Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту області на 2019 рік, 4 вересня проведено командно-штабне навчання з органами управління Козятинської районної ланки територіальної підсистем

04.09.2019

Було відпрацьовано питання організації переведення цивільного захисту району з мирного на особливий період.

Основною метою навчань було поглиблення знань, набуття практичних умінь і навичок та відпрацювання взаємодії між службами.

До проведення командно-штабних навчань залучався керівний склад органів управління цивільного захисту, районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, спеціалізовані служби цивільного захисту району, сили і засоби районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, структурні підрозділи райдержадміністрації. У зв’язку з обстановкою, що склалась по навчанню, відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови райдержадміністрації – Слабчука Юрія Олексійовича, який показав знання і впевненість у порядку дій у разі загрози або виникнення можливих надзвичайних ситуацій та особливого стану.

Відпрацьовані дії керівного складу цивільного захисту району з організації і проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у ході ліквідації наслідків авіаудару на території 10 територіальних громад району, в якому взяли участь служби першого ешелону сил цивільного захисту.

В ході навчань відмінну роботу показали всі спеціалізовані служби, розрахунок запасного пункту управління райдержадміністрації, які після отримання відповідного сигналу вчасно прибули на місце змодельованої ситуації та оперативно провели роботу.

На наступному етапі навчань в районі навчальної надзвичайної ситуації, зіткнення шкільного автобуса та легкового автомобіля бригадами швидкої медичної допомоги проведено розгортання «сортувального майданчика», проводилось практичне сортування постраждалих, надання екстреної медичної допомоги у ході ліквідації наслідків дорожньо-транспортної пригоди.

Упрвлінням соціального захисту РДА  спільно із фахівцями районної сімейної медицини проведено розгортання приймального пункту евакуації на випадок масового прибуття в район евакуйованих із інших регіонів України.

Проведено огляд готовності захисної споруди цивільного захисту в с. Самгородок до прийому людей.

Працівниками управління Держпродспоживслужби Козятинського районі було відпрацьоване завдання щодо локалізації та ліквідації осередку пташиного грипу в особистому підсобному господарстві села Сокілець. Були відпрацьовані карантинні заходи, наближені до реальних. З метою обмеження доступу до неблагополучного особистого підсобного господарства, був встановлений ветеринарно-поліцейський пост, обладнаний засобами зв’язку, електроосвітленням, дезбар᾿єром, дезкилимком, шлагбаумом, ДУК.

По закінченню командно – штабних навчань учасники зібрались в районній державній адміністрації, де пройшло розширене підбиття підсумків, зокрема заслуховування позитивів у роботі служб та проблемних питань.

По результатам навчання Зоя Циркун, заступник начальника управління   планування Департаменту цивільного захисту облдержадміністрації відмітила  плідну роботу особового складу спеціалізованих служб цивільного захисту району: протипожежної служби під керівництвом Світлишина Дмитра Вікторовича, служби охорони публічного (громадського) порядку Сушко В’ячеслава Вікторовича, матеріально-технічного забезпечення Дейнеки Олени Вікторівни, медичної спеціалізованої служби Кравчука Олександра Миколайовича, служби енергетики Матусевича Юрія Анатолійовича, транспортного забезпечення Бех Леоніда Анатолійовича, комунально-технічного забезпечення Хоменко Олега Васильовича, інженерної служби Набокової Алли Борисівни.

«Районна державна адміністрація володіє достатнім потенціалом щодо запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і діям в умовах особливого періоду. Велика подяка керівнику структурного підрозділу з питань цивільного захисту – Гибалу Володимиру Олексійовичу за наполегливість під час підготовки та під час проведення заходів командно-штабного навчання. Всі працівники районної державної адміністрації, сільські ради, залучені до навчань, Глуховецька ОТГ  показали працездатність, злагодженість дій під час відпрацювання заходів, отриманий досвід проведення навчання є позитивним»- підводячи підсумки, сказала Зоя Миколаївна.