Громадські слухання в Сигналі

21.01.2018

10 січня у селі Сигнал відбулися  громадські слухання з питання добровільного  об’єднання громад.  До обговорення реформ децентралізації долучилися керівник апарату райдержадміністрації Юрій Студоляк,  Козятинський міський голова Олександр Пузир,  заступник голови районної ради  Анатолій Задорожнюк,  Сокілецький сільський голова Валерій Мусійчук.

Козятинською міською радою було ініційовано об’єднання  громад – сусідів з центром у місті Козятин. У грудні 2017 року на сесії Сокілецької сільської ради було розглянуто ініціативу та прийнято рішення депутатами  про проведення громадського обговорення щодо обєднання.

Керівник  апарату райдержадміністрації Юрій Студоляк на обговоренні  розповів громадянам про мету, закодавчі підстави та процедуру об’єднання  зазначивши: «Україна вивчила кращий європейський досвід та власні історичні надбання і має створити таку сучасну модель місцевого самоврядування та територіальної організації влади, за якої територіальні громади будуть повноцінними господарями на своїй землі». За словами  Юрія Студоляка, рішення щодо того, з ким об’єднуватися, має приймати лише місцева громада та її депутати. Але при цьому необхідно зважити всі «за» і «проти», розуміти подальші перспективи об’єднання і нести відповідальність за прийняте рішення. Обласна та районна влада може лише допомогти на шляху втілення реформ, але вибір – лише за  місцевою громадою.

У зв’язку з малою кількістю людей  та відсутністю депутатів сільської ради було прийнято рішення провести додаткове обговорення 21 січня 2018 року.

21 січня 2018 року в селі Сигнал проведено громадське обговорення по питанню об’єднання, за результатами волевиявлення жителі села Сигнал надали згоду на  добровільне об’єднання з містом Козятин.  Громадські обговорення в селах Сокілець та Титусівка, які  теж входять до  Сокілецької сільської ради, мають пройти в лютому місяці.