В режимі онлайн відбулось чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

13.03.2020

В режимі онлайн відбулось чергове засідання  районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій по питанню запровадження на території Козятинського району карантину відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» для запобігання занесення та поширенню на територію району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

На виконання цієї постанови та з урахуванням протокольного рішення №2 від 10 березня 2020 р позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зареєстрованого за №9919/5/1-20 від 10.03.2020 «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19» було обговорено питання щодо запровадження на території району карантину, введеного вищезазначеною постановою Уряду та прийнято відповідне рішення.

1. Керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, населенню району:

1.1. Заборонити проведення масових заходів, зокрема культурних, політичних, спортивних, соціальних, релігійних.

1.2 Утриматися від поїздок за кордон та в регіони України, де можливе зараження COVID-19.

1.3 Посилити протиепідемічний режим у місцях масового скупчення людей (зокрема на ринках, супермаркетах, закладах громадського харчування) з проведенням поточних дезінфекційних заходів.

1.4 Максимально обмежити пересування населення між населеними пунктами та в громадських місцях без крайньої потреби.

1.5 Продовжити проведення  санітарно-освітньої роботи серед населення з питань профілактики COVID-19 та доведення до населення відповідних пам`яток, інформаційних матеріалів та рекомендацій населенню максимально обмежити фізичні контакти.

1.6 Скасувати або максимально перевести в режим телефонних або відеоконференцій  усі наради, заходи та засідання колегіальних і дорадчих органів, зокрема громадських слухань і обговорень.

1.7 Скасувати до особливого розпорядження проведення особистих прийомів громадян в усіх органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

1.8 Розглянути питання щодо забезпечення населення продовольством та предметами першої необхідності в режимі доставки, особливо щодо осіб похилого віку, які мають найбільший ризик настання летальних наслідків.

1.9  Рекомендувати запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань з послідуючим обов`язковим  повідомленням  лікувальних закладів.

1.10 Рекомендувати перевести виконувану персоналом роботу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікацій і технологій;

1.11 Передбачити режим регулярного провітрювання службових приміщень, за можливості здійснювати дезінфекційні заходи за допомогою кварцювання;

2.Головним лікарям КП «Козятинська ЦРЛ» Кравчуку О.М., Козятинського РЦ ПМСД Лобченко В. П., начальнику Козятинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Кравцю В.В., завідувачу Козятинського міжрайонного відділу лабораторних досліджень  МОЗ України Ящуку Л.О. :

2.1. Чітко визначитись з кадровим потенціалом та матеріальними ресурсами, які можуть бути залучені до проведення протиепідемічних заходів та забезпечити їх готовність до виконання  визначених завдань.

2.2. Продовжити постійний моніторинг епідемічної ситуації, контроль за громадянами, які прибули із регіонів ризику COVID-19, рекомендувати їм перебувати в режимі самоізоляції  відповідний термін.

2.3. Провести розрахунки та уточнити номенклатуру місцевих резервів матеріальних засобів для запобігання та ліквідації наслідків поширення COVID-19.

3. Начальнику відділу освіти Козятинської РДА Діденко А. А., керівникам закладів освіти району:

3.1. Призупинити роботу закладів освіти терміном  на три тижні.

3.2.Організувати:

-переведення діяльності усіх закладів освіти в режим дистанційного навчання;

-навчання дітей, школярів, батьків та персоналу щодо загальних правил профілактики гострих респіраторних захворювань та захворювань, спричинених COVID-19, з використанням веб-сайтів, листів, плакатів та оголошень.

4. Начальнику відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, енергетики та захисту довкілля  райдержадміністрації Дейнеці О. В., керівникам органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності: в межах повноважень продовжувати заходи, щодо посиленого протиепідемічного режиму на автовокзалах та транспорті з проведенням поточних дезінфекційних заходів.

5. Засобам масової інформації району продовжити проведення санітарно-освітньої роботи серед населення з висвітленням об’єктивних матеріалів щодо правил профілактики гострих респіраторних захворювань та захворювань, спричинених COVID-19, засобів профілактики та лікування зазначеного захворювання.