Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Обговорено питання щодо посилення карантину на території Козятинського району

18.03.2020

17 березня 2019 року в режимі онлайн відбулось засідання чергової районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій по питанню  посилення карантину на території Козятинського району відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211.

На виконання рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  від 16.03.2020 року №8 «Про посилення на території області заходів карантину, введеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211» проводено обговорення питань щодо посилення карантину на території Козятинського району, введеного в Україні вищезазначеною постановою Уряду.

За результатами обговорення, з метою попередження поширення на території району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19 (далі COVID-19) Комісія вирішила:

1. Керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, населенню району:

1.1. З 18 березня 2020 року тимчасово зупинити роботу на території Козятинського району: центрів надання адміністративних послуг, фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів, усіх торгівельних закладів, крім продуктових, побутової хімії, аптек та АЗС, торговельно-розважальних центрів, ринків (крім продовольчої групи товарів), салонів красоти, СПА-салонів, перукарень. ресторанів, закладів громадського харчування, барів, клубів, кафе, дискотек, інших підприємств, закладів та установ, незалежно від форми власності, які надають платні послуги населенню, не пов’язані з охороною здоров’я та життєзабезпеченням. Заборонити заселення громадян в готелі, хостели та інші заклади готельного типу.

Дозволяється здійснювати роздрібну торгівлю продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, провадити банківську, страхову та телекомунікаційну діяльність, а також торговельну діяльність і діяльність з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

1.2. Скасувати особистий прийом громадян в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації,  Консультування громадян з усіх питань проводити засобами електронних комунікацій, які виключають безпосередній особистий контакт.

1.3 Довести до відома адміністрацій продовольчих ринків, торгівельних мереж та продовольчих магазинів, аптек та інших суб’єктів господарювання вимоги щодо забезпечення:

персоналу магазинів та продавців на ринку засобами індивідуального захисту (маски, рукавички тощо);

реалізації товарів на продовольчих ринках виключно з облаштованих місць (прилавків);

оптимізації кількості покупців, що одночасно перебувають в закладах торгівлі, шляхом встановлення граничної чисельності споживачів в залежності від торговельних площ та наявного обслуговуючого персоналу (касирів) з дотриманням безпечної відстані.

1.4 Заборонити:

проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних та інших) заходів, у яких бере участь понад 5 осіб.

регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському сполученні (крім перевезення легковими автомобілями на некомерційній основі);

перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі;

1.5. Розглянути питання щодо забезпечення населення продовольством та предметами першої необхідності в режимі доставки, особливо щодо осіб похилого віку. Взяти під особливий контроль дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, сім’ї опікунів та піклувальників, сім’ї, у які повернулися діти з інтернатних закладів.

1.6 Утриматися від поїздок за кордон та в регіони України, де можливе зараження COVID-19.

1.7  Запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань з послідуючим обов`язковим  повідомленням  лікувальних закладів.

1.8 Продовжити режим регулярного провітрювання службових приміщень, за можливості здійснювати дезінфекційні заходи за допомогою кварцювання;

2. Начальнику Козятинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Кравцю В.В. за участю органів місцевого самоврядування: здійснити комісійні перевірки дотримання вимог діючого законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів щодо:

дотримання режиму охорони, господарської чи іншої діяльності в зонах санітарної охорони джерел та об'єктів централізованого та децентралізованого питного водопостачання;

дотримання правил експлуатації систем питного водопостачання, встановлених режимів їх роботи, правил користування водозабірними спорудами, призначеними для задоволення потреб споживачів у питній воді;

здійснення відомчого лабораторного контролю за якістю та безпечністю питної води.

3 .Головному лікарю КП «Козятинська ЦРЛ» Кравчуку О.М. організувати та забезпечити:

3.1. Тимчасове припинення проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім термінових та невідкладних.

3.2. Максимальну готовність до перепрофілювання медичних закладів для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

3.3. Запровадження механізму доставки ліків для людей похилого віку працівниками акціонерного товариства «Укрпочта», який розробляється Міністерством охорони здоров’я .

4. Т. в. о. начальника Козятинського відділення ГУНП у Вінницькій області Андрущаку Р. Л.:

вжити заходів щодо заборони руху автомобільних транспортних засобів загального користування, якими будуть здійснюватися регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів у приміському, міжміському, внутрішньообласному сполучені (крім руху легкових автомобілів, якими перевозяться пасажири на некомерційній основі).

забезпечувати громадський порядок при надходженні в лікувальні заклади району хворих з підозрою на COVID-19.

5. Керівникам засобів масової інформації району:

Продовжити проведення санітарно-освітньої роботи серед населення з висвітленням об’єктивних матеріалів щодо правил профілактики гострих респіраторних захворювань та захворювань, спричинених COVID-19, засобів профілактики та лікування зазначеного захворювання.

 


« Повернутись