Підтримка малого та середнього бізнесу – завдання Президента України

03.07.2013

Активізація економіки – підтримка малого та середнього бізнесу – основне завдання, яке ставить Президент України В.Янукович.

Об'єднання реєстрації відкриття і закриття підприємницької діяльності в одній структурі дозволить спростити ведення бізнесу.

В Україні з 1 липня 2013 р. реєстрація відкриття і закриття бізнесу будуть об'єднані в одну структуру.

​ Уряд М. Азарова завчасно підготував перехід на принцип роботи «єдиного вікна». З 581 реєстраційної служби – 433 вже розміщено у приміщеннях міськвиконкомів та райдержадміністрацій. Ще 111 служб почали роботу в приміщеннях реєстраційних служб територіальних органів Мін'юсту, а 37 – в інших приміщеннях.

​ Паралельно створюються дозвільні центри, де можна оформити необхідні державні документи (дозволи, довідки, ліцензії) у визначеному законом порядку. Спрощено процес взаємодії з податковими органами, подача податкової звітності переходить в електронну форму. Вивчається і адаптується досвід Грузії щодо спрощення дозвільної системи.

​ Кабінет Міністрів України ретельно вивчає думку підприємців щодо нововведень у сфері співпраці держави з бізнесом. Встановлено ​​зворотній зв'язок, необхідний для того, щоб Кабмін міг своєчасно вносити корективи у прийняті закони.

​ Закон «Про стимулювання інвестиційної діяльності» юридично забезпечує права і гарантії для інвесторів, які забезпечують створення нових робочих місць. Протягом 2013-2032 рр. передбачено механізми отримання інвесторами державної підтримки у вигляді: прямого бюджетного фінансування, відшкодування відсотків за кредитами в банках або державних гарантій для залучення іноземних кредитів (позик), а також створення лояльної до інвестора системи оподаткування. У 2014 році на компенсацію роботодавцям за нові робочі місця з зарплатою, що втричі перевищує мінімальну, передбачається направити більше 1 млрд грн. Це дасть можливість створити не менше 70 тисяч нових високооплачуваних робочих місць, а також стимулювати самозайнятість населення. Надходження до бюджету збільшаться на 3 млрд грн.

​ Ефект від прийнятих рішень очевидний. Зокрема, з початку 2012 року понад 1 млн підприємців перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Фізособи-підприємці за 2012 рік збільшили сплату єдиного податку в три рази – до 2,9 млрд грн. За прогнозами Міністерства доходів і зборів, кількість платників єдиного податку в I півріччі 2013 року зросте на 32%. В основному це люди, які вийшли з «тіні», тобто до цього працювали нелегально і не платили податків.

Центральні органи влади послідовно виконують план зі створення в Україні комфортного бізнес-середовища.