Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Вони пройшли крізь вогонь

15.02.2019

15 лютого – особливий день для «Афганців», адже  саме цього дня  1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які протягом десяти років брали участь у боях на території цієї країни. Саме цього дня для них  закінчилась війна, яка безжально перекреслила тисячі молодих життів.

Сьогодні в залі райдержадміністрації відбулися міськрайонні заходи  з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30 - ї річниці від дня виведення радянських військ з Афганістану, де зібралися вшанувати пам’ять «воїнів-афганців»: голова райдержадміністрації Юрій Слабчук, заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, Козятинський міський голова Олександр Пузир, дружина народного депутата України Любов Юрчишина, ветерани Афганістану, учасники бойових дій на території інших держав, рідні загиблих воїнів та мешканці міста і району. 

Присутні хвилиною мовчання вшанували всіх тих, хто не повернувся з афганської війни, серед яких і наші земляки.

 З вітальними словами до присутніх звернувся голова райдержадміністрації  Юрій Слабчук - «Виконуючи інтернаціональний обов’язок, понад 150 козятинців взяли участь у афганській війні. Шестеро солдат на Козятинщину повернулися у «чорних тюльпанах».  Шана солдатам, що з честю вистояли під час війни в Афганістані та брали участь в бойових діях на територіях інших держав. Низький уклін їх матерям та вдовам, які не дочекалися найрідніших. Ми шануємо тих, хто не повернувся з війни та пишаємося тими, хто вистояв», – зазначив під час привітального слова Юрій Олексійович.

З річницею воїнів – інтернаціоналістів привітали також заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, Козятинський міський голова  Олександр Пузир, дружина народного депутата України Любов Юрчишина.

  Почесними грамотами та подарунками від Козятинської районної державної адміністрації, районної ради та міської ради були відзначені учасники бойових дій на території інших держав, які проявили мужність, відвагу та відданість присязі.

Зі словами привітань до присутніх звернулась  голова Спілки ветеранів Афганістану  Драмарецька Тетяна Петрівна - «30 років минуло, але час не загоїв рани, ми віддаємо шану тим, хто виконував свій обов’язок за межами батьківщини. Сьогодні наші хлопці – колишні афганці беруть участь в АТО, навчають молодь та роблять свій внесок й до сьогодні». Висловила надію, що війна на Сході скінчиться, а країна збереже мир та єдність. Адже для того, щоб поділитись бойовим досвідом та посилити бойовий дух. Учасники громадської організації Спілки ветеранів Афганістану також активно долучаються й до волонтерської діяльності та допомагають нашим хлопцям на Сході країни. Тетяна Петрівна користуючись нагодою вручила присутнім представникам влади книгу пам’яті про  воїнів – інтернаціоналістів «Вони пройшли крізь вогонь» яка присвячена нашим землякам вінничанам, які пройшли горнило афганської війни і нині боронять східні рубежі України .

 Досить емоційним був   виступ Миколи Жирного, який подякував за урочистий захід та побажав миру домівкам, добробуту та щастя всім українцям.

Закінчились міськрайонні урочистості виступами ансамблів та солістів Козятинського та Самгородоцького будинків культури. Зі сцени лунали пісні, які супроводжувались відеофільмами про події війни у Афганістані. Ніхто з присутніх не залишився байдужим, усіх сповнили позитивні емоції від заходу. Адже, якщо пам'ять жива – живі і ті, кого пам’ятають…     

По закінченню свята усі присутні поклали квіти та вінки до пам’ятних дощок загиблих воїнів  - інтернаціоналістів  та   меморіального обеліску «Загиблим  воїнам АТО».

 

 


« Повернутись