Представники Вінницького РВ АМУ провели семінар для представників органів місцевого самоврядування

16.05.2018

15 травня в рамках в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID представники Вінницького регіонального відділення АМУ провели на Козятинщині інформаційно-роз’яснювальну зустріч з органами місцевого самоврядування з питань добровільного об’єднання територіальних громад.

Участь у заході взяли голова районної ради Віктор Слободянюк, заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський, керівник апарату РДА Юрій Студоляк, сільські голови, депутати сільських рад, представники ЗМІ.

Розпочав зустріч керівник апарату Юрій Студоляк,  який ознайомив присутніх з порядком денним наради, нагадав що набув чинності Закон щодо добровільного  приєднання громад. Даний Закон спрощує процедуру добровільного об’єднання територіальних громад, надає право громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до вже створеної об’єднаної громади. Закон сприятиме формуванню справді спроможних громад, відповідно до затверджених Перспективних планів без порушення Методики формування таких громад. Юрій Дмитрович також відмітив, що  3 – го квітня Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроект № 6466 щодо добровільного приєднання територіальних   громад до міст обласного  значення. Законопроект дозволяє громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до міст обласного значення. Керівник апарату висловив подяку голові Глуховецької ОТГ Олександру Амонсу, який перший прийняв рішення про створення ОТГ, Галині Корніюк голові Непедівської  сільської ради, Ярославу Лопатюку Бродецькому селищному голові, які приєдналися до Глуховецької ОТГ, Володимиру Козаченку Журбинецькому сільському голові, який проводить роботу серед населення по приєднанню до міста Козятин.

Виконавчий директор Вінницького РВ АМУ Владислав Філатов, поінформував про стан створення ОТГ у Вінницькій області протягом 2015-2018 рр. Присутні переглянули відеоролик про Студенянську ОТГ Піщанського району, одну з перших, які були утворені в області.

Консультант АМУ з правових питань Олена Лісовська розповіла про нормативно-правову базу створення ОТГ та приєднання до вже створених громад. Надала роз’яснення щодо Закону про добровільне приєднання територіальних громад до міст обласного значення, який Президент України підписав 4 травня.

Ігор Вернигор, консультант АМУ з бюджетних питань, навів фінансово-економічне обґрунтування створення спроможних об’єднаних громад, ознайомив з основами бюджетної децентралізації, її здобутками та перспективами на прикладі вже створених ОТГ.

На завершення присутні заслухали начальника відділу департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА Ліну Мельничук.

Очільники територіальних громад Козятинського району активно долучились до дискусії з піднятих питань.