Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Василь Броварник: Ми прагнемо організувати в області зручну і сучасну систему пасажирських та габаритно-вагових перевезень

20.06.2018

На цьому наголосив заступник голови  ОДА 19 червня, під час  засідання колегії Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації.

У вступному слові Василь  Броварник підкреслив: «Ми хочемо максимально зберегти і укріпити діючі підприємства. Як в питаннях пасажирських, так і важковагових перевезень, маємо враховувати підходи до утримання і збереження автомобільних доріг. Ми сьогодні обговоримо також питання безпеки на дорогах, а саме, співпрацю на місцевому рівні із органами поліції та укртрансбезпеки задля наведення порядку на дорогах».

Враховуючи специфіку питань, винесених для обговорення, окрім членів колегії Департаменту, на засідання були запрошені:

- заступники голів райдержадміністрацій та міські голови міст обласного значення; голови об’єднаних територіальних громад;

- керівники Служби автомобільних доріг у Вінницькій області та ДП «Вінницький облавтодор» ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України».

- керівник Державної служби України з безпеки на транспорті.

- керівник Вінницької обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства.

- керівник Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції.

Розпочинаючи роботу колегії, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації, голова колегії Сергій Волков оголосив перелік питань,що увійшли до порядку денного, а саме: про стан пасажирських перевезень та зміни до законодавства у сфері транспорту, відкриття оперативного диспетчерського центру, окремі питання управління автомобільними дорогами загального користування, а також  роз’яснення Постанови КМУ від 14.03.18 № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах».

Про стан пасажирських перевезень та зміни до законодавства у сфері транспорту інформував  начальник управління транспорту, енергетики та зв’язку - заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Віктор Данильченко.

За його словами,сьогодні у Вінницькій області налічується біля 50 тис. вантажних автомобілів та до 500тис. легкових; нараховується 47 міжнародних та 94 міжобласних маршрутів; 435 міжміських маршрутів та 463 приміських внутрішньорайонних маршрутів; Таку кількість маршрутів обслуговує понад 800 автобусів. Сьогодні в області на автобусних маршрутах загального користування працює 66 автобусів,  пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю, з них 40 – у м. Вінниці.

Посадовець також охарактеризував стан залізничного та авіатранспорту та детально зупинився на змінах до законодавства у сфері транспорту стосовно процедури  проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.

Основними завданнями щодо розвитку транспорту в області Віктор Данильченко назвав поліпшення якості надання  автотранспортних послуг населенню області, а також здійснення спільних заходів щодо боротьби  з автомобільними перевізниками,  які здійснюють автомобільні перевезення поза межами правового поля.

Про роботу новоствореного оперативного диспетчерського центру та про деякі аспекти виконання Розпорядження  голови ОДА №311 від 13.04.2018 року доповіла заступник начальника управління транспорту, енергетики  та зв’язку – начальник відділу транспорту Лариса Король.

Доповідач нагадала присутнім, що 11 травня  за участі голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія, голови обласної Ради Анатолія Олійника, заступника голови ОДА Василя Броварника відбулось відкриття першого в Україні сучасного оперативно-диспетчерського центру Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації. Головним завданням ОДЦ є координація роботи транспортних засобів, які здійснюють пасажирські перевезення за договорами з профільним Департаментом та транспортних засобів організацій, установ і підприємств, підпорядкованих цьому ж Департаменту».

Лариса Король підкреслила, що головною метою створення та діяльності ОДЦ є  налагодження ефективного моніторингу, системного аналізу та контролю за транспортними засобами загального користування і задоволення інформаційних потреб Департаменту шляхом створення та впровадження інтелектуальної інформаційної системи та інноваційних GPS-технологій, новітніх розробок як обладнання, так і програмного забезпечення, що сприятиме підвищенню ефективності функціонування, якості та безпеки пасажирських перевезень на міжміських і приміських внутрішньообласних маршрутах галузі. Посадовець продемонструвала відеоролики, які наочно характеризують принципи і систему  роботи ОДЦ, а також закликала голів РДА, очільників ОТГ запровадити на місцях обладнання  транспортних засобів GPS трекерами та укласти договори на обслуговування із оперативного диспетчерським центром, або ж створити подібні на місцях(відповідно до розпорядження  голови ОДА №311 від 13.04.2018 року).


« Повернутись