Покращення соціального захисту ветеранів війни – головне завдання влади

28.10.2013

Згідно з Указом Президента України Віктора Януковича «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», пріоритетним визначено підвищення рівня життя ветеранів. При цьому Глава держави наголосив: «В основі всіх заходів я бачу ідею посилення соціального захисту людей старшого покоління і ветеранів з боку держави».

На щотижневій нараді з начальниками управлінь, відділ та структурних підрозділів голова райдержадміністрації Олексій Лавренюк підняв питання щодо можливості поліпшення соціального захисту та медичного обслуговування ветеранів.

З цього приводу проінформував начальник управління праці та соціального захисту населення Володимир Гнатюк, який зазначив, що для стовідсоткового охоплення пільгами всіх ветеранів війни та праці та для можливості передбачати для них кошти в бюджетах всіх рівнів, управління соціального захисту населення веде облік пільговиків, створивши Єдиний реєстр одержувачів пільг.

Станом на 01.10.2013 на обліку в Реєстрі перебуває 2186 ветеранів війни, у тому числі: учасників бойових дій – 139, інвалідів війни – 106, учасників війни – 1613, членів сімей загиблих і померлих ветеранів війни – 328.

На виконання нових соціальних ініціатив Президента України В. Ф. Януковича було прийнято рішення збільшити в 2013 році розміри щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги усім ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, що виплачувалась до 5 травня.

У середньому збільшення становило10% порівняно з минулим роком. Так, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 № 149 „Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань” у поточному році цей вид допомоги надавався в розмірах:

інвалідам війни: Iгрупи – 2415 грн., IIгрупи – 2110 грн., IIIгрупи – 1895 гривень; учасникам бойових дій– 745 грн.; членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами – 375 грн.; учасникам війни, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи – 135 грн..

Загалом грошову допомогу отримали2172 ветерани війни, які малина неї право, яка становила 753,6 тис. грн..

З 01.01.2013 з метою поліпшення соціального захисту учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, а також інвалідам ІІ та ІІІ груп із числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги, передбачені для інвалідів війниI групи.

Так, 40ветеранів війни набули права на пільги та соціальні гарантії в розмірах, як для інвалідів війни І групи.

У 2013році надано пільг на оплату житлово-комунальних послуг ветеранам війни на суму 2,5 млн.грн., на придбання твердого палива та скрапленого газу –  194,4 тис.грн., із послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг– 51,4 тис.грн.

Щомісячно пільгами з оплати житлово-комунальних послуг користується   2186 ветеранів війни та членів їхніх сімей.

Телефонізовано помешкання 3ветеранів війни. Категорія, яка користується пільговими послугами зв’язку становить385осіб щомісячно.

Пільговим твердим паливом забезпечено 82домогосподарств ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, скрапленим газом –  311  на загальну суму 62,5грн..

З початку 2013 року забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування 2 ветеранів війни.

Грошову компенсацію замість санаторно-курортного лікування отримали  32 інвалідів війни на суму 10,2 тис.грн.

Залишається проблемним питання щодо забезпечення інвалідів війни автомобілями, оскільки фінансування цих видатків обмежені.

Станом на 01.10.2013 р. на обліку для забезпечення автомобілями перебуває12 інвалідів війни.

У 2013 році двоє інвалідів забезпечено пільговими автомобілями.

Щороку з районногобюджету виділяються кошти на підтримку статутної діяльності громадських ветеранських організацій. З 2012 року сума збільшена з 2,5 тис.грн. до 5. Представники громадських організацій ветеранів беруть активну участь у вирішенні питань соціального захисту,входять до складу різних комісій, комітетів.

З метою виявлення потреб ветеранів війни у наданні соціальних послуг розроблена „Соціальна картка потреб та соціального становища ветерана війни”, яка містить інформацію про ветерана війни, його матеріальний, побутовий, сімейний стан, користування пільгами, правами, соціальними послугами, а також висновки про потреби ветерана і виконання заходів, спрямованих на задоволення виявлених потреб.

Станом на 01.10.2013 р. працівниками управління заведено 243 соціальних картки на інвалідів та учасників бойових дій у Великій Вітчизняній війни.

Робота щодо поліпшення соціального забезпечення ветеранів війни продовжується.

Директор територіального центру соціального обслуговування Козятинського району Василь Матвійчук  відмітив, що територіальний центр з метою надання медичних послуг, проводить постійну співпрацю із лікувальними установами району. Так, наприклад, 21 жовтня підопічній територіального центру Нагорній Лідії Олександрівні -1938 р. н. жительці с. Дубові Махаринці (за місцем проживання) було проведено видалення зубів лікарем стоматологічного центру, для чого був використаний автомобіль територіального центру.