Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

ПОГОДА ВЕРЕДУЄ, А ХЛІБОРОБИ СІЮТЬ...

07.10.2019

Маючи досвід попередніх засушливих років, господарства таки сіють озимину, в надії, що небесна канцелярія не упустить свого і щедрі хлібодайні дощі неодмінно проллються на землю.

Через засушливе літо сільськогосподарські підприємства району значно зменшили посівні площі озимого ріпаку, якого прогнозувалось посіяти 3200 га, а є 1340 га. Ця культура в господарствах району займала площу 3140 га.
Найбільші масиви озимого ріпаку, як завше, посіяно в СТОВ Агрофірма «Світанок" с. Непедівка – 400 га. У СТОВ "СФГ ПН Поділля" с. Перемога площа озимого ріпаку майбутнього урожаю складає 218 га., 74 га культури посіяно в білопільському та 75 га – у вівсяницькому господарствах.
ОЗИМУ пшеницю господарства району прогнозували посіяти на площі 13000 га, з яких 600 га – на зелений корм. Також прогнозувалося мати 870 га озимого ячменю. Засуха вносить свої корективи в прогнози.
За оперативними зведеннями управління регіонального розвитку РДА, станом на 2 жовтня озиму пшеницю посіяно в СВК «Білопільський» на площі 310 га, ПрАТ Зернопродукт МХП с. Безіменне – 308, СВК "Маяк" с. Глухівці – 200, СТОВ "Хлібороб" с. Зозулинці – 337, СТОВ "СФГ ПН Поділля" с. Перемога – 320, СВК "Вівсяницький" – 600 га
Взагалі насіння озимої пшениці в господарствах району лягло в грунт на площі майже 6 тис. га.
Озимий ячмінь на 145 га посіяно в СВК "Кашперівський", на 30 – в СВК "Вівсяницький", на 50 га – в ФГ "Пляхівське".
Як розповідають фахівці, в недалекому минулому оптимальними термінами посіву головної хлібної культури – озимої пшениці були 1-15 вересня. Але, в зв’язку зі зміною клімату, ці терміни почали зсовуватися в бік похолодання і нині оптимальними термінами посіву вважається 20 вересня — 1 жовтня, а допустимими термінами - 10 жовтня. Досвідчені хлібороби добре пам’ятають хліборобську мудрість: "Хто не посіяв озимини до свята Чесного Хреста, той не вартий собачого хвоста». Але час вносить свої корективи і в, здавалось би, усталені норми, тому аксакали-хлібосії кажуть: примовка це добре. але сіяти треба…


« Повернутись