Обговорено питання професійної та трудової самореалізації осіб з інвалідністю на ринку праці

26.11.2019

Міжнародний день людей з інвалідністю - це нагадування всім про обов’язок перед особами, що потребують захисту та підтримки в цей непростий час. Люди з інвалідністю – це не просто категорія людей, це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче їм допомогти і допомагає.

Сьогодні, 26 листопада 2019 року в приміщенні Козятинської міськрайонної філії  Вінницького обласного центру зайнятості  напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю відбулося засідання «круглого столу» на якому обговорено  питання професійної та трудової самореалізації осіб з інвалідністю на ринку праці.

У засіданні  взяли участь представники  районної та міської влади,  районних та міських соціальних служб, громадських організацій, роботодавці.

Працівники Козятинської міськрайонної філії  Вінницького обласного центру зайнятості кожен по своєму напрямку, поінформували про  роботу, яка проводиться центром по працевлаштування даної категорії людей,  здобуття ними освіти, їх супровід по працевлаштуванню, співпрацю з роботодавцями, надання юридичної допомоги,  вирішення питань  безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території міста та району.

Також  розглядалось питання працевлаштування демобілізованих учасників АТО, проведення для даної категорії  населення обов’язкової  психологічної реабілітації та тісну співпрацю у вирішенні даного питання з громадськими організаціями. Проблемами, що ускладнюють процес працевлаштування демобілізованих учасників АТО, є те, що не всі з тих, хто звернувся до центру зайнятості, готові приступити до роботи, зокрема через стан здоров’я та отримані психологічні травми. Крім того, існує дисбаланс між професіями, за якими вони шукають роботу, рівнем заробітної плати, яку вони бажають отримувати, та пропозиціями роботодавців.

До обговорення  питань працевлаштування та соціального захисту маломобільних груп населення долучилися представники управління соціального захисту населення  Козятинської  райдержадміністрації  та міської ради,  Козятинського місцевого центру надання безоплатної правової допомоги, представники громадськості та засобів масової інформації. В ході засідання було також переглянуто ряд відеороликів, щодо  вирішення питань працевлаштування  даної категорії  людей .

Всебічно обговоривши актуальні проблеми професійної та трудової самореалізації осіб з інвалідністю на ринку праці, учасники засідання круглого столу дійшли згоди у подальшій спільній співпраці. Адже забезпечення зайнятістю осіб з інвалідністю є важливим питанням, рішення якого потребує консолідації зусиль. Учасниками визначене основне завдання в нашій роботі – це забезпечення рівних можливостей для осіб з інвалідністю в навчанні та зайнятості.

На завершення засідання  директор  філії  міськрайонного центру зайнятості Олег Оркуша подякував присутнім за активність, побажав здоров’я, добробуту, миру та успіхів на професійній ниві та вручив  грамоти та подяки від Вінницького обласного центру зайнятості  роботодавцям та громадським діячам за вагомий  особистий внесок у вирішення проблем осіб з особливими потребами.