Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Новини та оголошення

 

06.07.2018

Захист житлових та майнових прав 

      Захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є одним із першочергових завдань, які сьогодні стоять перед державою. За законом діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які не мають житла, по досягненню 16 років мають право стати на квартирний  та соціальний квартирний облік за місцем їх походження або проживання до встановлення опіки, піклування, влаштування в прийомні сім’ї,  дитячі будинки сімейного типу,  заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за заявою опікуна чи піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів, адміністрації закладу, де проживає дитина, або органу опіки та піклування.

        На сьогодні в нашому районі перебувають на обліку в службі у справах дітей Козятинської  районної державної адміністрації 73 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування. Відповідно до наявного реєстру житла із загальної кількості таких дітей:

мають житло на праві власності        -    7   дітей;

мають житло на праві користування -   57 дитини;

не мають житла                                    -   9  дітей.

 

        Враховуючи актуальність питання щодо забезпечення житлом дітей-сиріт,  а також осіб з їх числа,   урядом була прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на  будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, виготовлення проектно-кошторисної документації». Прийняття цієї постанови дає можливість забезпечити житлом дітей-сиріт .
         В Козятинському районі 3 дитини-сироти, які за місцем походження з Глуховецької  об’єднаної територіальної громади ( 2 дитини) та Махнівської  сільської ради ( 1 дитина),   потребують придбання житла вже сьогодні.

         На даний момент службою у справах дітей Козятинської районної державної адміністрації  здійснюється пошук житла для купівлі в 2018 році.  

 У разі,  якщо ви шановні мешканці Козятинського району  маєте намір продати свій будинок і маєте відповідні документи,  просимо вас звертатися  з пропозиціями продажу житла до  служби у справах дітей Козятинської районної державної адміністрації за адресою: кабінет 10, площа Героїв Майдану, 20, телефон 2-35-69.

Сподіваємося, що з придбанням даного житла,  дитина, на долю якої випало чимало випробувань, буде впевненіше почувати себе та будувати плани на майбутнє.

------------------------------------------------------------

01.06.2018

СВЯТО ДИТЯЧИХ УСМІШОК

 

             Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це свято стало символом дитячої щирої радості та надії на майбутнє. Адже саме в дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та мали усі умови для всебічного розвитку. І наш святий обов’язок дорослих – зробити своїх дітей щасливими не тільки сьогодні, влаштувавши їм якесь свято, а завтра і завжди. Адже наші діти – то майбутнє нашої країни, яке має бути щасливим. І кожна усмішка, кожне сказане ласкаве слово – це великий внесок у щасливе дитинство маленьких українців.

           Сьогодні працівники служби у справах дітей Козятинської райдержадміністрації завітали до сімей Козятинського району, де виховуються діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, щоб привітати дітлахів зі святом. Малеча щиро раділа, отримавши від державних службовців невеличкі подарунки: яскраві повітряні кульки, іграшки, одяг, дитячі книжечки та продукти харчування. Свято пройшло у щирій та дружній атмосфері, а дітки та дорослі отримали багато позитивних емоцій.

          Хочеться побажати, щоб кожна дитина у нашій державі була щасливою від любові, уваги та піклування дорослих і тільки тоді і ми зможемо відчути смак справжнього щастя!

------------------------------------------------------------

29.05.2018

Чужих дітей не буває!

 

             Статтею 207 Сімейного кодексу України визначено, що усиновлення дитини проводиться у найвищих її інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя. Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду.

              У Козятинському  районі  проживає 17  усиновлених дітей, і щороку кількість дітей, яких всиновили, збільшується. Змінюється і свідомість наших земляків стосовно усиновлення, підтвердженням тому є зростання кількісті батьків  - усиновлювачів. Протягом травня місяця ще одна дитина, позбавлена батьківського піклування, знайшла свою родину.

             Служба  у справах дітей Козятинської  РДА  дякує, усім тим, хто зміг відчути радість батьківства з «чужою» дитиною.  Дякуємо опікунам і прийомним батькам,  батькам вихователям, які не є усиновлювачами, але теж виховують дітей, що втратили батьків. Адже чужих дітей не буває!!!!

------------------------------------------------------------

17.05.2018

Діти Створюють Країну

Програма “Діти Створюють Країну”

– це інструмент для формування спільноти свідомих активних дітей, поширення глобальних цілей сталого розвитку та цінностей відповідальних Землян.

– це платформа для обєднання, навчання та взаємодії активних однодумців з різних куточків світу, як для дітей, молоді, так і для експертів.

– це сторення фундаменту миру, любові та підтримки наступних поколінь.

 

На цій сторінці ви дізнаєтеся більше про наші цінності, етапи програми, новини та можливості для розвитку наших дітей)

Програма є безстроковою

В рамках програми відбуваються різні заходи, конкурси, активності.

На сьогоднішній день до програми долучилося 475 дітей

В 2018 році до програми можуть долучитися Земляни до 18 років.

Організатор: Громадська організація «Українські Креативні Реформатори»

автор  Лілія Ткаченко

про організатора:

Метою програми є виявлення, об’єднання, навчання та підтримка активних дітей у світі.

Ключове завдання програми – трансформувати свідомість дітей, від мислення “споживачів” до моделі “творців”, які беруть відповідальність за своє майбутнє, майбутнє своєї країни та нашої планети Земля.

Програма відбувається за сприяння та інформаційної підтримки Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, інтернет порталу «Український Інтерес», НПУ Межигір’я, екологічного клубу Еремурус, ГО Вулик Ідей, благодійного фонду Богдана Гаврилишина, Київської школи психології, ГО Батьківська спілка, ГО Громадський Хаб, UNICEF Ukraine, Tetra Pak, РВХ Свої, Нова Пошта.

Ми плануємо обєднати дітей та молодь різних країн щоб сформувати цінності відповідального громадянина Землі та поширити інформацію про глобальні завдання для збереження Планети.

В рамках програми ми організовуємо різні заходи, а також поширюємо ідеї марафонів:

#МарафонЕкологічноїВідповідальності
Знайомимо з глобальнми цілями ООН. Закликаємо берегти Планету, поширювати ідеї сталого розвитку, практикувати нові екологічні звички, раціонально використовувати ресурси, висаджувати “Дерева Миру”, залучати друзів, розповідати про свій досвід

#МарафонГромадськоїАктивності
Закликаємо взяти на себе відповідальність за життя навколо, обєднувати зусилля для вирішення проблем місцевих громад.

#МарафонДобрихСправ
Закликаємо наповнити серця любовю, бути милосердними та уважними, поруч можуть бути ті, хто потребує нашої допомоги. Ми власним прикладом демонструємо, що це просто –  творити справи добра, обєднуватися, бути щирими, ділитися щастям.

Долучайтесь до марафонів, надсилайте нам та публікуйте фото та історії успіху з помітками #НазваМарафону 

 

Нас хвилюють наступні актуальні проблеми, над вирішенням яких ми працюємо:

І. Нераціональне використання ресурсів планети Земля.

Я задаю собі питання що можна зробити і чому люди такі жорстокі до Землі? Можливо причиною є відсутність глобального мислення, інформації про проблеми Планети, людства, можливо люди не знають, що завдають шкоду Планеті, можливо не усвідомлюють, що їхдні дії сьогодні впливають на наше спільне завтра. Можна почати з того щоб змінити власні звички, усвідомти вплив людини на майбутнє, обрати шлях сталого розвитку, дізнатися більше про глобальні цілі ООН і бути прикладом для інших.

 

ІІ. Відсутність миру, толерантності, розуміння, взаємної допомоги, духовна бідність.

Людей називають розумними створіннями, але їх поведінка не підтверджує це. Розумні створіння випромінюють любов. Коли я замислююсь над тим чому в світі існують конфлікти, я розумію, що в світі ще існують діти, яким не вистачає любові, родини, яким не вистачає підтримки, гармонії, достатку та милосердя. Виховувати дітей – це талант. Створювати гармонійні родини – це мистецтво. Мати дитину наповнену щастям і любовю – це шедевр. Я розумію, якщо не приділяти увагу систематичній взаємодії з дітьми, ми можемо зустрітися в майбутньому в тисячами і мільйонами тиранів, травмованих людей. Нам потрібно сіяти зерна любові в душах дітей, посилювати відчуття потрібності в цьому світі.

 

ІІІ. Відсутність здоровя, благополуччя.

В той час поки я друкую ці слова хтось помрає від невиліковної хвороби, хтось щойно дізнався свій діагноз, а хтось набирається сили після чергової хіміотерапії. Десь в світі народжується дитина і мені би хотілося щоб ми могли зберегти її життя, навчити піклуватися про своє здоровя, обирати здорове харчування, позитивне мислення, радісне оточення, рухливий спосіб життя, сприятливий для розвитку та щастя інформаційний простір. Кожен з нас щодня робить свій вбір. Кожен з нас голосує грошима за ту чи іншу послугу, продукти.

Існує чимало проблем, але ми вважаємо, якщо люди матимуть інформацію – вони зможуть вплинути на своє майбутнє.

Я вірю, що взаємодіючи з дітьми ми зможемо створити міцний фундамент для взаємодії нової генерації, тому вже сьогодні ми виявляємо, навчаємо, обєднуємо та підтримуємо активних дітей.

 

Етапи програми:

І етап
березень 2017 – січень 2018

315 дітей з 22 областей України та юних українців з Німеччини і Йорданії 9-14 років.
Ми залучили партнерів та надіслали сюрпризи і подяки всім учасникам програми.

ІІ етап. червень 2018
Міжнародний Дитячий Конгрес

Серед учасників І етапу обрано 50 авторів найкреативніших робіт, це діти 9-14 років, котрі разом з батьками стануть учасниками заходу, де зможуть дізнатися більше про організацію соціальних ініціатив, справ добра та збереження Планети

 ________________________________________________

АКТУАЛЬНО

ІІІ етап. 1 січень 2018 – 1 липня 2018
30 конкурсів соціально-екологічного спрямування
Діти пишуть нам про свою місію на Землі, які питання їх хвилюють, що можуть зробити щоб у світі було більше любові, щоб зберегти Планету, щоб їх місто було кращим, щоб потрібно для щастя. Опис конкурсів нижче та в анкеті ( goo.gl/CAghaK )

ІV етап. липень  – жовтень 2018
Всеукраїнський тур зі збереження Планети в 63 містах

Це тренінгові навчання з поширення цінностей відповідального громадянина, турботи про навколишнє середовище, сталого розвитку, раціонального використання ресурсів; підтримка команд активних дітей. Для участі в тренінгу необхідно заповнити анкету учасника програми і зазначити чому для вас це важливо.

Інформаційне оголошення про тренінги програми для друку можна переглянути і завантажити для друку

АНКЕТА УЧАСНИКА ПРОГРАМИ: goo.gl/CAghaK
єдина для участі в конкурсах, тренінгах

_______________________________________________

 

V етап. листопад – грудень 2018
Виставка програми “Діти Створюють Країну”

 

VI етап. грудень 2018 – лютий 2019
Визначення та нагородження учасників конкурсів, команд активних дітей, учасників марафонів

щоб ВІДКРИТТЯ ЦЕНТРІВ РОЗВИТКУ ПРОГРАМИ стало реальністю ви можете підтримати нашу ідею на телепроекті ІСТВ
Щоб дізнатися більше можна переглянути відео:

Як Підтримати?
1. Потрібно зареєструватися як виборець за посиланням:
https://novilidery.com/user_register
2. Голосувати)
https://novilidery.com/lider/tkacenko-lilia
(Підтвердження з кодом в смс)
Будемо вдячні за підтримку шалених потрібних дітям ідей та дій)

 

VII етап
Телевізійна програма

Зараз ми розробляємо пілотну версію інтернет – телепередачі із експертами, які допоможуть дітям знайти відповіді на питання в різних сферах. Для нас важливо виховувати здорове, активне, свідоме покоління, яке турбується про свій духовний розвиток, природу та веде здоровий спосіб життя

Ми віримо, що кожен з нас може долучитися до створення нової

позитивної картини реальності в Україні!

 

 31 КОНКУРС

ДЛЯ НАШИХ ДІТЕЙ

БЕЗ ПРАВИЛ!!! ТВОРИТИ БЕЗ МЕЖ!

Діти Створюють Країну щодня, своїми думками,словами, діями, рішеннями. Ми би хотіли щоб ти сьогодні розпочав творити) прочитай і відчуй, що би хотілося створити зараз) що завтра) ти можеш здивувати цей світ) ми віримо в твої надзвичайні здібності!

Учасник: до 18 років. Чекаємо на витвори до 1 червня 2018 року)

Автори найоригінальніших витворів отримають подарунки в кожному з конкурсів.
Що потрібно?
1. Обрати конкурси (можна декілька, як відчуєш)
2. Заповнити анкету  учасника програми за посиланням: goo.gl/CAghaK
(якщо ви розумієте, що анкета завелика, часу мало, відкладіть написання. Зробіть це тоді, коли буде час без поспіху, спокійно в гармонії з собою написати нам)
3. З позитивом творити і надсилати нам поштою (адреса поштова/електронна нижче)

 

ЄДИНА РЕКОМЕНДАЦІЯ:

*АНКЕТУ ЗАПОВНЮЄ УЧАСНИК (без участі, батьків, вчителів, знайомих) Пише про свої думки, мрії, єдине питання, в якому можливо знадобиться допомога – зазначити проблеми міста/села, громади

**Шановні, дорослі! Дякуємо за поширення інформації! Ми цінуємо Вашу працю і турботу про дітей!
Будемо вдячні якщо у виконанні завдань – конкурсів діти зможуть проявити СВОЄ бачення, СВОЮ творчість.
КОНКУРСИ (які сподобаються, на твій вибір):

1. Уявити Школу своєї мрії. Розкажи і покажи нам її. Ти можеш продемонструвати свій витвір у зручний і оригінальний спосіб: есе. малюнок, скульптура, відео сюжет, розповідь, вірш, фото, вистава, казка, макет і опис, історія або свій варіант. Фантазія, оригінальність вітається. Наприклад, ти можеш подумати як виглядає школа твоєї мрії, як відбуваються уроки твоєї мрії, які предмети вивчають діти у школі твоєї мрії, які діти навчаються в школі твоєї мрії, які бувають вчителі у школі твоєї мрії

2. Створити Авторську Колекцію вкладок (закладок) для книги на тему: «Вкладки щасливої людини»

3. Створити екологічну настільну гру «Еко Люди»

4. Створити настільну гру «Команда Порятунку Планети»

5. Створити настільну гру «МістоТворці»

6. Створити Комікс на тему: Як СУПЕР-Я Планету Земля врятував

7. Створити Казку на тему: «Як діти Планету Земля врятували»

8. Створити знак миру, любові, добра, який зможе об’єднати дітей. Можливо саме він стане логотипом програми «Діти Створюють Країну»)

9. Створити пісню про нас, про дітей, яким потрібно відшукати один одного і об’єднатися заради порятунку Планети, примноження добра, миру і любові. слова/музика

10. Створити вірш на тему: «Як людям Планету зберегти». Що потрібно робити щоб у прекрасному і мирному світі нам жити?

11. Історія Дерев. Напиши історію про дерево/дерева. Історія, яку чуло, бачило, відчувало дерево. Історія появи, дня народження дерева. Поява Вашого Родового Дерева. (додані малюнки, створені творчі витвори вітаються)

12. Світ моєї мрії. Розкажи про світ, в якому ти хочеш жити, що ти хочеш і будеш робити, чим займатися, хто і з якими якостями, можливостями буде тебе оточувати. Ти можеш проявити в зручний для себе спосіб (есе, історія, комікс, фото, відео ролик, малюнок, музика, свій варіант)

13. Створи історію “Моє життя в космосі” (До історії додай малюнки, прояви свою творчість і бачення без обмежень, можеш зняти відео та інше) . 1. Прояви своє бачення космосу, світу, форм життя у Всесвіті. Розкажи як ти живеш в космосі, про свій будинок у Всесвіті, в яких умовах, на якій планеті, зірці, галактиці, як вона виглядає, якого кольору і форми, як вона називається, що там відбувається. Уяви, що ти спостерігаєш за Планетою Земля, відслідковуєш зміни, проблеми Планети і хочеш їй допомогти. 2. Ти приймаєш рішення написати Людству послання. Розкажи як ти це зробиш, як доставиш і що напишеш в Посланні Людству, що потрібно робити, а що припинити, з чого і як почати, твої поради.

14. Створи соціальну рекламу (залучити увагу до проблем соціуму і змінити поведінку людей). Ти можеш проявити в зручний для себе спосіб (наприклад: це може бути фото, відео ролик, малюнок, музика, свій варіант)

15. Дивовижна історія мого роду. “Супер бабця, супер дід, супер предки, супер рід!” Створи історію про своїх рідних! Можливо твоїй бабці 90 років і вона сідає на шпагат чи танцює танго, жонглює млинцями? А може у дідуся найсмачніший рецепт борщу? А сестра пише неймовірні картини, мама вишиває ? Це має надихнути, здивувати та навчити інших важливому.
Розкажи нам дивовижну історію свого роду, а ще краще зніми відео ролик)

16. Голос вод. Для участі в цьому конкурсі необхідно піти до місця де є вода: озеро, річка, ставок, море. Спостерігай. Дивись серцем. Прислухайся до води, запиши її послання, про що вона тобі сказала? Напиши про свої про свої емоції, знаки, що ти побачив та відчув.

17. Голос лісу. Для участі в цьому конкурсі необхідно піти в ліс. Спостерігай. Дивись серцем. Прислухайся до дерев, про що тобі вони розповіли, про що попросили. Відчуй голос лісу, запиши його послання.
Знайди своє місце і своє дерево, почуй тишу. Напиши про свої про свої емоції, знаки, що ти побачив та відчув.

18. Дивовижна історія про фею. Створи і Поділися з нами дивовижною історією. Будемо раді побачити ілюстрації)

19. Портрет мого янгола. (Фантазуй. Намалюй або…свій варіант)

20. Створи казку про пригоди чарівного кристалу. Твори без меж!

21. Створи свою планету. Напиши, зобрази кого ти туди поселиш, чим там будуть займатися, які там будуть правила, які закони, що надзвичайного там буде відбуватися. Це може бути малюнок, фото макету та історія-опис.

22. Творчість. Ти маєш талант! Поділися з нами своєю творчістю! Запиши відео! (або зроби це в зручний для себе спосіб). Можливо ти граєш на музичному інструменті, декламуєш вірші, співаєш. вишиваєш, пишеш картини, високо стрибаєш, їздиш на одному колесі. Нам кортить дізнатись більше про твою творчість!

23. Юний Винахідник. Ти вже винайшов щось важливе і світ ще не знає про це? Розкажи нам, опиши свій винахід, чим він корисний і важливий, як виглядає, які нові можливості надає?

24. Моє еко життя. Розкажи про своє життя в стилі еко, які маєш еко звички, як турбуєшся про Планету. Ми будемо щасливі якщо ти зможеш зняти відео!

25. Ідеальний день. Уяви прекрасний день, день, коли ти будеш годувати своє тіло здоровою і корисною їжею. Створи свій ідеальний раціон, меню здорового харчування на тиждень, щоб ти був здоровим, радісним і щасливим)

26. Еко Сумка моєї мрії. Розроби дизайн своєї Еко сумки, яку би носили твої друзі і ти! Це має бути супер еко сумка твоєї мрії!

27. Моя Еко колекція дизайнерського одягу

28. Здоровий спосіб життя. Що ти можеш зробити щоб надихнути друзів, таких дітей як ти, вести здоровий спосіб життя? Можеш зняти мотиваційне відео чи фото з надписом чи створити свою рекламу – рекламну кампанію за здоровий спосіб життя! Починай вже сьогодні! Долучай друзів!

29. “Новий Вчитель Я”. Уяви себе мудрим веселим вчителем, другом дітей, уроки якого – це гра. Якою вона буде? Як будеш навчати дітей? Розроби серію уроків-ігор. опиши правила гри, як вона буде відбуватися.
Можеш зазначити кількість учасників гри, вік, скільки років твоїм учням і який предмет (наприклад: математика, читання, письмо, музика, астрономія, географія та…свій варіант)

30. Мій домашній улюбленець. Історія про твого друга-тваринку, його появу в твоєму житті. Ти можеш зняти відео, фото, намалювати портрет, чи ще щось надзвичайне))

31. Моє найвелеселіше фото (щоб перехожий усміхнувся). Ти можеш бути автором чи героєм фото)

Створені роботи можна надсилати:
1. На електронну адресу: Ukr.ngo.info@gmail.com  (якщо це відео/вірш/фото, історії, пісня/музика)
2. На поштову адресу: Київ-1, 01001, а/с 441,  Громадській Організації Українські Креативні Реформатори (створені настільні ігри, з фішками, кубиками, картинками, полем, карточками – вигаданими деталями, вкладки, малюнки)

Надсилаючи роботи на участь у програмі ви надаєте згоду на обробку особистої інформації та публікацію робіт

 

 

----------------------------------------------------------------------------

14.05.2018

Збереження сімейного середовища для дитини, як пріоритетне завдання служби у справах дітей

        Найкращим навколишнім середовищем, що сприяє оптимальному розвитку дитини, є родинний дім та батьківська турбота. Саме батьки й родина передусім відповідають за задоволення потреб дітей. Повноцінний, гармонійний розвиток дитини неможливий у сім’ях, де батьки неналежним чином виконують свої обов’язки.

           На обліку служби у справах дітей Козятинської райдержадміністрації перебуває двоє дітей (2007 р.н. та 2009 р.н.) з однієї сім’ї, жителів с. Козятин Козятинського району, які опинились в складних життєвих обставинах, з підстави – проживання дітей в сім’ї, у яких матір ухиляється від виконання своїх обов’язків з виховання дітей. На момент постановки на облік, умови проживання дітей були незадовільні. Матері дітей було надано термін для виправлення з метою приведення житла у належний санітарно-гігієнічний стан, створення належних умов для проживання малолітніх дітей. За клопотанням Коятинської РДА діти були влаштовані в КП «Козятинська ЦРЛ Козятинської районної ради», де лікарями було проведено повне медичне обстеження дівчаток.

           10.05.2018 року працівниками служби у справах дітей було здійснено повторну перевірку умов проживання вищезазначеної сім’ї. Під час перевірки комісією встановлено, що умови проживання дітей – задовільні, матір’ю проведено косметичний ремонт квартири, діти забезпечені спальними місцями, місцем для виконання домашніх завдань, одягом, взуттям, продуктами харчування. Складено акт обстеження, проведена профілактично-роз’яснювальна робота з матір’ю дітей щодо недопущення неналежного виконання нею батьківських обов’язків, та щодо ведення здорового способу життя. За результатами обстеження дітей в лікарні та перевірки умов проживання сім’ї, службою у справах дітей було вирішено надати матері ще один шанс на виправлення та повернути дітей в рідну родину.

        Служба у справах дітей виносить подяку лікарям Козятинської центральної районної лікарні, які завжди вчасно та кваліфіковано надають допомогу в обстеженні дітей, жителів Козятинського району, які перебувають у складних життєвих обставинах.

    

    

          Головний спеціаліст служби у справах дітей                                                                     Коваль О.В.

 

 

----------------------------------------------------------------------------

11.05.2018

Сімейні форми виховання

Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно бере на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у свою сім’ю, для того щоб надати можливість дітям, які з різних причин позбавлені можливості проживати в рідній родині, жити в безпечному та люблячому сімейному оточенні нової родини, де вони зможуть реалізувати свій потенціал. Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.  На даний час у Козятинському районі функціонує 8 прийомних сімей, в яких виховується 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 1 дитячий будинок сімейного типу в якому перебувають 6 дітей-вихованців. Спеціалістом сектору з питань опіки, піклування, усиновлення дітей служби у справах дітей Козятинської райдержадміністрації спільно з директором та психологом Козятинського РЦ СССДМ було здійснено перевірку стану утримання, навчання та виховання дітей у 2 прийомних сім’ях та дитячому будинку сімейного типу, також,  була здійсненна перевірка умов проживання потенційного кандидата у прийомні батьки, за маршрутом с. Кашперівка Козятинського району.

Продовжується здійснення перегляду та поповнення персональної інформації  щодо дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Єдиній інформаційно-аналітичній  системі ЄС  «Діти».

Постійно проводиться аналітична робота щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, укомплектування особових справ дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до розподілу особових справ підопічних дітей.

 

 

13.04.2018

Зустріч у залі засідань відділу освіти Козятинської райдержадміністрації

В наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень серед молоді. Безперечно, правопорушення тісно пов’язані з процесами деморалізації суспільства, бездомності, безробіття, зі стрімким розвитком наркоманії, токсикоманії, з розпадом сім’ї, з розповсюдженням інших соціально негативних явищ. Загальновідомо, що головним напрямом діяльності у боротьбі з правопорушеннями є їх попередження, відповідним чином організована профілактична робота.

 Саме проблемі запобігання та профілактики правопорушень серед учнівської молоді, реінтеграції дитини в сімейне, родинне середовище, запобігання потраплянню дітей до інтернатних закладів, попередження насилля серед дітей була присвячена зустріч в залі засідань відділу освіти Козятинської райдержадміністрації. Під час зустрічі представник служби у справах дітей Заїчко Н.В. звернула увагу на дітей з проблемних сімей. Розповіла, при яких умовах здійснюється позбавлення батьківських прав, в яких закладах продовжують виховуватися діти. Зазначила, що в спеціальні заклади ─ інтернати дітей не відправляють, оскільки вони ніякого позитивного впливу не дають, а стараються влаштувати у дитячий будинок сімейного типу, в дитячий будинок змішаного типу, в прийомні сім'ї. Вказала, що підхід до позбавлення батьківських прав є обережним, в деяких випадках дітей вилучають без позбавлення батьківських прав, при цьому батькам дається 1 рік для покращення умов проживання.

           

У профілактиці правопорушень серед учнівської молоді значна роль належить шкільним психологам, соціальним педагогам, класним керівникам та, особливо, керівнику навчального закладу, який забезпечує й організовує роботу всього колективу педагогів та учнів школи.

При проведені профілактичної роботи необхідно:

1.  Вести шкільний облік важковиховуваних підлітків і молодших школярів, які потребують допомоги, підтримки; організовувати відповідну психокорекційну роботу з ними.

2.  Проводити регулярні відвідування неблагополучних, проблемних сімей.

3. Організовувати спільні виступи на батьківських зборах, консиліумах, психолого-педагогічних семінарах.

4. Проводити виховні години на морально-етичні проблеми, проблеми взаєморозуміння, поваги.

5.  Проводити консультативну роботу з учнями, батьками, вчителями.

6.   Співпрацювати зі службою у справах дітей.

8.  Співпрацювати з медичними закладами.

9.   Співпрацювати з центрами соціальних служб для сім'ї, дітей, молоді.

10. Організовувати роботу з педагогічним колективом школи (ознайомлення з новинками психолого-педагогічної літератури, бесіди, консультації з питань профілактики правопорушень серед неповнолітніх тощо).

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

04.04.2018

Зустріч із батьками та неповнолітніми Козятинського ЗНВК "школа-дитячий садок" І-ІІІ ступенів №9

              Працівником служби у справах дітей Козятинської райдержадміністрації 3 квітня 2018 року було проведено профілактично – роз’яснювальну роботу в Козятинському ЗНВК  «школа – дитячий садок» І – ІІІ ступенів № 9 з неповнолітніми та їх батьками на тему: «Права дитини, як повноцінного члена суспільства» щодо недопущення скоєння фізичного, психологічного, економічного, сексуального насилля над дитиною (особою, яка не досягла 18 років), правопорушень згідно з ККУ, протидії торгівлі дітьми, щодо здорового способу життя, неналежного виконання батьками батьківських обов’язків, щодо негативного впливу асоціальної поведінки батьків на виховання дітей. Під час проведення профілактичної роботи неповнолітні та їх законні представники були попереджені про адміністративну, кримінальну відповідальність за невиконання, неналежне виконання батьками батьківських обов’язків, неприпустимість вживання алкогольних напоїв, тютюнових виробів, аморальної поведінки, жорстокого поводження з дітьми і самими дітьми зокрема, вчинення насилля над неповнолітніми; про відповідальність батьків за порушення законодавства про освіту, дотримання трудового законодавства.

 

--------------------------------------------------------------------------

23.03.2018

Розвиток  сімейних форм влаштування дітей в Козятинському районі 

Кожна дитина повинна виховуватися в родині, відчувати любов, турботу й підтримку близьких людей, розуміти, що вона потрібна.

Втім, не завжди у зв’язку із життєвими ситуаціями  дітлахи мають власну родину.

         УСИНОВЛЕННЯ – ПРІОРИТЕТНА ФОРМА ВЛАШТУВАННЯ ДІТЕЙ - СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

             Традиційно вважається, що усиновлення — це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення. Наважуємося уточнити. Усиновлення - це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину. Дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їх любові та піклування.

Протягом 2017 року на території Козятинського району 7 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування, були усиновлені громадянами України.

           На території Козятинського району проживає 15 сімей, які усиновили та виховують 18 діточок,  діють 8 прийомних сімей, в яких виховується 14 дітей, позбавлених батьківського піклування, та 1 дитячий будинок сімейного типу,  в якому виховуються 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях опікунів, піклувальників проживають та виховуються   - 77 дітей.  Всі  діти знайшли свою сім’ю, своїх батьків. Вони відчувають себе повноцінними членами родини. Про них турбуються, їх люблять.

           Протягом   2017  року  було здійснено 58 перевірок  сімей,  в яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування,  в
 сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.   Перевірені умови проживання та виховання 8 усиновлених дітей. Протягом І кварталу 2018 року здійснено 12 перевірок. В ході перевірок  фактів порушень прав  дітей, не виявлено. 

 На обліку служби у справах дітей Козятинської районної державної адміністрації перебуває два подружжя, які бажають усиновити дитину. 

Служба у справах дітей Козятинської районної адміністрації дякує усім небайдужим до дитячого горя, усім, хто забезпечує гармонійний розвиток особистостей в атмосфері щастя, любові та розуміння; хто оточив чужих дітей вихованням у власній родині. Адже діти мають рости в любові, і кожен можете допомогти дитині-сироті відчути до себе увагу, отримати необхідну турботу та затишок. 

           І якщо у вас бажання взяти дитину в родину вам допоможуть спеціалісти служби у справах дітей Козятинської районної державної адміністрації за адресою: місто Козятин, проспект Героїв Майдану, 20 телефон 2-35-69 .

 

Завідувач сектору з питань опіки, піклування,усиновлення дітей                                                                       О.Ю.Баришпол

--------------------------------------------------------------------------

23.03.2018

 Профілактика бездоглядності та безпритульності в сім’ях Козятинського району

         З метою реалізації на  території Козятинського району державної  політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, 29.01.2018 року працівниками служби у справах дітей та відділу ювенальної превенції Козятинського відділення поліції було здійснено  перевірку умов проживання неблагополучної родини з с. Лопатин Козятинського району, в якій виховується 2 малолітніх дітей. Встановлено, що умови проживання дітей – неналежні. Складено акт обстеження, проведена профілактично-роз’яснювальна робота з батьками дітей, притягнуто батьків до відповідальності за невиконання ними батьківських обов’язків.

        Протягом січня 2018 року підготовлені розпорядження про надання статусу дитини-сироти, яка проживає в с. Самгородок Козятинського району, та про призначення опікуна над цією дитиною-сиротою. Сформовано особову справу дитини, та внесено інформацію щодо неї в Єдину інформаційно-аналітичну систему «Діти».

         23.02.2018 року працівниками служби у справах дітей Козятинської районної державної адміністрації, Бродецької селищної ради та Бродецького ЗНВК було обстежено умови проживання 2 сімей з смт. Бродецьке, в яких виховується троє малолітніх дітей. Комісією встановлено, що умови проживання дітей – незадовільні, в помешканнях холодно, запасу дров немає, продукти харчування в обмеженій кількості. Діти голодні та брудні. З батьками дітей проведено бесіди щодо недопущення неналежного виконання батьками батьківських обов’язків, щодо здорового способу життя. Комісією було зобов’язано батьків створити належні умови для проживання та виховання малолітніх дітей. За результатами обстеження, було прийнято рішення про постановку вищезазначених дітей  на облік служби у справах дітей Козятинської РДА, як таких, які перебувають у складних життєвих обставинах, з підстави – проживання дітей в сім’ях, у яких батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дітей. Сформовано особові справи, складені індивідуальні плани соціального захисту, внесено інформацію в Єдину інформаційно-аналітичну систему «Діти» відносно 3 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. 22.03.2018 року на засіданні комісії з питань захисту прав дитини було вирішено: Козятинському РЦ СССДМ взяти під соціальний супровід дані сім’ї для надання необхідних соціальних послуг відповідно до компетенції.

      

Головний спеціаліст служби у справах дітей                                                                     Коваль О.В.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Звіт про роботу служби у справах дітей Козятинської районної державної адміністрації у сфері захисту прав та законних інтересів дітей у 2017 році

(завантажити)

01.06.2018

 

 

01.06.2018