Щоб риболовля була в радість

20.06.2013

Рибалка з вудкою на річці є найкращим відпочинком. Проте риболовля може приносити не лише задоволення, а й приховувати загрозу життю. Найчастіше це відбувається, коли водойми розташовані поблизу повітряних високовольтних ліній.

У минулому році в Україні під час риболовлі у заборонених місцях поблизу ліній електропередач було смертельно травмовано 7 осіб. За 5 місяців 2013 р. від ураження електрострумом під час риболовлі вже загинуло 2 людини.
   У населеній місцевості нормована відстань від проводів повітряної лінії електропередачі напругою 10 тис. Вольт до поверхні землі становить 7 м і неуважний рибалка може випадково затронути вудкою провід. При такій високій напрузі смертельно небезпечно не лише доторкання вудкою до проводу, а й навіть наближення вудилища до проводу на відстань меншу за півтора метра. Легкі та довгі сучасні вудилища добре проводять електричний струм бо виготовляються з струмопровідного матеріалу.
   З метою попередження нещасних випадків на території району, Козятинська райдержадміністрація пропонує сільським, селищним головам: провести обстеження місць проходження високовольтних ліній електропередач поблизу річок та водоймищ та виявити небезпечні для рибальства місця; прийняти рішення про постійну заборону рибальства в цих місцях; провести відповідну роз’яснювальну роботу з населенням відповідної територіальної громади.