Успішна модернізація первинної й екстреної медичної допомоги – запорука надання якісних медичних послуг

08.10.2013

Реорганізація системи екстреної допомоги - одна з найважливіших складових медичної реформи, ініційованої Президентом України Віктором Януковичем.

На виконання соціальних ініціатив Президента України щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» відповідно до Національного плану дій на 2013 рік в Козятинському районі здійснюється комплекс заходів щодо реформування екстреної  медичної допомоги.

- 2013 рік – це перший рік реалізації Закону України "Про екстрену медичну допомогу", - зазначила завідувач відділенням швидкої медичної допомоги при Козятинській ЦРЛ Лариса Лукащук. – Даний закон передбачає кардинально новий підхід до організації роботи служби екстреної медичної допомоги, її реформування, впровадження моделі єдиної загальнодержавної системи екстреної медичної допомоги на підґрунті європейських принципів та стандартів.

Нині в районі функціонує відділення швидкої медичної допомоги при Козятинській ЦРЛ, пункт постійного базування бригади швидкої  та невідкладної медичної допомоги в с. Комсомольське  та пункт тимчасового базування на базі Самгородоцької лікарні.

- Усі служби екстреної медичної допомоги району забезпечені цілодобовим чергуванням диспетчерської бригади, яка приймає виклики від населення за телефоном «103», - продовжує Лариса Петрівна. -  В неробочий час, у вихідні та святкові дні всі виклики обслуговуються бригадою швидкої медичної допомоги. Усі пункти повністю забезпечені паливно-мастильними матеріалами та медикаментами.

- Це завдання, яке поставив Президент і яке ми маємо вирішити - налагодити, модернізувати, забезпечити високу якість надання послуг у сфері екстреної медичної допомоги,- підкреслив під час наради голова райдержадміністрації Олексій Лавренюк. - Виконання завдань Глави держави щодо модернізації системи надання екстреної медичної допомоги для Вінниччини дуже важливі, адже наша область є пілотною в реформі галузі охорони здоров’я. А тому розвиток цього напряму медичної системи – перебуває на особливому контролі.

Підсумовуючи робочу зустріч, Олексій Іванович наголосив, що влада робить усе можливе для якісного забезпечення охорони здоров’я своїх громадян, ставлячи це в своїй роботі на перше місце.