Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

В районі з початку року під соціальним супроводом знаходилося 92 сім’ї

14.10.2013

- На виконання соціальних ініціатив Президента України В. Януковича головне та пріоритетне завдання працівників Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є раннє виявлення сімей, які перебувають у кризі та надання їм повного спектру соціальних послуг, комплексної допомоги, - наголосив голова райдержадміністрації Олексій Лавренюк на щотижневій оперативній нараді з начальниками управлінь, відділів, структурних підрозділів РДА.    

         Директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ігор Гасюк повідомив, що на виконання пріоритетних завдань Міністерства соціальної політики України у 2012 році було запроваджено введення посади фахівця із соціальної роботи (далі – ФСР) до структури і штатів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Введення посад ФСР здійснено з метою реалізації положень Національної стратегії профілактики соціального сирітства до 2020 року, затвердженої Указом Президента України від 22.10.2012 №609, Державної програми підтримки сім’ї до 2016 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 15.05.2013 № 341. Тому в  штат Козятинського РЦ СССДМ протягом липня 2012 - січня 2013 року було введено 16 посад фахівців із соціальної роботи, які працюють у кожній сільській, та Бродецькій селищній раді для реалізації державної соціальної політики шляхом здійснення соціальної роботи з різними категоріями сімей і надання їм соціальних послуг.

За період введення посад фахівців  із соціальної роботи ними відвідано 90% усіх сімей, що проживають на території району (сім’ї з дітьми усіх категорій), за 9 місяців 2013 року складено 2617 актів  соціального інспектування. Під час здійснення соціальних інспектувань до  складу комісій входять голови с/р,  дільничі  інспектори, працівники Фапів, депутати с/р, представники шкіл. Усім відвіданим сім’ям надаються інформаційні послуги щодо роботи фахівців із соціальної роботи,  напрямків діяльності районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, роз’яснювалися положення соціальної  політики в державі  а також доносилась інформація щодо пільг багатодітним сім’ям, можливості пільгового оздоровлення дітей-інвалідів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Під час проведення інспектувань обстежуються умови проживання сімей, надаються поради, рекомендації по питаннях вирішення житлово-побутових проблем, підтримання належних умов проживання.

У разі потреби фахівці  виносять відомості про складні життєві обставини сімей на розгляд міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, яка вирішує питання про взяття під  соціальний супровід або взяття на облік сім’ї, які потребують сторонньої допомоги для вирішення  проблем та для надання соціальних послуг, зокрема за 9 місяців  2013 року під соціальним супроводом центру знаходилось 92 сім’ї, в яких виховується 280 неповнолітніх дітей та 3 особи. Із них у 2013 роцібуло взято 42 сім’ї, в якихвиховуються 103 неповнолітніхдітей та 3 особи, та знятоізсоціальногосупроводу 39 сімей, в якихвиховуються 133 неповнолітнідитини та 1 особу. За  сприянням  центру, при активнійучастіфахівцівізсоціальноїроботинадаваласьдопомога у зборіта  оформлені  документів  для  призначення  соціальнихвиплат  при  народженні  дитини, одиноким матерям, опікунам та   піклувальникам, субсидій  на  оплату  житлово-комунальних  послуг  та придбаннятвердого  палива, для  надання  пільг  багатодітним  сім’ям, для  призначення  пенсій  по  втраті  годувальника, питання  щодовстановленнягрупиінвалідності.  У березні-квітні 2013 року родині с. Жежелів, яка знаходилась  під соціальним супроводом  за сприяння фахівця із соціальної роботи було придбано житло.

У поточному році було влаштовано жительку с. Сошанське    з двома малолітніми дітьми  у Козятинський соціальний центр матері та дитини, а 1 жінку з дитиною, мешканку с. Верболози, продовжується надання пост програмної підтримки та соціальних послуг за карткою отримувачів послуг. З метою  надання необхідних соціальних послуг особам, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми 1 фахівець пройшов навчання по коррекційній роботі з особами, які вчинили насильство. За 9 місяців 2013 року в приміщенні РВ УМВС було проведено 2 таких заходи,якими було охоплено 10 чоловіків, яких було притягнуто до відповідальності за скоєння насилля у сім’ї.

      Під час оздоровлення в таборі «Пролісок» фахівцями із соціальної роботи  було проведено  6 групових заходів  серед  учнівської молоді «Дитинство – це простір без насилля!», якими охоплено 168 дітей, 3 групових заходи в Михайлинській с/р, Миколаївській с/р, Флоріанівській с/р на тему «Дитинство без насилля», якими охоплено 18 чоловік сільської молоді та груповий захід в Самгородоцькій с/р «Запобігання насиллю у сім’ї»

Під час соціального патронажу осіб, які відбували покарання без позбавлення волі за повідомленням установ кримінальної інспекції протягом 9 місяців соціальними послугами охоплено 63 особи даної категорії.

З метою  соціальної та психологічної адаптацію дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя фахівцями формуються особові справи на всіх осіб із числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, куди вносяться всі відомості про житло,квартирний облік,місце навчання,проживання,тощо.

Протягом 9 місяців фахівці провели 276 групових заходи  для сільської молоді у  вигляд інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя (охоплено 2580 осіб).

     Спеціалісти центру  та  фахівці із  соціальної  роботи  активно  співпрацюють  із посадовими  особами  районної державної адміністрації,головами с/р,  міськрайонного  центру  зайнятості,управління соціального  захисту  населення,  директорами  шкіл, працівниками  медичних  закладів  району, спеціалістами  служби  у  справах  дітей та  кримінальної міліції  у  справах  дітей  для надання  якісних  соціальних  послуг,  налагодження  та  відновлення соціальних  зв’язків  в  родинах.

Продовжується   робота   з популяризації альтернативних форм сімейного виховання-прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, розповсюджено близько 800 буклетів та інформаційних матеріалів з питань пропагування сімейних форм виховання. РЦСССДМ забезпечує соціальне супроводження 6 прийомних сімей та 1 дитячого будинку сімейного типу, в яких виховується 11 прийомних дітей та 6 дітей - вихованців.

       Сім’ям надаються послуги  щодо налагодження стосунків між прийомними батьками та прийомними дітьми, надано психологічні консультації, сприяння в оздоровлені прийомних дітей в літній період, постійно проводиться робота із вдосконалення взаємодії прийомних дітей та біологічних дітей прийомних батьків, надається допомога в адаптації прийомних дітей до життя в сім’ї.

   У роботі з громадами ФСР націлені якна неформальне соціальне оточення сім'ї,так і на установи, організації та заклади усіх форм власності.

 Для доступності інформації та кращого висвітлення діяльності фахівців  центру створено сайт Козятинського РЦ СССДМ (kazatinrc.jimdo.com/)

 Введення  посад  фахівців  із  соціальної  роботи   дозволило охопити  соціальною  роботою  та  наданням  соціальних  послуг   практично всі  сім’ї  з  дітьми, які  їх  потребують  (90%   від  потреб  громад) 

       Фахівці  із  соціальної  роботи постійно підвищують свій професійний рівень шляхом  отримання  практичної допомоги   в  оформленні документації, методичної  допомоги  у  роботі  з  сім’ями різних категорій на нарадах в РЦ СССДМ щоп’ятниці, використовують в роботі  бібліотеку методичної літератури  із  соціальної  роботи  з  різними  категоріями  населення, що знаходиться в районному ЦСССДМ та щомісяця відвідують семінари-навчання, організовані Вінницьким ОЦ СССДМ (слідуючий 17 жовтня).

 

 


« Повернутись