Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Триває підготовка Міжнародного фестивалю «Гей, Соколи!»

12.06.2019

11 червня, заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк провів чергову організаційну нараду щодо проведення першого в області Міжнародного фестивалю «Гей, Соколи!» та створення культурно-туристичного центру відомого українсько-польського поета та композитора, автора знаменитої пісні «Гей, Соколи!» Тимка Падури.

Місце для розміщення культурно-туристичного центру обрали символічне – с. Махнівку Козятинського району Вінницької області, де завершився життєвий шлях відомого митця.

Нагадаємо, що створення культурно-туристичного центру відбувається за організаційної та фінансової підтримки обласної державної адміністрації та Українського культурного фонду.

Головне питання, що розглядалося під час наради, – залучення коштів для ремонту та реконструкції приміщення, де планується протягом декількох років створити музей Тимка Падури.

«У першу чергу, важливість проведення Міжнародного фестивалю «Гей, Соколи!» та створення культурно-туристичного центру Тимка Падури повинні розуміти мешканці територіальної громади: це дозволить сприяти розвитку туризму, інфраструктури та місцевого бізнесу, а також залученню інвестицій», – зазначив Олександр Крученюк.

У рамках створення культурно-туристичного центру планується облаштувати місце поховання Тимка Падури, зокрема встановити пам’ятник та спеціальну інформаційну дошку, яка розповідатиме про діяльність українсько-польського поета та композитора.

Окрім того, розглядається можливість створення офіційного веб-сайту центру, а також видання книги про життя та діяльність Тимка Падури.

На разі ведуться перемовини з представниками Свентокшиського воєводства Республіки Польща з метою залучення до проекту, як повноцінного партнера.

«Ми налаштовані на серйозну співпрацю з метою створення ще одного якісного культурного продукту, який сприятиме розвитку територіальної громади, та стане ще однією мистецькою візитівкою Вінниччини», – відзначив Олександр Крученюк.

Міжнародний фестиваль «Гей, Соколи!» та культурно-туристичний центр Тимка Падури дозволять сприяти національно-патріотичному вихованню дітей та молоді Вінницької області, а також поглибленню українсько-польських культурних відносин.


« Повернутись