Відбулася зустріч із священнослужителями

17.06.2013

Перший заступник голови райдержадміністраціїМикола Купчик провів зустріч із представниками релігійних громад району. Зокрема були  присутні: настоятель храму Пророка Іллі протоієрей Роман Масира; пресвітер церкви християн віри євангельської «Вефіль» Володимир Шорін, голова релігійної організації «Церква Воскреслого Христа» Федір Павлов, пресвітер незалежної церкви християн віри євангельської Михайло Камінський.

- Міг би сказати, що ми зібралися лише з нагоди підготовки до святкування 1025-ої річниці хрещення Київської Русі. Але на мою думку сьогодні в суспільстві як ніколи виникла гостра необхідність постійної співпраці влади і духовних наставників, - відмітив під час розмови перший заступник голови райдержадміністрації Микола Купчик. - Ми розуміємо ту непросту ситуацію, яка склалася із міжконфесійними стосунками в Україні. Проте згідно Конституції кожна людина має невід’ємне право на свободу віросповідування і будь-яка державна структура повинна це розуміти і поважати.

Присутні священнослужителі були одностайні в тому, що влада і релігійні громади повинні тісно контактувати і таке спілкування має бути систематичним. На думку присутніх сучасний інформаційний простір містить в собі багато загроз для морального здоров’я нації, особливо підростаючого покоління. Святкування 1025-ї річниці хрещення Київської Русі – це чудова нагода звернутись до людей із пропагуванням християнських цінностей. Така мета варта того, що б продемонструвати єдність, незважаючи на різні конфесійні позиції.

Віруючі позитивно сприймають той факт, що держава долучилась до святкування визначного ювілею для всіх християн і пропонують  розширити спільні заходи не лише на загальнодержавному і обласному рівні. Населення району і міста повинні мати змогу впевнитись в єдності християнських позицій всіх конфесій спрямованих на виховання почуття любові до ближнього і суспільної злагоди. З метою координації дій влади і церков в цьому напрямку керівники релігійних громад запропонували створити на зразок тої яка діє при Президентові України Духовну Раду Козятинського району.