Після капітального ремонту в с. Збараж відбулося відкриття оновленого ФАПу

15.10.2013

Приводом для зібрання жителів Збаражської територіальної громади, керівників сільськогосподарських формувань, представників медичної спільноти, районного керівництва на чолі з першим заступником голови районної держадміністрації Миколою Купчиком стала важлива та значуща подія - відкриття оновленого фельдшерсько-акушерського пункту. Ця урочистість ще раз довела, що завдання, які ставить Президент України Віктор Янукович перед органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, реалізуються успішно у нашому районі.

У своєму вступному слові перший заступник голови райдержадміністрації Микола Купчик  наголосив, що головними завданнями медичної реформи є підвищення доступності медичної допомоги, покращення якості медичного обслуговування та ефективності фінансування.

- Влада робить усе можливе для якісного забезпечення охорони здоров’я своїх громадян, ставлячи це в своїй роботі на перше місце, - зауважив Микола Мусійович.

Далі перший заступник голови РДА Микола Купчик, очільник територіальної громади Людмила Лавренюк та головний лікар комунальної установи «Козятинський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександр Дзема перерізали символічну червону стрічку на вході до медичного закладу.

Усіх присутніх приємно вразило затишне приміщення, стіни обклеєні гарними сучасними шпалерами, вікна оздоблені жалюзями, чистота і квіти.

Відтепер приміщення ФАПу відповідає всім сучасним вимогам, що дає можливість значно покращити як надання допомоги, так і проведення профілактичних заходів мешканцям – є система водовідведення, проведено реконструкцію системи опалення, встановлено металопластикові вікна та нові двері. На базі ФАПу облаштований кабінет сімейного лікаря, сучасний санвузол, оглядова для жінок, маніпуляційна та гігієнічна кімнати. Уже завезено обладнання, необхідні медикаменти для першої невідкладної допомоги.

«Сьогодні відбувається реформування медичної галузі, тому головною задачею є доступність і висока якість надання допомоги», – зауважила голова сільської ради Людмила Лавренюк.

Очільниця територіальної громади повідомила, що на виконання ремонтних робіт у медичній установі освоєно близько 75 тис. грн., які надало місцеве СФГ ВІА"Прогрес".  Крім того залучено спонсорські кошти для проведення благоустрою прилеглої до фельдшерсько-акушерського пункту території та придбання медичного обладнання.

Мешканці територіальної громади висловили найкращі слова вдячності голові сільської ради Людмилі Лавренюк, адже саме завдяки її старанності, наполегливості, цілеспрямованості вдалося втілити в життя поставлені завдання. Натомість Людмила Сергіївна подякувала усім, хто фінансово, власною працею та зусиллями допоміг створити затишний куточок для надання необхідної медичної допомоги.

Нині любо завітати до медичного закладу, де все зроблено добросовісно і якісно в ім’я та на благо людини – жителя села.

Розповідаючи про роботу колективу, завідувач ФАПу  Леся Джус  повідомила, що штат медичного закладу складається з двох медпрацівників, які обслуговують близько 500  жителів села.

«Це тільки початок великої роботи зі створення належних умов для сільського населення. Влада й надалі робитиме все для покращення життя територіальних громад», запевнив заступник голови райдержадміністрації Микола Купчик.