20.03.2018

В КОЗЯТИНСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРОЦЕС ПРИЄДНАННЯ ДО ОТГ

16 березня 2018 року в приміщенні Бродецького будинку культури відбулись громадські слухання з питань приєднання Бродецької селищної ради до  Глуховецької ОТГ згідно Перспективного плану створення  спроможних громад Вінницької області.

Відкрив   збори Бродецький  селищний голова Ярослав Лопатюк, який  озвучив   лист - пропозицію Глуховецької  об’єднаної територіальної громади щодо приєднання. Перед присутніми із роз’ясненнями реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, порядку створення об’єднаних територіальних громад,  формування джерел наповнення місцевих бюджетів, з інформацією щодо кола повноважень старости, можливостей і ризиків новостворених громад виступили: керівник апарату Козятинської райдержадміністрації Юрій Студоляк, селищний голова  Глуховецької ОТГ Олександр Амонс,  в.о. старости сіл Непедівка та Гурівці Галина Корніюк та начальник фінансового відділу Глуховецької ОТГ- Тетяна  Гайдучок.

Серед гостей були присутні також  представники Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.  Володимир Репей - завідувач Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів, озвучив інформацію щодо розвитку територіальних громад шляхом залучення органів влади та громадськості до вирішення проблем територій за рахунок реалізації різного роду грантових проектів. Євгеній Шаповалов - радник з питань децентралізації розповів про перспективи приєднання  Бродецької територіальної громади до ОТГ на конкретних прикладах та розрахунках

Про переваги та перспективу подальшого розвитку  об’єднаних територіальних громад, присутнім на слуханні  був показаний  відеоролик про вже діючі ОТГ у Вінницькій області.

Після цього відбулось активне обговорення  перспективи приєднання селища до Глуховецької ОТГ.

Підбиваючи підсумки та вислухавши думку кожного бажаючого, жителі  Бродецької територіальної громади прийняли виважене рішення.

Під час голосування, з 140 присутніх на громадському слуханні жителів Бродецької територіальної громади, «за» об’єднання з  Глуховецькою об’єднаною територіальною громадою позитивно висловились 94 особи, 1 голос був «проти», 45 – утримались.

Процес децентралізації в районі продовжується завдяки спрощеній процедурі приєднання до вже утворених ОТГ.

Наступний крок - прийняття рішення депутатами Бродецької селищної ради.