. Право на альтернативну службу мають  громадяни України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням  і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України  релігійних організацій, віровчення  яких не допускає  користування зброєю.

Перелік релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1999 р. №2066. До них належать: адвентисти-реформісти; адвентисти сьомого дня, євангельські християни; євангельські християни-баптисти; покутники; свідки Єгови; харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами); християни віри євангельської (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами); Товариство Свідомості Крішни.

Альтернативну службу громадяни проходять на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності або переважна частка у статутному фонді яких є в державній або комунальній власності, діяльність яких у першу чергу пов’язана  із соціальним захистом населення, охороною здоров’я , захистом довкілля, будівництвом, житлово – комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях  Товариства Червоного Хреста України.

Строк  альтернативної (невійськової) служби становить 27 місяців, а для осіб з вищою освітою (спеціаліст, магістр) цей строк становить 18 місяців. Час перебування громадянина на альтернативній службі зараховується до його загального трудового стажу.

Для вирішення питання про направлення на альтернативну службу громадяни після взяття на військовий  облік,  але  не  пізніше  ніж  за  два календарні  місяці до початку встановленого законодавством періоду призову на строкову військову службу,  особисто подають заяву та пакет документів до управління  соціального захисту  населення .

Для проходження альтернативної служби необхідно надати наступні документи: копія паспорта; копія ідентифікаційного коду; довідка про склад сім ї; документи, що підтверджують істинність релігійних переконань; документ про освіту; у разі коли призовник навчається працює/надається довідка з місця роботи/ навчання.

У разі призову на військові збори громадян, які  після проходження строкової військової служби набули релігійних переконань і належать до діючих згідно із законодавством України релігійних організацій,  віровчення яких не допускає  користування зброєю,  вони  не  пізніше семи календарних днів від дня одержання повістки військового комісаріату про призов на  військові  збори подають особисто до управління праці та соціального захисту населення  заяву про звільнення від призову на ці збори.

За роз’ясненням  та наданням  консультації щодо проходження альтернативної (невійськової) служби просимо звертатися до управління  соціального захисту населення Козятинської районної державної адміністрації  кабінет № 15, телефон  2-24-26

25.05.2018

Роз’яснення для одержувачів житлових субсидій про відповідальність за надання недостовірних даних та не вчасне інформування про зміни, які впливають на розрахунок субсидії

 

         27 квітня 2018р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову №329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1022". Цією постановою затверджено нову редакцію "Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", яке тепер має назву "Положення про порядок надання житлових субсидій".

        Уряд вніс зміни до програми призначення субсидій: з наступного опалювального сезону розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або має тіньову зайнятість.

       Відділ державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення Козятинської РДА нагадує одержувачам субсидій та заявникам, які звертаються за призначенням житлової субсидії про відповідальність за внесення даних до  декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

     Протягом 2017 р. під час перевірок справ одержувачів житлових субсидій було виявлено ряд порушень. Зокрема громадяни користувалися субсидіями неправомірно  у зв’язку із зняттям з реєстраційного обліку окремих членів сім’ї, придбання нерухомості на суму понад 50 тисяч гривень.  В результаті перевірок зупинено надання субсидій. Надміру виплачені кошти в сумі 101256,58 грн. зняті з рахунків одержувачів субсидій та провернуті до державного бюджету.

      З початку 2018р. спеціалістами управління виявлено 9 випадків здійснення покупки автомобілів на суму, що перевищує 50 тисяч гривень. Субсидію зупинено відповідно до дати здійснення покупки. Сума переплати державних коштів складає 91282,22 грн. Надміру виплачені кошти громадяни зобов’язані повернути на рахунки підприємств постачальників послуг.

      Звертаємося до мешканців Козятинського району, які подають до управління соціального захисту населення заяви про призначення різних видів допомог та житлових субсидій. Подання будь-якої недостовірної інформації  створює незручності для Вас і Ваших сімей. Адже виникає необхідність пояснень,  проведення додаткових перевірок, обстежень матеріально-побутових умов проживання сімей.  В результаті подання недостовірної  чи неповної інформації про доходи чи майновий стан отримувачі  житлових субсидій  зобов’язані повернути надміру виплачену суму, а в окремих випадках позбавляються   права на отримання субсидії чи допомоги.

 

 

Головний державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації   Матейко Г.П..  

24.05.2018

Про роботу районної робочої групи  з питань забезпечення  контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення

 

        На виконання розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації від 13.01.2017 року № 13 «Про забезпечення в області контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення»  та відповідного розпорядження голови Козятинської районної державної адміністрації від 23.01.2017 року № 22 створена робоча  група з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення. До складу цієї групи під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації  включено керівників та спеціалістів ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду України, міськрайонного центру зайнятості, управління регіонального розвитку райдержадміністрації, фінансового управління райдержадміністрації, управління Держпраці у Вінницькій області, Козятинського управління поліції Калинівського відділу поліції.  

      Робочою групою з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення  у січні- травні 2018 року проведено три засідання, здійснено три виїзних 

рейди по Махнівській, Бродецькій, Жежелівській територіальних громадах. Обстежено 57 приватних підприємців.   23.05.2018р. здійснено виїзний рейд по  Вівсянецькій та Самгородоцькій територіальній громаді з метою попередження та виявлення фактів нелегального використання робочої сили, зокрема виявлення працюючих осіб без оформлення належним чином трудових відносин. Проведено обстеження 31 приватного підприємця, усі суб’єкти підприємницької діяльності працювали з оформленням трудових відносин з найманими працівниками.  З початку року  Робочою групою проведено роз’яснення щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками з 88 приватними підприємцями  та  розповсюджені  інформаційні  листи.

 

      За дорученням робочої групи  начальник відділу соціально-трудових відносин та праці УСЗН -   Л.Пилявець

23.05.2018

Звіт про надання населенню субсидій

17.05.2018

Тренінг «Техніки відновлення та стресостійкості»

 

За ініціативи ГО «Вінницьке обласне товариство психологів та психотерапевтів» та підтримки Вінницької облдержадміністрації Департаменту соціальної та молодіжної політики Відділу допомоги учасникам АТО відбудеться тренінг «Техніки відновлення та стресостійкості» у рамках проекту «Попередження та подолання ПТСР в Україні» та програми "Реабілітація та соціальна адаптація демобілізованих військовослужбовців, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції". Освоєна в процесі семінару методика дозволяє:
- Захищатися / позбавлятися від емоційного вигорання і депресії;

- Швидко відновлюватися і позбавлятися накопиченої втоми і стресу;

 - Мінімізувати ймовірність виникнення ПТСР, а в разі його проявлення, ефективно впоратись з ним; - Цілісно розвивати вроджений потенціал та здібності;

- Керувати собою та підвищити рівень самоорганізації та комунікації;

- Приймати ефективні рішення в стресових ситуаціях.

Автор та ведучий: Родіон Григор’ян, коуч, психолог. Будучи військовим волонтером в зоні бойових дій, він потрапляв в екстремальні ситуації та стани, з якими справлявся за допомогою технік цього тренінгу.

 Дата: 18.05.2018 (п'ятниця). До участі запрошуються:

Ветерани та члени їх сімей, військові та цивільні психологи, медичні працівники, соціальні робітники та фахівці інших державних установ, які мають безпосереднє відношення до роботи з ветеранами.

Попередня реєстрація: з 9.00 до 10.00. Тривалість: з 10.00 до 17.00.

Місце проведення:

м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7 Адміністративний будинок "Книжка", (перший поверх Актова зала).

19.05.2018 (субота) До участі запрошуються: психологи, учасники АТО та їх дружини.Попередня реєстрація: з 9.30 до 10.00Тривалість: з 10.00 по 15.00

Місце проведення:

м. Вінниця, вул. Соборна, 73, ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, Велика читальна зала. Участь безкоштовна. Попередня реєстрація та відповіді на питання за телефоном:

+38 097 923 27 47 (Євгенія).

15.05.2018

Про роботу комісії з питань призначення та виплати соціальних допомог

 

 15.05.2018 р. в управлінні соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації відбулося  планове засідання районної комісії з питань призначення та виплати соціальних допомог. На засіданні комісії було розглянуто   заяви членів сімей малозабезпечених родин щодо призначення їм державної соціальної допомоги та  субсидій, надання пільг за фактичним місцем проживання та відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

 Рішенням  комісії призначено державну соціальну допомогу 36 сім’ям, середньомісячний сукупний дохід яких нижче прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого законодавством.

Субсидію на оплату житлово-комунальних послуг та тверде паливо призначено  9  заявникам, які звернулися за призначенням субсидії.

Пільги за фактичним місцем проживання надано по 2 заявах.

Відновлено  соціальні виплати  внутрішньо переміщеним особам  (в кількості 13 )   відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365.

    

Головний державний соціальний інспектор    Г.Матейко

14.05.2018

Стосується більшості субсидіантів!

 

В зв’язку із змінами в порядку нарахування субсидій, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 р. № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. 1022», які діють з 1 травня 2018 року, призначення субсидії відбуватиметься лише після подання нових заяви та декларації для таких категорій осіб:

 • Орендарі житла.
 • Внутрішньо переміщені особи (ВПО).
 • Особи, які  зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.
 • Особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за  адресою домогосподарства (до членів сім’ї належать: чоловік, дружина, неповнолітні діти, навіть, коли не проживають спільно).
 • Якщо доходи будь-кого з працездатних членів сім’ї відсутні або менші за розмір мінімальної заробітної плати за інформацією ДФС.
 • Якщо за осіб, що досягли 18-річного віку та не працюють, не навчаються, не зареєстровані у службі зайнятості, не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
 • Особам, бажаючим отримувати субсидію на збільшену соціальну норму житла.

 

Причому орендарям, ВПО, громадянам, які використовують для опалення тверде паливо, а також домогосподарствам, де є особи, які  зареєстровані в житловому приміщенні, але фактично в ньому не проживають, і наділі призначення  субсидії на наступні сезони здійснюватиметься після подання заяв та декларацій.

 

Визначено, кому не призначається субсидія:

1. Якщо загальна площа квартири перевищує 120 кв.м, а житлового будинку - 200 кв.м. (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей).

2. Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопедів).

3. У складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, і у них відсутні доходи, або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців періоду за який враховуються доходи;

4. Будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив купівлю, набув право власності або оплатив послуги на суму, яка перевищує 50 тис. гривень.

5. Органом соціального захисту отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати ЖКП, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

6. Органом соціального захисту отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

7. У разі перебування осіб за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи.

8. Якщо неповнолітні діти, маючи батьків, зареєстровані в житловому будинку самі.

 

Інші нововведення:

Затверджено нові бланки заяви та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім'ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального

обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Доходи від реалізації молока враховуються у розмірі 30 відсотків нарахованих сум при умові подання заявником документів, що підтверджують суму доходу від реалізації молока.

Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу незалежно від обсягу спожитих послуг.

Орган соціального захисту населення може запропонувати громадянину подати додаткові документи, які необхідні для розгляду питань комісією. В свою чергу заявник має право самостійно подати додаткові документи навіть у разі, коли йому цього не пропонували.

Встановлено 30-денний термін для можливості додати громадянином документи, які не подані одночасно із заявою.

Для пільгових категорій населення встановлений опалювальний період однаково, як і для одержувачів субсидій, з 16 жовтня до 15 квітня включно.

 

Крім того:

 Збільшено рівень доходу, який враховується при призначенні субсидій на оплату комунальних послуг для працездатних громадян з 2-х розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб до 3-х. На сьогодні це 1762*3 = 5286 грн. У разі призначення субсидії на тверде паливо як і раніше  2 ПМ.

Як фактично отриманий дохід враховується пенсія, стипендія, допомога при народженні дитини, допомога особам з інвалідністю з дитинства, по догляду за психічно хворими, допомога особам, які не мають права на пенсію, тимчасова допомога непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомога по безробіттю, дохід дітей до 18-річного віку.

Для фізичних осіб-підприємців першої групи враховуватиметься одна мінімальна заробітна плата, це 3723 грн. (було 2 ПМ - 3524), для платників єдиного податку другої групи – дві мінімальних з/пл - 7446 грн. (було 3 ПМ - 5286), для платників податку третьої групи – три мінімальних з/пл -11169 грн. (було 4 ПМ – 7048 грн.)

Соціальні нормативи використання природного газу для індивідуального опалення зменшено з 5,0 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період до 4,5; у разі використання електричної енергії для індивідуального опалення - з 51 кВт·г на 1 кв. метр опалюваної площі до 30. Також зменшено коригуючий коефіцієнт для розрахунку витрат на потреби опалення для 1-2 – поверхових будівель з 1,097 до 1,042 та для будівель на 3 і більше поверхів з 0,8 до 0,76. Норму площі житла у 75 кв. м для домогосподарств з однієї – двох непрацездатних осіб скасовано.

 

Нагадуємо:

Для отримання коштів невикористаної внаслідок економії житлової субсидії громадянам необхідно до 1 вересня поточного року подати заяви до управління соціального захисту населення.                                     

  Заступник начальника управління 

соціального захисту населення І.С. Ольбішевська

11.05.2018

Для обговорення нового порядку нарахування житлових субсидій начальником управління соціального захисту населення 11 травня 2018 року скликана нарада.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 р. № 329, яка набрала чинності з 1 травня 2018 року затверджено у новій редакції Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Призначення субсидії відбуватиметься лише після подання нових заяви та декларації для орендарів житла, внутрішньо переміщених осіб, осіб, які  зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають, осіб, члени сім’ї яких не зареєстровані за  адресою домогосподарства, якщо доходи будь-кого з працездатних членів сім’ї відсутні або менші за розмір мінімальної заробітної плати за інформацією ДФС, якщо за осіб, що досягли 18-річного віку та не працюють, не навчаються, не зареєстровані у службі зайнятості, не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, бажаючих отримати субсидію на збільшену соціальну норму житла.

Відтак, на нараді прийнято рішення щодо складання списків громадян, які мають подати нові заяви, найближчим часом підготувати семінар-нараду з уповноваженими особами сільських, селищних рад, нараду із соціальними працівниками територіального центру соціального обслуговування населення та активізувати здійснення інформаційно-розяснювальної роботи. 

08.05.2018

УВАГА!

В зв’язку із змінами в порядку нарахування субсидій (постанова КМУ № 329 від 27.04.2018 р.) з 1 травня 2018 року призначення субсидії відбуватиметься лише після подання нових заяви та декларації для таких категорій осіб:

 • Орендарі житла.
 • Внутрішньо переміщені особи.
 • Якщо в житловому приміщенні (будинку) є особи, які  зареєстровані, але фактично в ньому не проживають.
 • Особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за  адресою домогосподарства (до членів сім’ї належать: чоловік, дружина, неповнолітні діти, навіть, коли не проживають спільно).
 • Якщо доходи будь-кого з працездатних членів сім’ї відсутні або менші за розмір мінімальної заробітної плати за інформацією ДФС.
 • Якщо за осіб, що досягли 18-річного віку та не працюють, не навчаються, не зареєстровані у службі зайнятості, не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нагадуємо, що житлова субсидія на придбання твердого палива призначається один раз на календарний рік також за особистим зверненням громадян.

 

Визначено, кому не призначається субсидія:

1. Якщо загальна площа квартири перевищує 120 кв.м, а житлового будинку - 200 кв.м..

2. Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу д/г має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопедів).

3. У складі д/г або у складі сім’ї члена д/г є особи, що досягли 18-річного віку, і у них відсутні доходи, або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців періоду за який враховуються доходи;

4. Будь-хто зі складу д/г або член сім’ї особи із складу д/г протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив купівлю або оплатив послуги на суму, яка перевищує 50 тис. гривень.

5. Органом соціального захисту отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати ЖКП, витрат на УББ, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів (НМД) громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

6. Органом соціального захисту отримано інформацію про наявність у д/г, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу загальна сума якої перевищує 20 НМД громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

                                                                           Заступник начальника управління  соціального захисту населення І.Ольбішевська

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.04.2018

Роз’яснення для одержувачів житлових субсидій про відповідальність за надання недостовірних даних та не вчасне інформування про зміни, які впливають на розрахунок субсидії

 

Відділ державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення Козятинської РДА нагадує одержувачам субсидій та заявникам, які звертаються за призначенням житлової субсидії про відповідальність за внесення даних до  декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

 Спеціалістами управління  соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації протягом березня-квітня 2018р. проведено перевірку справ одержувачів житлових субсидій відповідно до рекомендацій Міністерства фінансів України від 26.03.2018 №26040-12/2-7/8117. Файл SUBS_REC_Р500_0501 придбання транспортних засобів.

        Перевірку проведено відповідно до наданих файлів та встановлено.

По 14 справах сума покупки не перевищує 50 тисяч гривень, по 8 справах виявлено порушення та зупинено  субсидію відповідно до дати здійснення покупки. Сума переплати державних коштів складає 73389,18 грн. Надміру виплачені кошти громадяни зобов’язані повернути на рахунки підприємств постачальників послуг відповідно до п..20 Положення  «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

         Однією з умов для отримання субсидії на оплату ЖКП є відсутність витрат за попередні 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму 50 і більше тисяч гривень. Причому під це потрапляє будь-хто із проживаючих, який витратився на купівлю землі, житла, транспортного засобу, будматеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) по будівництву, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, телефонного зв'язку. Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій також визначено перелік випадків (змін), про які заявник інформує управління соціального захисту протягом місяця з часу їх настання (зміна складу осіб, які зареєстровані, їх соціального статусу, джерел доходу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50тис. гривень).

            Звертаємося до мешканців Козятинського району, які подають до управління соціального захисту населення заяви про призначення різних видів допомог та житлових субсидій. Подання будь-якої недостовірної інформації та не вчасне повідомлення про зміни у майновому стані створює незручності для Вас і Ваших сімей.

Головний державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації   Матейко Г.П..  

24.04.2018

Про роботу комісії по розгляду заяв на надання одноразової грошової допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю

 

23.04.2018 р. в управлінні соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації відбулось засідання комісії по розгляду заяв на надання одноразової грошової допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю.

Рішенням  комісії надано одноразову матеріальну допомогу 1 непрацюючій малозабезпеченій особі та 1 особі з інвалідністю на суму 1,4 тис. грн.

 

 

 

20.04.2018

Про вартість твердого палива та скрапленого газу, яка застосовується для призначення субсидій та пільг

 

Листом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.01.2018 № 3014/06/1991-03 зазначено індекс споживчих цін у 2018 році, який потрібен для визначення граничних показників вартості твердого палива і скрапленого газу.

Так, у поточному році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.12.2017 № 906 внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України 31.05.2017 № 411 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2018-2020 роки» - індекс споживчих цін установлено на рівні 109 % (у розрахунку грудня до грудня попереднього року).

Тобто, у 2018 році індекс встановлено на рівні 1,09 (109,0/100 = 1,09).

З урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 № 385, розрахунок вартості твердого палива та скрапленого газу у 2018 році становить:

·         одна тонна вугілля 2224,00 х 1,09 = 2424,16 грн.;

·         один балон скрапленого газу 222,4 х 1,09 = 242,42 грн.

Нові ціни застосовуються для розрахунку компенсаційних виплат на придбання твердого палива та скрапленого газу по субсидіях та пільгах з 01.01.2018.

Також повідомляємо, що статтею 102 Бюджетного Кодексу України визначено, що за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам щодо надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надаються пільги, виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балона скрапленого газу на домогосподарство на рік.

Граничні показники вартості твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у розрізі областей визначаються Кабінетом Міністрів України.

 

18.04.2018

 Інформація про виконану роботу

управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації

у І кварталі 2018 року

 

          Протягом І кварталу 2018 року на соціальний захист населення району використано 45 % передбаченої на рік суми 194,2 млн.грн., а саме 88,8 млн. грн., в т.ч.:

- 87,7 млн. грн. – за рахунок субвенцій з державного бюджету (пільги і субсидії на ЖКП та тверде паливо, державні соціальні допомоги);

- 414,4 тис. грн. – за рахунок державного бюджету (на соціальний захист чорнобильців, допомогу переміщеним особам, одноразова допомога учаснику масової акції громадського протесту);

- 537,9 тис. грн. – обласний бюджет (на виплату допомог по догляду за психічнохворими, прийомним сім’ям, на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, компенсації на бензин та транспортне обслуговування);

 - 81,7  тис. грн. – місцевий бюджет (компенсації на бензин та транспортне обслуговування, особам, які надають соцпослуги, витрати на пільговий проїзд на залізничному транспорті, пільги з послуг зв’язку)

Станом на 01.04.2018 р. до державного реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено 9538 пільговика різних категорій, в тому числі 292 учасника бойових дій, які приймали участь в  антитерористичній операції, 9 осіб з інвалідністю з числа учасників АТО та 11 членів сімей загиблих в АТО військовослужбовців.

За І квартал 2018 р. перераховані кошти підприємствам-надавачам послуг за спожиті енергоносії та житлово-комунальні послуги пільговими категоріями населення на загальну суму 2,4 млн. грн. (кредиторська заборгованість  станом на 01.04.2018 р. 762,1 тис.грн.) 

На виконання Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” розпочато проведення виплати щорічної разової допомоги до 5 травня та перераховані кошти ­­­­­1219 ветеранам на суму  1,1 млн. грн.

Відшкодовані витрати за безоплатне поховання 2 інвалідів війни за рахунок коштів обласного бюджету на суму 2,3 тис. грн.

За І квартал 2018 р відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 року № 719 «Питання   забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» надано грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення одній сімї  в сумі 649,1 тис. грн.  та за рахунок цих коштів було придбано житло.

26 березня 2018 р. відбулося засідання комісії з питань прийняття рішень щодо надання компенсації членам сімей загиблих військовослужбовців  та осіб з інвалідністю. На засіданні комісії було розглянуто  заяву  Качури Олексія Федоровича, особи з інвалідністю внаслідок війни другої групи,  який брав участь в антитерористичній операції, жителя села Йосипівка, на перерахунок грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

           Громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильскої катастрофи, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виплачено компенсацій на суму 98,5 тис. грн..

За рахунок державного бюджету відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2017 року № 256  «Деякі питання використання коштів державного бюджету для виконання заходів із соціального захисту дітей, сімей, жінок та інших найбільш вразливих категорій населення» протягом поточного року надано одноразову матеріальну допомогу 4 особам на суму 2,7 тис. грн.

         З метою виконання Урядом своїх зобов’язань щодо осіб з інвалідністю, за рахунок державного бюджету виділяються кошти, необхідні для фінансування витрат для задоволення потреб цих громадян, зокрема для забезпечення їх засобами реабілітації та пересування. Протягом І кварталу 2018 року технічними та іншими засобами реабілітації забезпечено 46 осіб та 53 особи  отримали направлення на забезпечення протезно-ортопедичними виробами.

Видано путівки двом особам з інвалідністю на санаторно-курортне лікування.

Направлено на навчання та реабілітацію двох осіб з інвалідністю.

В Єдиній інформаційній базі про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб обліковано 95, з них 53 особи отримали щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 167,3 тис.грн.

Щомісячно  2 800 малозабезпечених родин та сімей з дітьми за рахунок коштів державного і обласного бюджетів отримують соціальні виплати, загальна сума яких у І кварталі становила 15,6 млн.грн..

1133 домогосподарств  звернулись за призначенням житлової субсидії, з них 659  на оплату житлово-комунальних послуг та 474 сім’ї на придбання твердого палива, нараховано 772 родинам на загальну суму  59,4 млн.грн.

В результаті перевірок справ одержувачів житлових субсидій за даними верифікації та рекомендацій Міністерства фінансів виявлено 4 випадки неподання  інформації про витрати на придбання майна в сумі, що перевищує 50 тисяч гривень  та 4 випадки  невчасного повідомлення про зняття з реєстраційного обліку за адресою отримання субсидії. По усіх справах здійснені перерахунки та повернуті до державного бюджету  неправомірно виплачені кошти в сумі 101,3 тис.грн.

Крім того перевірено 2133 справи одержувачів різних видів допомог, з них 1353  випадки обстеження сімей, проведених з метою підтвердження їх права на призначення допомоги, 1721 – з метою перевірки достовірності та повноти інформації про доходи та майновий стан, 59 перевірок цільового використання коштів допомоги при народженні дитини.­­­­

В результаті перевірок та обстежень виявлено 27 випадків подання недостовірної та неповної інформації про доходи та майновий стан. 

        Припинено за недоцільністю 1 допомогу при народженні дитини; 2 допомоги одиноким матерям в зв’язку із встановленням факту спільного проживання з батьком дитини.

        Протягом кварталу організовано проведення 3 засідань комісії із призначення всіх видів соціальної допомоги. Розглянуто 229 заяв, в т.ч. 131 – щодо призначення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям, 65 – житлових субсидій, 27 – продовження виплат внутрішньо переміщеним особам, 6 – надання пільг за місцем фактичного проживання.

   Крім того було проведено:

 • засідання районного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур;
 • 2 засідання комісії по наданню матеріальної допомоги інвалідам та одиноким громадянам;
 •  засідання районної Координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення.

       Здійснено організаційне забезпечення роботи 1 засідання  районної  комісії з питань своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, де розглядались питання по підвищенню рівня заробітної плати на 3 підприємствах, які нараховували заробітну плату на рівні або нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати..

З метою зростання доходів населення, підвищення рівня заробітної плати, недопущення зниження реальної заробітної плати у 2018 році відбулося 2 засідання районної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, здійснено 1 виїзний рейд, обстежено 25 приватних підприємців, усі  суб’єкти підприємницької діяльності працювали з оформленням трудових відносин з найманими працівниками. 

Постійно проводиться моніторинг щодо створення нових робочих місць  у розрізі адміністративно-територіальних одиниць.  Кількість працівників, прийнятих на новостворені робочі місця у січні 2018 році створено 23 робочих місць, що становить 19,2 % до річного завдання,   яке заплановане в районній Програмі зайнятості населення на 2018-2020 роки в  кількості 120 осіб.

Станом на 01.03.2018 року по району укладено 146 колективних договори. Ними охоплено 4400 осіб, що складає 99 відсотків облікової чисельності штатних працівників.

Атестація робочих місць за шкідливими умовами праці проведена на 33 підприємствах району, що складає 70,2% від загальної кількості. Всього нараховується 47 підприємство різної форми власності із шкідливими та важкими умовами праці.

Питання соціального захисту населення постійно висвітлюються в засобах масової інформації, за 3 місяці оприлюднені 37 матеріалів, у встановлені строки розглянуто 48 письмових звернень громадян. 

 

До відома ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань!

 

Управління  соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації повідомляє, що згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 170 «Декі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" виплата разової грошової допомоги здійснюється у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3 685 гривень;

II групи – 3 265 гривень;

III групи – 2 845 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 265 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 685 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 630 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.

Виплата даної допомоги громадянам, які проживають в сільських населених пунктах району буде проведена через поштові відділення зв’язку та установи банків.

17.04.2018

Інформація про надання державних соціальних допомог

16.04.2018

Звіт про надходження та використання коштів державного та місцевого бюджетів за 1 квартал 2018 року

 

Допомога малозабезпеченим сім’ям.                

     У зв’язку з численними надходженнями звернень на Урядову «гарячу лінію» щодо відмови у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям управління соціального захисту населення повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» соціальна допомога не призначається у разі, коли:

     працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать, не вчаться за денної формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення нею шестирічного віку; осіб, які доглядають за особами з інвалідністю першої групи або дітей з інвалідністю до 18 років, за особами з інвалідністю другої групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80- річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги).

      За наявності обставин державна соціальна допомога може бути призначена органом соціального захисту населення на підставі рішень комісій у разі, коли у складі сім’ї є особа з інвалідністю, у малозабезпеченій багатодітній сім’ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї. 

13.04.2018

Звіт про надання населенню субсидій

 

Про роботу комісії з питань призначення та виплати соціальних допомог

 

 13.04.2018 р. в управлінні соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації відбулося  планове засідання районної комісії з питань призначення та виплати соціальних допомог. На засіданні комісії було розглянуто   заяви членів сімей малозабезпечених родин щодо призначення їм державної соціальної допомоги та  субсидій, надання пільг за фактичним місцем проживання та відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

 Рішенням  комісії призначено державну соціальну допомогу 45 сім’ям, середньомісячний сукупний дохід яких нижче прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого законодавством.

Субсидію на оплату житлово-комунальних послуг та тверде паливо призначено  20 заявникам, які звернулися за призначенням субсидії.

Пільги за фактичним місцем проживання надано по 1 заяві.

Відновлено  соціальні виплати  внутрішньо переміщеним особам  (в кількості 11 )   відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365.

         

 

Головний державний соціальний інспектор Матейко Г.П.

11.04.2018

Текстовий звіт

щодо діяльності соціальних інспекторів управління  соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації

станом на 01.04.2018р.

 

Станом на 01.04.2018р. працівниками  відділу державних соціальних інспекторів було перевірено 559 справ:

 221  – випадки обстеження сімей, проведених з метою підтвердження їх права на призначення допомоги;

 316 – з метою перевірки достовірності та повноти інформації про доходи та майновий стан одержувачів різних видів допомог.

 22 - перевірки цільового використання коштів допомоги при народженні дитини.­­­­

 Підготовлено на розгляд комісії із призначення всіх видів державної соціальної допомоги 229 справ.

 В результаті перевірок та обстежень виявлено 15 випадків подання недостовірної та неповної інформації про доходи та майновий стан. Нарахування та виплату соціальних допомог по даних порушеннях зупинено.

Надміру виплачені кошти в сумі 47021,44грн. повернуто до державного бюджету. 

 

Головний державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації   Матейко Г.П..  

 

06.04.2018

05 квітня  2018 року начальник управління соціального захисту населення Гнатюк В.М. та головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин та праці Горбаль І.П. прийняли участь у сході села Флоріанівка.

Жителі села мали змогу отримати відповіді на питання, що цікавлять. До мешканців Флоріанівської громади доведена інформація щодо повноважень установи, видів соціальної підтримки населення, в т. ч. пільг та соціальних допомог, порядку перерахунку житлової субсидії за останній місяць опалювального періоду, майбутню монетизацію житлових субсидій. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05.04.2018

Про роботу районної робочої групи  з питань забезпечення  контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення

 

        На виконання розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації від 13.01.2017 року № 13 «Про забезпечення в області контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення»  та відповідного розпорядження голови Козятинської районної державної адміністрації від 23.01.2017 року № 22 створена робоча  група з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення. До складу цієї групи під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації  включено керівників та спеціалістів ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду України, міськрайонного центру зайнятості, управління регіонального розвитку райдержадміністрації, фінансового управління райдержадміністрації, управління Держпраці у Вінницькій області, Козятинського управління поліції Калинівського відділу поліції.  

       Робочою групою з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення  03.04.2018р. здійснено виїзний рейд по  Махнівській територіальній громаді. Проведено обстеження 25 приватних підприємців, усі суб’єкти  підприємницької діяльності працювали з оформленням трудових відносин з найманими працівниками. Робочою групою проведено роз’яснення щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками з 25  приватними підприємцями  та  розповсюджені  інформаційні  листи.

 

      За дорученням робочої групи  начальник відділу соціально-трудових відносин та праці УСЗН -   Л.Пилявець

Щодо надання інформації про результати конкурсу

 

  04 квітня 2018 року в управлінні соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації проведено конкурс на зайняття вакантної посади          державної служби категорії «В» - спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації.

      Відповідно до  пункту 2 статті 28 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-УШ «Про державну службу» та пункту 59 Порядку  проведення конкурсу на зайняття посад державної служби,затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246, відділ з питань персоналу  управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації надає  інформацію про результати конкурсу на зайняття посади спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових  категорій населення  управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації,проведеного відповідно до наказу начальника управління « Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В»- спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації.

     У конкурсі  на зайняття вакантної посади приймали участь два кандидати ( Сироїд О.М. та Котонос І.О.)

Кандидат № 2  (Котонос І.О.)  за результатам тестування отримала  0 балів.

Кандидат № 1 Сироїд  Ольга  Миколаївна набрала достатню кількість балів за результатами всіх етапів конкурсу та визнана переможцем конкурсу на зайняття посади          державної служби категорії «В» - спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації. Загальна кількість балів складає - 8,25

 

03.04.2018

Роз’яснення для одержувачів житлових субсидій, у складі сім’ї яких є діти віком від 14 років

 

      Розмір субсидії розраховують на підставі нарахованих доходів усіх мешканців домогосподарства, в тому числі тих, які досягли 14-річного віку на початок періоду за який враховуються доходи (без врахування податку з доходів фізичних осіб).Тобто при розрахунку субсидії на наступний період  будуть враховані доходи осіб, яким на 1 січня 2017 року виповнилось 14 років. Для отримання інформації про доходи органи соціального захисту формують та направляють файли-запити до Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України, які містять інформацію про фізичних осіб, зокрема, ідентифікаційний номер та паспортні дані.

            Згідно з ч. 2 статті 21 закону «Про єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

        Отож усі отримувачі житлової субсидії, у чиїх родинах є діти, які досягли 14 років, мають донести ПАСПОРТНІ ДАНІ та ідентифікаційний код у відділ субсидій. За відсутності таких даних Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України призначення житлової субсидії вам заблокує.
      Нагадуємо, що сім’ї, які звертаються вперше за призначенням субсидії, подають заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, із зазначенням, зокрема, паспортних даних зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб, в тому числі дітей, які досягли 14-річного віку.

 

 

Головний державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації   Матейко Г.П..  

 

 

Стан використання коштів станом на 01.04.2018 року

29.03.2018

Мінімальна заробітна плата-основний соціальний стандарт

 

         Заробітна плата — це грошова винагорода, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

        Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим ніж розмір мінімальної заробітної плати (частина перша ст. 31 Закону про оплату праці).

        Частиною другою зазначеної статті визначено вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні мінімального розміру заробітної плати працівника. Це — доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

З 01.01.2018 Р. ВСТАНОВЛЕНО ТАКУ МІНІМАЛЬНУ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ:

 • у місячному розмірі — 3 723 грн
 • у погодинному розмірі — 22,41 грн

        Отже, якщо працівником виконано місячну норму праці, роботодавець у 2018 р. має нараховувати йому заробітну плату не менше ніж 3 723 грн.

Якщо працівнику, який виконав місячну норму праці, нараховано заробітну плату в меншому розмірі, ніж мінімальний, роботодавець проводить доплату до його рівня.

      Управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації проводить щомісячний моніторинг запровадження мінімальної заробітної плати по підприємствах району.  Відповідно до проведеного моніторингу в Козятинському районі на підприємствах, установах, організаціях різних форм власності впроваджено мінімальний розмір заробітної плати. з 01.01.2018 р.-3723 грн.

 

 

21.03.2018

21.03.2018 р. в управлінні соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації відбулось засідання комісії по розгляду заяв на надання одноразової грошової допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю.

Рішенням  комісії надано одноразову матеріальну допомогу 3 непрацюючим малозабезпеченим особам на суму 2 тис. грн.

 

 

 

 

20.03.2018

Роз’яснення щодо перевірки достовірності поданої сім’єю інформації та контролю за цільовим використання коштів Державного бюджету України

Відділ державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення Козятинської РДА нагадує одержувачам субсидій та заявникам, які звертаються за призначенням житлової субсидії про відповідальність за внесення даних до  декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

 Однією з умов для отримання субсидії на оплату ЖКП та тверде паливо є відсутність витрат за попередні 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму 50 і більше тисяч гривень. Причому під це потрапляє будь-хто із проживаючих, який витратився на купівлю землі, житла, транспортного засобу, будматеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) по будівництву, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, телефонного зв'язку. Не включається оплата житлово-комунальних і медичних послуг. У декларації вказується інформація про особу, яка здійснила купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень із зазначенням виду, вартості, дати здійснення купівлі (оплати) майна або послуг. Якщо від заявника надійшло повідомлення про зміни джерел доходу, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень, то така інформація враховується при призначенні субсидії на наступний період, після закінчення терміну діючої. Субсидія    розраховується    виходячи    з   кількості зареєстрованих  у  житловому  приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично     проживають),     яким    нараховується    плата    за
житлово-комунальні  послуги,  у  тому  числі  осіб,  призваних  на строкову  військову  службу.

Звертаємося до мешканців Козятинського району, які подають до управління соціального захисту населення заяви про призначення різних видів допомог та житлових субсидій. Подання будь-якої недостовірної інформації  створює незручності для Вас і Ваших сімей. Адже виникає необхідність пояснень,  проведення додаткових перевірок , обстежень матеріально-побутових умов проживання сімей.  В результаті подання недостовірної  чи неповної інформації про доходи чи майновий стан отримувачі  житлових субсидій та інших видів допомог зобов’язані повернути надміру виплачену суму, а в окремих випадках позбавляє громадян  права на отримання субсидії чи допомоги, яка цій сім’ї дуже необхідна. Протягом 2017 року по 8 особових справах одержувачів житлової субсидії було виявлено факти неподання  інформації про зміни у складі сім’ї, які вплинули на розмір субсидії.  Було прийнято рішення про припинення житлової субсидії та повернення надміру виплачених коштів.

Головний державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації   Матейко Г.П..  

 

 

15.03.2018

Про роботу комісії з питань призначення та виплати соціальних допомог

 

 14.03.2018 р. в управлінні соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації відбулося  планове засідання районної комісії з питань призначення та виплати соціальних допомог. На засіданні комісії було розглянуто   заяви членів сімей малозабезпечених родин щодо призначення їм державної соціальної допомоги та  субсидій, надання пільг за фактичним місцем проживання та відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

 Рішенням  комісії призначено державну соціальну допомогу 42 сім’ям, середньомісячний сукупний дохід яких нижче прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого законодавством.

Субсидію на оплату житлово-комунальних послуг та тверде паливо призначено  22 заявникам, які звернулися за призначенням субсидії.

Пільги за фактичним місцем проживання надано по 3 заявах.

Відновлено  соціальні виплати  внутрішньо переміщеним особам  (в кількості 7 )   відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365. 

 

01.03.2018

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НАСЕЛЕННЯ РАЙОНУ

23 лютого відбулось чергове засідання Координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення району, по підведенню підсумків роботи ради за 2017 рік, та розглянуто перспективний план роботи ради с питань охорони праці на 2018 рік. У засіданні  Координаційної ради взяти участь: головний державний інспектор управління Держпраці України у Вінницькій області - Ігор Круликівський, страховий експерт Козятинського відділення управління ВДФСС України у Вінницькій області – Ігор Загоруйко, інженер з охорони праці КУ Козятинський районний медичний центр ПМСД – Сергій Пилявець, начальник відділення із запобігання надзвичайних ситуацій Козятинського районного сектору  УДСНС України у Вінницькій області – Вадим Мартюк, інспектор відділу економічного аналізу та фінансового забезпечення соціально-економічного розвитку АПК управління регіонального розвитку райдержадміністрації - Валентин Кругляк, спеціаліст з охорони праці відділу освіти райдержадміністрації – Міла Осадча, спеціалісти з питань охорони праці підприємств,  установ та організацій району різних форм власності .

      Всього на засіданні координаційної ради були присутні 23  спеціалісти з питань охорони праці підприємств,  установ та організацій району різних форм власності . За результатами засідання били прийняті наступні рішення:

- Козятинському відділенню ВДФСС України у Вінницькій області,  управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації, управлінню регіонального розвитку районної державної адміністрації, відділу освіти райдержадміністрації, КУ Козятинський районний медичний центр ПМСД забезпечити постійний контроль за станом охорони праці та правильності надання пільг і компенсацій за роботу із шкідливими та важкими умовами праці за результатами атестації робочих місць за умовами праці, при здійсненні господарської діяльності на підприємствах, установах та організаціях різних форм власності, які використовують найману працю;

-  рекомендувати керівникам усіх форм власності забезпечити виконання статті 17   Закону України «Про охорону праці» щодо проведення попереднього та періодичних медичних глядів працівників зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими та важкими умовами праці у визначенні законодавством терміни;

- профспілковим організаціям, уповноваженим трудових колективів, підприємств, організацій різних форм власності посилити громадський контроль за станом охорони праці та атестації робочих місць за умовами праці з обов’язковим включенням в колективні договори (угоди) комплексних заходів з охорони праці та їх фінансуванням  відповідно до статті 19 Закону України «Про охорону праці»;

- рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності,  забезпечити  дотримання вимог безпеки на виробництві та дотримання ними   нормативно - правових актів з  пожежної безпеки.

 

21.02.2018

Оголошено конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» -  спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації.

Дата, час і місце проведення конкурсу

« 04 » квітня  2018 року, початок  о 11:00 год., за адресою: 22100, Вінницька обл., м. Козятин, вул. В. Стуса, 25 

Умови оплати праці:

Посадовий оклад – 2643 грн., надбавка за вислугу років, надбавка за ранг державного службовця, за наявності достатнього фонду оплати праці-премія

Перелік документів, необхідних для участі в конкурсі, та строк їх подання:

1.Копія паспорта громадянина України.

2. Письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади державної служби, до якої додається резюме у довільній формі.

3. Письмова заява, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертоюстатті 1 Закону України "Про очищення влади", та надає згоду на проходження перевірки і оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки.

4. Копію (копії) документа (документів) про освіту.

5.Заповнена особова картка встановленого зразка.

6. Посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою

7. Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування  за 2016 рік.

Строк подання документів:30 календарних днів з дня оприлюднення інформації про проведення конкурсу на офіційному сайті Національного агентства з питань державної служби. 

 

 

Про роботу комісії з питань призначення та виплати соціальних допомог

 14.02.2018 р. в управлінні соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації відбулося  планове засідання районної комісії з питань призначення та виплати соціальних допомог. На засіданні комісії було розглянуто   заяви членів сімей малозабезпечених родин щодо призначення їм державної соціальної допомоги та  субсидій, надання пільг за фактичним місцем проживання та відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

 Рішенням  комісії призначено державну соціальну допомогу 60 сім’ям, середньомісячний сукупний дохід яких нижче прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого законодавством.

Субсидію на оплату житлово-комунальних послуг та тверде паливо призначено  30 заявникам, які звернулися за призначенням субсидії.

Пільги за фактичним місцем проживання надано по 3 заявах.

Відновлено  соціальні виплати  внутрішньо переміщеним особам  (в кількості 7 )   відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365.

Матейко, 2-24-26

 

 

 

Урядом удосконалено порядок надання державної соціальної допомоги деяким категоріям осіб

12.02.2018

Зокрема, внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженому постановою  Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001р. №1751,  право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, яка (який) не одержує на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогуособам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю». 

         Мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, яка (який) не одержує на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», подають копію свідоцтва про смерть одного з подружжя та довідку про те, що вони не одержують на дітей зазначені пенсії та державну соціальну допомогу.

Також внесені зміни до Порядку призначення та виплати тимчасової  державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме. 

         Для призначення тимчасової державної  допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів одержувач подає до органу соціального захисту населення за місцем проживання:

 • заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
 • копію свідоцтва про народження дитини;
 • декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги ( заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї);

Залежно від підстав, на яких призначається тимчасова допомога, додатково подаються такі документи:

 -     рішення суду (виконавчий лист) про стягнення  з одного з батьків аліментів на дитину; довідка виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;

-       довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження про його перебування на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;

-       повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено. 

 

Роз’яснення   щодо відповідальності  за порушення вимог законодавства про порядок укладення та виконання колективних договорів

08.02.2018

 

   Нагадуємо, що з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-VIII (далі — Закон № 1774) законодавець зобов’язав сторони, які уклали колективні договори, у тримісячний термін привести їх норми у відповідність із цим Законом згідно із законодавством (п. 5 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення»).

Чи встановлено відповідальність за відсутність колективних договорів, за невнесення до них змін у зв’язку із змінами законодавства?

   Певними законодавчими актами визначена обов’язковість укладення колективного договору. Відповідно до ст. 65 Господарського кодексу України, на всіх підприємствах, які використовують найману працю, між власником або уповноваженим ним органом і трудовим колективом або уповноваженим ним органом повинен укладатися колективний договір.

Ст. 11 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), ст. 2 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 р. № 3356 (далі — Закон № 3356) передбачено, що колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Відповідно до норм Конвенцій Міжнародної організації праці, ратифікованих Україною (Конвенція № 98 про застосування принципів права на організацію і ведення колективних переговорів від 8 червня 1949 року, Конвенція № 154 про сприяння колективним переговорам від 3 червня 1981 року), колективні договори укладаються на добровільній основі.

Ст. 20 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 р. № 1045-V (далі — Закон № 1045) встановлено, що роботодавці зобов’язані брати участь у колективних переговорах щодо укладення колективних договорів.

Законом № 3356 та Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) передбачено відповідальність винних осіб за:

 • ухилення від участі в переговорах щодо укладення, зміни доповнення колективного договору;
 • за порушення і невиконання колективного договору, угоди;
 • за ненадання інформації, необхідної для ведення колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням колективних договорів.

      На осіб, які представляють роботодавців чи профспілки, або інші уповноважені трудовим колективом органи і ухиляються від участі в переговорах щодо укладення, зміни чи доповнення колективного договору, або навмисно порушили строк, визначений ч. 3 ст. 10 Закону № 3356 (7 днів), або не забезпечили роботу відповідної комісії у визначені сторонами строки, накладається штраф до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі — нмдг), і вони несуть також дисциплінарну відповідальність аж до звільнення з посади (ст. 17 Закону № 3356).

      Порядок і строки накладення штрафів, передбачених Законом № 3356, регламентуються КУпАП. Справи з цих питань розглядаються судом за поданням однієї із сторін колективного договору або відповідних комісій (ст. 20 Закону № 3356).

Штраф на винних осіб накладається судом у розмірі від 3 до 10 нмдг (ст. 41-1 КУпАП).

      На осіб, які представляють роботодавця чи профспілки, або інші уповноважені трудовим колективом органи, і з вини яких порушено чи не виконано зобов’язання щодо колективного договору, накладається штраф до 100 нмдг, і вони також несуть дисциплінарну відповідальність аж до звільнення з посади (ч. 1 ст. 18 Закону № 3356).

Штраф на винних осіб накладається судом у розмірі від 50 до 100 нмдг (ст. 41-2 КУпАП).

      На вимогу профспілок, іншого уповноваженого трудовим колективом органу роботодавець зобов’язаний вжити заходів, передбачених законодавством, до керівника, з вини якого порушуються чи не виконуються зобов’язання по колективному договору (ч. 2 ст. 18 Закону № 3356).

      На вимогу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір з керівником підприємства, установи, організації, якщо він порушує законодавство про працю, про колективні договори і угоди (ст. 45 КЗпП).

     Особи, які представляють роботодавця чи профспілки, або інші уповноважені трудовим колективом органи, і винні в ненаданні інформації, необхідної для ведення колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням колективних договорів, несуть дисциплінарну відповідальність або підлягають штрафу до 5 нмдг (ст. 19 Закону № 3356).

Штраф на винних осіб накладається судом у розмірі від 1 до 5 нмдг (ст. 41-3 КУпАП). 

Начальник відділу соціально-трудових відносин та праці управління соціального захисту населення Козятинської РДА

Л.Пилявець

 

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги

 Непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги  громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які нездатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що  обслуговуються соціальними службами), призначається  щомісячна компенсаційна виплата відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 р. № 558. 

Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи;

10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, інвалідам ІІ групи та дітям-інвалідам;

7 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам ІІІ групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку, та інвалідам, що надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи  з прожиткового  мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Компенсація не призначаєься:
· фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено: 

     державну  соціальну  допомогу  на догляд відповідно до Закону України  "Про  державну  соціальну  допомогу  особам, які не мають права  на пенсію, та інвалідам" або надбавку на догляд до  державної  соціальної  допомоги згідно із Законом України "Про державну    соціальну    допомогу   інвалідам   з   дитинства   та дітям-інвалідам";

     надбавку  на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно   до   Законів України "Про пенсійне забезпечення"   "Про  пенсійне  забезпечення  осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" ;

     відшкодування  витрат на надання послуг по догляду відповідно до  Закону  України  "Про  загальнообов’язкове  державне соціальне страхування  від  нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності";

·              фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомогу  на догляд відповідно до Закону України "Про психіатричну допомогу";

·       самозайнятим особам;

·       фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;

·       фізичним особам, що надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).

Відповідно особа, яка потребує надання соціальних послуг, повинна подати висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність до самообслуговування за винятком інвалідів Iгрупи, інвалідність яких встановлена безстроково.

Компенсація призначається і виплачується органом соціального захисту населення.

 

Інформація для учасників антитерористичної операції, мешканців Козятинського району.

05.02.2018

         Управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації  повідомляє, що відповідно до бюджетної програми «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням», Ви маєте можливість оздоровитися у санаторно-курортних закладах і пройти професійну та психологічну реабілітацію.

       За детальною інформацією Вам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення Козятинської РДА  за адресою м. Козятин, вул. В. Стуса,25  кабінет №2.

Контактний телефон 2-24-26.

Підсумкова нарада

31.01.2018

Відповідно до плану роботи управління соціального захисту населення 31.01.2018 р. під головуванням керівника установи відбулась підсумкова січнева нарада з начальниками відділів та завідуючими секторів.

На нараді підіймались питання виконавської дисципліни, висвітлення інформації на сайті райдержадміністрації та оновлення матеріалів для відвідувачів на інформаційних стендах, а також економії енергоресурсів у зв’язку з обмеженим державним фінансуванням.Про вимоги щодо заповнення декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, яку подаватимуть державні службовці до 31.03.2018 р. розповіла Гончарук С.С., начальник відділу з питань персоналу, документообігу та контролю, яка також зупинилась на деяких нормах законодавства з питань запобігання корупції, зокрема  щодо відповідальності представників органів державної влади за корупційні правопорушення, про обмеження щодо використання службових повноважень чи свого становища в приватних інтересах. про державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції.

 

Заступник начальника управління Ольбішевська І.С. напередодні прийняла участь у засіданні колегії Депратаменту соціальної та молодіжної політики, яке відбулось в приміщенні КУ «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку» та довела до відома присутніх представлені директором Департаменту Заболотною Н.М. підсумки розвитку соціальної та молодіжної політики у Вінницькій області у 2017 році та основні завдання на 2018 рік. У зібранні взяли участь також голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, Уповноважена Уряду з питань прав людей з інвалідністю Раїса Панасюк, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, заступник голови ОДА Ігор Івасюк та представники депутатського корпусу обласної Ради.

Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій акцентував увагу на важливості позитивних і реальних змін у соціальній сфері. Це великий комплекс питань, і тут надзвичайно важливо тримати руку на пульсі. Торкаючись питань діяльності інтернатних закладів соціального спрямування, голова облдержадміністрації висловив припущення, що вже в найближчі 10 років суспільство зіткнеться із дуже серйозною проблематикою саме в питанні захисту людей похилого віку. Ведучи мову про питання нарахування житлових субсидій населенню, голова облдержадміністрації подякував відповідальним працівникам за якісно проведену роботу в цьому напрямку.

Ольбішевська І.С. також проінформувала присутніх на нараді про оновлення офіційного сайту Козятинської райдержадміністрації, в тому числі застосовання модулю адаптації для осіб з обмеженими можливостями, а відтак потреби в поновленні інформаційного матеріалу про управління.

 

Перераховано кошти державних соціальних допомог за січень 2018 року.

 

Управління соціального захисту населення Козятинської районної державної адміністрації інформує про те, що перераховано кошти державних соціальних допомог за січень 2018 року на банківські установи та поштові відділення для виплати їх отримувачам допомог на загальну суму 5259,1  тис. грн., в т.ч. за видами допомог:

 • допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами на суму 41,9 тис. грн.,
 • допомогу при усиновленні дитини – 4,3 тис. грн.,
 • допомогу при народженні дитини – 1848,3 тис. грн.,
 • допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування – 233,1 тис. грн.,
 • допомогу на дітей одиноким матерям – 428,6 тис. грн.,
 • тимчасову державну допомогу дітям – 20,7 тис. грн.,
 • державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям – 1516,2 тис. грн.,
 • державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю  – 803,9 тис. грн.,
 • державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державну соціальну допомогу на догляд – 174,6 тис. грн.,
 • щомісячну грошову допомогу малозабезпеченій особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею – 83,2 тис. грн.,
 • щомісячну компенсаційну виплату непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла  80-річного віку – 3,4 тис. грн.
 • державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам – 90,7 тис. грн..
 • компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги – 10,2 тис.грн.,

Тобто, кошти на виплату усіх видів державних соціальних допомог за січень 2018 року жителям Козятинського району відшкодовано в повному обсязі.

Начальник відділу виплат соціальних допомог  С.Добржанська

 

Управління соціального захисту населення Козятинської райдержадміністрації інформує:


Прийняття на роботу працівника за сумісництвом

Приймаємо на роботу працівника за сумісництвом. На які головні моменти треба звернути увагу?

Насамперед з’ясуємо, що таке сумісництво. У ст. 21 КЗпП України встановлено, що працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Питання роботи за сумісництвом регулюється, зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі – Постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, яке затверджено наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 р. № 43  (далі – Положення № 43).

Сумісництвом вважається, як зазначено в Положенні № 43, виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Сумісництво може бути внутрішнім і зовнішнім. Внутрішнє сумісництво являє собою роботу працівника за основним місцем роботи та за сумісництвом на одному й тому самому підприємстві. Зовнішнє сумісництво – це робота на різних підприємствах.

Для роботи за сумісництвом згода власника або уповноваженого ним органу за місцем основної роботи не потрібна.
Втім, робота за сумісництвом має свої обмеження. Як зазначено в Постанові № 245 та Положенні № 43, працювати за сумісництвом може не кожен. Обмеження стосуються:

·         керівників держпідприємств, установ, організацій, їхніх заступників, керівників структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо), а також їхніх заступників, крім наукової, педагогічної, медичної та творчої діяльності;

·         працівників деяких професій і посад, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, додаткова робота яких може призвести до наслідків, які негативно позначаться на стані їхнього здоров'я або на безпеці виробництва, перелік яких встановлює колективний договір підприємства, установи, організації;

·         осіб, які не досягли 18-річного віку та вагітних жінок.

Обмеження щодо роботи за сумісництвом передбачені й у низці інших нормативно-правових актів, зокрема:

·         в Законі України «Про засади запобігання та протидії корупції» — для держчиновників (ст. 7);

·         в Законі України «Про прокуратуру» — для службових осіб прокуратури, окрім здійснення наукової та педагогічної діяльності (ст. 46);

·         в Законі України «Про нотаріат» — для нотаріусів (ст. 3).

Зверніть увагу! Щодо роботи за сумісництвом керівників підприємств недержавної форми власності жодних обмежень чинне законодавство України не встановлює.

Що треба знати, приймаючи на роботу працівника-сумісника? З таким працівником, навіть якщо він уже працює у вас за основним місцем роботи, обов’язково потрібно укласти трудовий договір. Такий договір має бути оформлений наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу. В ньому зазначається посада та умови оплати праці працівника. Отже, працівник пише заяву, в якій просить прийняти його на роботу за сумісництвом, на підставі заяви видається наказ про прийняття на роботу за сумісництвом.

Трудовий договір щодо сумісництва, згідно зі ст. 23 КЗпП, може бути укладений:

·         на невизначений термін (безстроковий);

·         на певний строк, встановлений за угодою сторін;

·         на час виконання певної роботи.

В постанові Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» передбачено подання роботодавцем повідомлення про прийняття працівника на роботу до територіальних органів Державної фіскальної служби до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

На працівника-сумісника ведеться особова картка типової форми П-2, навіть якщо працівник має роботу за сумісництвом на тому ж підприємстві, де його основне місце роботи.
Працівник, який приймається на роботу за сумісництвом на інше підприємство, в установу, організацію, повинен пред'явити власнику або уповноваженому ним органу паспорт. Якщо робота такого працівника потребує спеціальних знань, власник або уповноважений ним орган має право вимагати від нього пред'явити диплом або інший документ про набуту освіту або професійну підготовку.
Крім того, працівнику-суміснику, як і основному працівнику, може бути встановлено випробувальний термін.
Отже, при укладанні трудового договору про роботу за сумісництвом між роботодавцем і працівником мають бути узгоджені всі основні умови такого договору, які мають бути зазначені й у наказі про прийняття, а саме: посада, розмір і порядок оплатипраці, тривалість робочого часу, графік роботи, встановлення випробування та його тривалість.

У ст. 29 КЗпП передбачено, що до початку роботи за укладеним трудовим договором роботодавець зобов’язаний:

·         роз’яснити працівникові його права і обов’язки та проінформувати під підпис про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги та компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору;

·         ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;

·         визначити робоче місце працівника, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

·         проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони.

Усі ці правила стосуються й працівника – внутрішнього сумісника, адже з ним укладається окремий трудовий договір за іншою посадою, отже, й умови праці у нього будуть іншими. Крім того, потрібно провести інструктаж з охорони праці та протипожежної безпеки.

Підставою для нарахування заробітної плати сумісникам є табель обліку використання робочого часу. Внутрішнім сумісникам заробітна плата за роботу за основною посадою та за роботу за сумісництвом нараховується окремо. Тому краще таким працівникам встановити графік роботи за сумісництвом, який не збігатиметься з їх графіком за основним місцем роботи.

Зверніть увагу! Незалежно від розміру заробітної плати, надбавки та доплати, що їх працівник отримує за основним місцем роботи, за виконання обов’язків на умовах сумісництва за іншою посадою йому встановлюється оплата відповідно до цієї посади (якщо в чинному законодавстві не встановлено заборону на виплату окремих видів надбавок, доплат).

Щодо ведення особових справ на працівників-сумісників. Оскільки робота за внутрішнім сумісництвом є роботою за окремим трудовим договором, то, приймаючи на роботу за сумісництвом працівника, для нього треба оформити окремий повний комплект облікової документації.
Тож на працівника, який є сумісником, оформлюється окрема особова справа (ст. 495 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту України від 12.04.2012 № 578/5).

Необхідно звернути увагу на надання відпусток працівникам-сумісникам. Як зовнішні, так і внутрішні сумісники мають право на щорічну відпустку. Це право гарантоване ст. 2 Закону України «Про відпустки». Щорічну відпустку може бути використано одночасно і за основним місцем роботи, і на роботі за сумісництвом (у тому числі й зовнішнім).
У п. 3 Постанови № 245 зазначено, що відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи. Відповідно до ст. 10 Закон України «Про відпустки», за бажанням сумісника у перший рік роботи на підприємстві йому може бути надано щорічну відпустку повної тривалості до настання шестимісячного терміну роботи.

Треба знати! Якщо тривалість відпустки за основним місцем роботи більша за час відпустки за сумісництвом, працівнику-суміснику за його бажанням надають додаткові дні відпустки без збереження заробітної плати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи (п. 14 ст. 25 Закону України «Про відпустки»).

Щодо додаткових відпусток . Додаткова відпустка за ненормований робочий день працівникам-сумісникам не надається, оскільки вважається, що вони працюють в умовах нормованого робочого дня.

Як зазначено в листі Міністерства праці та соціальної політики України від 05.06.2008 р. № 5305/0/14-08/06, при наданні сумісникам щорічних додаткових відпусток за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці (ст. 7 Закону України «Про відпустки»), за особливий характер праці (ст. 8 Закону України «Про відпустки») потрібно зважати на те, що ці відпустки надаються залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. У розрахунок часу, що дає право працівнику на зазначені щорічні додаткові відпустки, включають дні, коли він фактично був зайнятий на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці або з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.
Необхідно звернути увагу на оплату листка непрацездатності працівникам-сумісникам.

Згідно з частиною 1 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 (далі — Закон № 1105), право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до п. 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266), у разі коли на момент настання страхового випадку застрахована особа працює за сумісництвом, обчислення середньої заробітної плати здійснюється страхувальниками окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. Розрахунковий період у такому разі визначається за кожним місцем роботи окремо.

Тепер з’ясуємо питання щодо запису в трудову книжку роботи за сумісництвом.
Згідно з п. 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці від 29.07.1993 р. № 58 (далі — Інструкція № 58), на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуть лише за місцем основної роботи. Але в п. 2.14 Інструкції № 58, зазначено, що «робота за сумісництвом, яка оформлена в установленому порядку, в трудовій книжці зазначається окремим рядком».
Отже, якщо працівник виявив бажання, щоб у його трудовій був запис про роботу за сумісництвом, то такий запис треба зробити за основним місцем роботи, оскільки на осіб, які працюють за сумісництвом, як  вже зазначалося

, трудові книжки ведуть тільки за місцем основної роботи.

Тепер про звільнення. Якщо працівник вирішить звільнитися з основного місця роботи, але залишиться працювати за сумісництвом, йому достатньо оформити звільнення з основної роботи. У трудовій книжці робиться відповідний  запис. Але якщо такий працівник через деякий час вирішить піти і з посади за сумісництвом, запис про це в його трудову книжку вноситиме вже новий роботодавець на підставі копії наказу про звільнення з роботи за сумісництвом чи довідки з підприємства, де він працював за сумісництвом.
Можливим є і такий варіант. Для працівника-сумісника, який звільняється з основної роботи, робота за сумісництвом може стати основним місцем роботи. Оскільки робота за сумісництвом виконується на підставі трудового договору, то з працівником за його заявою такий договір розривається і укладається новий — про роботу на підприємстві на певній посаді. Про це на підприємстві має бути виданий наказ. Це підтверджує лист Мінсоцполітики України від 28.03.2013 р. № 2-1/06/187-13.
Окремо щодо звільнення працівника-сумісника. Оскільки трудові договори за основним місцем роботи і за сумісництвом є окремими трудовими договорами, то і припиняти такі трудові договори треба окремо за наявності законних підстав.
Підстави звільнення, наведені у ст. 36, 38, 39, 40, 41, 45 КЗпП, стосуються припинення трудових договорів як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.
Додаткові підстави для звільнення сумісників передбачено в ст. 431 КЗпП і п. 8 Положення № 43:

·         звільнення з роботи за сумісництвом через працевлаштування іншого робітника, який не є сумісником;

·         через обмеження роботи за сумісництвом, що передбачені в законодавстві.

Звільнення працівників за основним місцем роботи і за сумісництвом може відбуватися як одночасно, так і в різний час, як за однаковими підставами, так і за різними. Важливо пам’ятати, що одночасне звільнення з роботи за сумісництвом і з основної роботи оформлюють окремими наказами.

Начальник відділу соціально- трудових відносин та праці УСЗН

Пилявець Любов Василівна

 

Детальна інформація щодо процесу отримання одноразовоїдержавної грошової допомоги особами, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності у 2017 році

 

Державна матеріальна допомога виплачується ЩОРIЧНО.

Виплата у 2017 році одноразової грошової допомоги особам, які мали право на її отримання у 2014-2016 роках, але не отримали таку допомогу, здійснюється з урахуванням неотриманих сум допомоги.

СУМА щорічної одноразової державної грошової допомоги становить:

– у 2017 році для ТЯЖКО поранених сума виплат збільшена вдвічі i становить 100-кратний розмір прожиткового мінімуму – 160 000 грн. (відповідно у минулi роки сума виплати становила 50-кратний розмір прожиткового мінімуму: у 2016 році – 68900 грн., у 2015 та 2014 роках – 60900 грн.);

– для поранених СЕРЕДНЬОЇ тяжкості сума виплат у 2017 році також збільшена вдвічі i становить 50-кратний розмір прожиткового мінімуму – 80 000 грн. (у 2016 році – 34450 грн., у 2015 році – 30450 грн.);

– для ЛЕГКО поранених сума виплат у 2017 році також збільшена втричі i становить 30-кратний розмір прожиткового мінімуму – 48 000 грн. (у 2016 році виплата була 14500 грн.).

ПРОЦЕС ОТРИМАННЯ ОДНОРАЗОВОЇ ДЕРЖАВНОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ

 

Етап І. ЗВЕРНЕННЯ ОСОБИ ДО ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ із заявою про порушення кримінальної справи у зв’язку з отриманням тілесних ушкоджень під час Революції Гідності*.

1. Заяву можна подати особисто до Департамент спецрозслідувань Генеральної прокуратури України (далі – ДСР ГПУ) за адресою: м. Київ, вул. Борисоглібська, 18. Домовитися про час подання заяви можна телефоном зі слідчими за епізодами розслідувань. Інформація про слідчих та їх контакти додається.

2. Також заяву можна надіслати поштою на адресу ГПУ: 01011, м. Київ, вул. Рiзницька, 13/15.

3. Якщо будуть запитання або уточнення – телефон ДСР ГПУ: (044) 200-70-35 (черговий), e-mail: rrg@gp.gov.ua .

*ПОДАЧА ЗАЯВИ ДО ГПУ, порушення кримінальної справи, процесуальне визнання особи потерпілою та висновок судово-медичної експертизи є ОБОВ’ЯЗКОВИМИ умовами для подальшої виплати державної матдопомоги (тяжко, середньо- та легкопораненим). Адже, тільки ГПУ може підтвердити, що особа справді брала участь у Революції Гідності та отримала під час тих подій ушкодження здоров’я!!!

Етап ІІ. НАПРАВЛЕННЯ ОСОБИ СЛІДЧИМ НА СМЕ.

1. Після прийняття заяви від особи та визнання її потерпілою, слідчий виносить постанову та направляє особу на ДЕРЖАВНУ СУДОВО-МЕДИЧНУ ЕКСПЕРТИЗУ (далі – СМЕ).

2. СМЕ, як правило, триває від 1 до 3 місяців. Після проведення СМЕ – результати експертом направляються слідчому. Особа має право отримати довідку про результати СМЕ, а в окремих випадках i копію самого Висновку СМЕ, на підставі письмового звернення до слідчого.

УВАГА – тільки висновок ДЕРЖАВНОЇ СМЕ за направленням слідчого ГПУ є підставою для включення до переліків тяжко-, середньо- та легкопоранених осіб.

Етап ІІІ. НАПРАВЛЕННЯ СПИСКІВ ОСІБ ДО МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я (МОЗу).

1. Щомісяця, до 10 числа поточного місяця, ДСР ГПУ направляє нові списки тяжко-, середньо- та легкоопоранених осіб, які пройшли СМЕ, до МОЗу.

Етап ІV. ФОРМУВАННЯ та УЗГОДЖЕННЯ ПЕРЕЛIКIВ ОСІБ МОЗом.

1. МОЗ формує переліки у формі відповідних проектів наказів на основі даних ДСР ГПУ та направляє на узгодження ці проекти наказів щодо затвердження новосформованих переліків – до МВС, Мінсополітики та ГПУ.

2. Цей етап триває від двох тижнів до одного місяця.

Етап V. ПІДПИСАННЯ НАКАЗІВіз новосформованими переліками осіб МОЗом та НАПРАВЛІННЯ їх ДО МІНСОЦПОЛІТИКИ НА ВИПЛАТУ.

1. Після отримання необхідних узгоджень МОЗ підписує відповідні накази із новосформованим переліками осіб та направляє їх на виплату до Мінсоцполітики.

Етап VІ. ОТРИМАННЯ МІНСОЦПОЛІТИКИ НАКАЗУ із новосформованими переліками осіб.

1. Мінсоцполітики після отримання наказу МОЗу із новосформованими переліками осіб формує фінансовий запит та відправляє його до Міністерства економічного розвитку та торгівлі (далі – Мінекономіки) для підготовки проекту Розпорядження КМУ про виділення коштів із резервного фонду державного бюджету згідно з новозатвердженими переліками осіб.

2. Також Мінсоцполітики розсилає відповідний наказ МОЗ із новосформованими переліками осіб до обласних та міста Києва департаментів (управлінь) соціального захисту. А тi пересилають їх далі до міських, районних (районних у містах) управлінь соціального захисту (місцевих СОЦБЕЗiв) за місцем реєстрації або проживання осіб, які є в переліках.

3. Працівники місцевого СОЦБЕЗу повинні розшукати особу, яка є в списках, та запросити написати заяву на отримання відповідної одноразової державної матдопомоги для поранених (ТЯЖКО, СЕРЕДНЬО або ЛЕГКО) під час подій Революції Гідності із зазначенням банківських реквізитів (банківської картки для соціальних виплат), куди має бути перерахована ця допомога.

4. Разом з цим, часто існують випадки, коли особа проживає не за місцем реєстрації або вона знає, що її внесли до відповідного наказу МОЗ, але відповідного запрошення з місцевого СОЦБЕЗу вона не отримала. У зв’язку з цим, прохання до ВСIХ поранених майданiвцiв, які вже внесені до переліків МОЗ, НЕ ЧЕКАТИ запрошення до місцевого СОЦБЕЗу на написання заяви, а самому звертайтеся до відділу матеріальної допомоги відповідного місцевого СОЦБЕЗу із написанням заяви з власної iнiцiативи.

5. Місцеві СОЦБЕЗи після отримання заяв від осіб, що є в новозатверджених переліках, направляють відповідний фінансовий запит до обласних, міста Києва, Департаментів (управлінь) соціального захисту, а тi в свою чергу – до Мінсоцполітики.

Етап VІІ. ПІДГОТОВКА ТА УЗГОДЖЕННЯ МІНЕКОНОМІКИпроекту Розпорядження КМУ про виділення коштів.

1. Мінекономіки готує проект Розпорядження КМУ про виділення коштів із резервного фонду держбюджету згідно з новозатвердженими переліками осіб та направляє його на погодження до Мінфіну і Мінсоцполітики.

2. Після його узгодження проект Розпорядження КМУ передається до Секретаріату КМУ та виноситься на затвердження на засідання Уряду України.

3. Після затвердження Розпорядження КМУ – воно надсилається до Мінсоцполітики на виплату.

4. Цей етап триває від одного до двох місяців.

Етап VІІI. ПЕРЕРАХУВАННЯ КОШТІВ МІНСОЦПОЛІТИКИ ПОСТРАЖДАЛИМ ОСОБАМ.

1. Після отримання фінансових запитів на виплату від регіонів та ухвалення відповідного Розпорядження КМУ про виділення коштів, Мiнсоцполiтики звертається до Державного казначейства України із запитом щодо виділення коштів та після їх отримання від казначейства, направляє реєстри на виплату та фінанси до регіонів.

2. Після отримання реєстрів на виплату та відповідних коштів обласними та міста Києва департаментами (управліннями) соціального захисту, тi одразу пересилають фінанси на виплату у відповідні місцеві управління соцзахисту для зарахування коштів безпосередньо на банківські картки постраждалих осіб.

 3. Цей етап триває від двох тижнів до одного місяця.

Якщо на будь-якому етапі процесу отримання одноразової державної грошової допомоги у вас виникли проблеми або запитання, ВIДПОВIДДI НА ЯКI ВИ НЕ ОТРИМАЛИ УВАЖНО ОЗНАЙОМИВШИСЬ IЗ ЦIЄЮ ДЕТАЛЬНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ, ви можете звертатися Ініціативної групи постраждалих/поранених на Майдані у соціальній мережі Facebook або до її координаторів – Павла Кучера (0637697677) та Павла Сидоренка (0507157710).

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ, що регулюють порядок отримання одноразової державної грошової допомоги особою, яка отримали ТЯЖКI, СЕРЕДНI або ЛЕГКІ поранення під час участі у Революції Гідності (далі – особа):

– Закон України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей» від 21 лютого 2014 року №745;

– Постанова КМУ «Деякі питання призначення та виплати державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту і членам їх сімей» від 8 серпня 2016 року №515;

– Постанова КМУ «Про соціальний захист осіб, які отримали ТЯЖКI тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 рок» від 6 серпня 2014 року №324;

– Постанова КМУ «Про соціальний захист осіб, які отримали тілесні ушкодження СЕРЕДНЬОЇ тяжкості під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року» від 29 липня 2015 року №535;

– Постанова КМУ «Про соціальний захист осіб, які отримали ЛЕГКІ тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року» від 23 грудня 2015 р. №1098;

– Постанова КМУ «Про виплату у 2017 році одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності, та особам, які отримали тяжкі, середньої тяжкості та легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у зазначених акціях» від 1 лютого 2017 року №35;

– Розпорядження КМУ про виділення коштів від 21 лютого 2017 року №№149-Р, 151-Р, 152-Р, 153-Р.

КОНТАКТИ керівників групи СЛІДЧИХ

за епізодами та напрямками розслідування по злочинах Революції Гідності

Начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ –

Горбатюк Сергій Вікторович – тел. роб. 044-200-70-36.

Загальні питання слідства – начальник управління слiдства ДСР ГПУ –

Безщасний Юрій Михайлович, тел. роб. 044-200-70-01.

Напрямки розслідувань злочинів щодо Майдану за датами:

29-30.11.2013 – Нестеренко Дмитро Олександрович, тел. роб. 0987791600; 01.12.2013 – Котельников Іван Ігорович, тел. роб. 0442007076; 10-11.12.2013 – Каракай Вадим Вікторович, тел. роб. 0442007117; 19-22.01.2014 – Достатній Родіон Юрійович, тел. роб. 0442007046; 18-19.02.2014 – Чернов Віталій Володимирович, тел. роб. 0442007074;

Пузирко Олександр Борисович, тел.роб. 0442007011 (по  потерпілих);

20.02.2014 – Музика Віталій Миколайович, тел. роб. 0442007079; Злочини вчинені «тітушками» – Горчак Ігор Валерійович, тел. роб. 0442007012; Злочини під час проведення «АТО в Будинку Профспілок» – Рубан Андрій Геннадійович, тел. роб. 0442007082. Злочини вчинені щодо «Автомайдану» (Кріпосний провулок тощо) – Кисельов Кирило Петрович, тел. роб. 0442007081.

Якщо ви ще не подавали заяву про злочин, або у вас є запитання щодо ходу розслідування, результатів суд-мед експертизи, або ви були неправомірно затримані в цей день, або ви маєте інформацію щодо злочинів, вчинених по епізодах під час подій Революції Гідності – телефонуйте за вказаними номерами і керівники групи слідчих або інші слідчі з цієї групи нададуть вам необхідну інформацію.

Якщо ви не змогли додзвонитися за вказаними номерами, або ви отримали не повну інформацію, або взагалі не отримали – звертайтеся до Ініціативної групи поранених на Майдані, її координаторів – Павла Кучера (0637697677) та Павла Сидоренка (0507157710).

Також інформація для постраждалих під час подій Революції Гідності міститься на сайті Генеральної Прокуратури України.

 

Урядова «гаряча лінія» - 1545

«гаряча лінія» Мінсоцполітіки – 289-09-45

 

Міністерство соцiальної політики України.

 

Стан використання коштів на 01.01.2018 року