Свою творчість землякам-глухівчанам демонстрували ансамбль української пісні «Берегиня» та колектив народного танцю «Подільський вітерець»

25.10.2013

В Глухівецькому будинку культури відбувся звітний концерт народного аматорського ансамблю української пісні «Берегиня» та зразкового аматорського колективу народного танцю «Подільський вітерець» місцевого будинку культури.

Керівник ансамблю «Берегиня» Юрій Вялов почав свою творчу діяльність у 1990 році, з перших кроків чаруючи глядачів та слухачів яскравим видовищем пісенного мистецтва рідної землі,і ось вже двадцять років поспіль він гідно несе звання «народного». На звітному концерті ансамблем був представлений багатий та різноманітний репертуар, починаючи від української обрядовості  і до сьогодення.

Що стосується танцювального колективу «Подільський вітерець», керівником якого є Тетяна Журавель, то він значно молодший. Засновано його було в 2003 році, а вже в 2008 році він отримав звання «народного».

Відкрив концерт народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня» чудовим прологом.   Зокрема у їхньому виконанні протягом концерту  прозвучали пісні: «Бог предвічний народився», «Коло млина кременина», «Їхав козак з України», «Любий брате, маму бережи», «Журавка», «Кум до куми», «Єднаймося, люба родино» та інші.

Танці на цьому звітному концерті  були  справжньоюродзинкою. Глядачі мали змогу насолодитися майстерним виконанням колективу таких танців як :«Карапет», «Весела полька», «Закаблуки», «Тернова хустка», «Три діди», «Полічка», «Краков’як», «Повзунець», «Гопачок»,  гуцульським та , навіть, іспанським танком.

Шанована  гостя свята, заступник директора обласного центру народної  творчості Олена Назарець,  високо оцінила потенціал народних колективів та позитивну роботу режисера концерту Бориса Зільбермана, директора Глухівецького селищного будинку культури, побажала самодіяльним артистам успіхів і творчих злетів.

Також було згадано добрим словом та нагороджено  подяками обласного управління культури і туризму та обласного центру народної творчості місцевих  покровителів культури:  Миколу Рибака – депутата обласної ради, голову СВК «Маяк», Олександра Балабанова  – директора ЗАТ « Глухівецький каоліновий завод», Андрія Гордієнка – генерального директора ЗАТ АКВ «Українське каолінове товариство» та Глуховецького селищного голову  Олександра Нечипорука.