За порушення правил безпеки передбачена відповідальність

30.07.2020

Територію Козятинського району в різних місцях перетинає система високовольтних ліній електропередачі високої напруги 330-750 кВ.

При проведенні польових робіт, жнив, в умовах сухої і спекотної погоди значно зростає небезпека винекнення низових пожеж в охоронних зонах ЛЕП. Масові аварійні вимкнення, внаслідок пожежі під ЛЕП 330-750 кВ, можуть призводити до повної втрати електропостачання від десятків адміністративних районів до цілих областей.

Для забезпечення нормальної експлуатації ліній електропередачі і безпеки населення «Правилами охорони електричних мереж» КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

-складувати солому, влаштовувати смітники, гноєсховища, розводити вогонь при спалюванні соломи, очерету, сухих трав, хмизу в лісних масивах, просіках та інше;

-розміщувати автозаправні станції та інші склади пального;

-проводити будівництво, капітальний ремонт та зносити різні будівлі і споруди;

-виконувати різні вантажно-розвантажувальні, землечерпальні, підривні, меліоративні роботи;

-проводити насадження і вирубування дерев і кущів;

-розміщувати польові стани, будувати загони для худоби, а також проводити полив сільськогосподарських культур;

-проїзд машин і механізмів, які мають висоту, з вантажем або без вантажу, від поверхні землі більше 4,5 м.;

-зупиняти машини та сільгосптехніку, проводити їх заправку, в охоронній зоні ліній електропередачі;

-кидати на опори, дроти і наближати до них сторонні предмети, а також підніматися на опори;

-запускати повітряних зміїв, спортивні моделі, літальні апарати;

-будувати греблі, влаштовувати водоймища, які при розливі можуть порушити закріплення опор в грунті;

-наближатися до проводів ліній електропередачі, що лежать на землі, ближче 8 м.

Це тягне за собою адміністративну відповідальність, яка, в разі заподіяння великого збитку, може перерости до кримінальної відповідальності.

Відповідно до статті 245 Кримінального Кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, земельних насаджень навколо населенних пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – карають штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих  мінімумів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Шановні мешканці м. Козятина та Козятинського району!

Задумайтесь над тим, до чого може призвести заподіяна кимось через недбалість шкода.

Зупиняйте порушників!

За інформацією Служби порятунку