Управління соціального захисту населення інформує:

15.05.2019

Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 „ Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг  у грошовій формі”.

Громадянам, які одержували субсидію в опалювальному сезоні й відповідно до Положення мають подавати нові заяви й декларації, за відсутності заборгованості субсидія призначається також у грошовій готівковій формі (незалежно від того, у якій формі отримували субсидію в опалювальному сезоні).

Повторно з заявою та декларацією у травні мають звернутися:

- орендарі житла;

-  внутрішньо переміщені особи;

- домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;

- домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

- якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.

Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.

Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні й у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю. Крім того, за наявності заборгованості в окремих випадках, з урахуванням обставин, що склалися, комісія може прийняти рішення щодо призначення субсидії на наступний період (у грошовій безготівковій формі).

При цьому, якщо за результатами розрахунку розмір субсидії становить більше 5 тис. грн.., така субсидія надається у грошовій безготівковій формі.

Також Положенням передбачено, що за заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного після подання заяви місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.