Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Обережно! Африканська чума свиней!

04.10.2013

    Епізоотична ситуація в світі і зокрема в Російській Федерації та Республіці Білорусь щодо африканської чуми свиней залишається  надзвичайно складною.   

     Станом на 1 жовтня 2013 року в районі утримується 18923 голови свиней, з яких 11482 голови утримується в приватному секторі , решта 7441 голова в 8 свиногосподарствах громадського сектору. Ветеринарною службою району проведено перевірку всіх свиноферм громадського сектору, здійснюються заходи щодо дотримання свиногосподарствами району  вимог «закритого режиму» роботи .

    Проводиться щеплення свиней проти класичної чуми по всіх секторах. З початку 2013 року щеплено проти класичної чуми свиней всього : 27679 голів, в т.ч. в громадському секторі – 15165 голів, в приватному секторі – 12514 голів.

      Проведено дослідження матеріалу від внутрішньогосподарського забою від 40 голів на африканську чуму свиней в Вінницькій РДЛВМ. Позитивних результатів не виявлено.

      Під час клінічних обстежень поголів′я підозри  захворювання свиней на африканську чуму не виявлено. 

    Африканська чума свиней  –висококонтагіозна вірусна хвороба диких та домашніх свиней всіх порід і вікових груп, яка перебігає блискавично, гостро, підгостро, безсимптомно й характеризується гарячкою, ціанозом шкіри, геморагічним діатезом внутрішніх органів, дистрофічними і некротичними змінами в різних органах і високою летальністю. Рівень летальності може сягати 100%.

     Джерело інфекції -хворі свині, а також  вірусоносії, особливо дикі і домашні свині.  Захворювання може поширюватися з м’ясом, м’ясними виробами, шкурами від хворих тварин.

     Головним державним інспектором ветеринарної медицини України видано розпорядження від 24.09.2013р. №176 «Щодо заходів по недопущенню африканської чуми свиней».

     Ветеринарною службою Вінницької області проводяться заходи по попередженню заносу збудника африканської чуми свиней на територію області.

          16.07.2013 року головним управлінням ветеринарної медицини у Вінницькій області проведено навчання - тренінг по "Плану дій при виявленні підозри на захворювання африканською чумою свиней на території області", яке відбулося  на базі господарства СФГ "Дружба - Л" с. Гопчиця Погребищанського району.

    З 19 по 23 серпня2013 року головним управлінням ветеринарної медицини за участю спеціалістів та науковців Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України на базі  Вінницького національного аграрного університету був проведений семінар – навчання на тему: «Африканська чума свиней, хвороба Ауєскі та сказ тварин».   За окремим планом 20.08.2013 року на базі установ ветеринарної медицини Калинівського району для учасників семінару був проведений тренінг по Плану дій при виявленні захворювання свиней на африканську чуму .

    При проведені тренінгу, в режимі реального часу, відпрацьовано та наглядно продемонстровано   систему заходів і дій, які необхідно здійснювати при можливому виявлені вогнища захворювання.

      В роботі навчань та семінарівприймали участь керівники та спеціалісти головного управління, регіональної та міжрайонних державних лабораторій ветмедицини,  управлінь ветеринарної медицини  у районах .

     30 вересня 2013 року під головуванням заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації Поліщука В.С. проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій обласній державній адміністрації із порядком денним: «Про здійснення профілактичних заходів щодо африканської чуми свиней».

    Рішенням ДНПК при Вінницькій обласній державній адміністрації  № 4 від 30 вересня 2013 року зобов’язано відповідні служби і організації посилити роботу по забезпеченню здійснення профілактичних заходів щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Вінницької області.

    Особливу увагу звернуто на забезпечення дотримання  суб’єктами господарювання, незалежно від підпорядкування та форм власності «закритого» режиму роботи свиногосподарств та недопущення використання харчових відходів із місць громадського харчування і закладів відпочинку та посилення контролю за їх утилізацією.

      1. Основними заходами недопущення занесення збудника африканської чуми на територію Козятинського району є : дотриманнями всіма свиногосподарствами вимог «закритого» режиму роботи та усунення недоліків, виявлених під час перевірок.

     2. Посилення ветеринарно – санітарного контролю та нагляду  за продовольчими  ринками і ринками по торгівлі живими тваринами, а також подвірним забоєм тварин,  за переміщенням тварин та продукції тваринного походження.

     3.Заборона  використання без попередньої термічної обробки відходів громадського харчування для годівлі сільськогосподарських тварин.

    4. Забезпечення контролю на дорогах району за переміщенням тварин, продукції тваринного походження та інших підконтрольних товарів, які можуть бути контаміновані збудником африканської чуми свиней.

     5. При виявленні випадків захворювання ( невластива поведінка, хитка хода, пригнічення тощо) та загибелі диких свиней негайно інформувати державну  службу ветеринарної медицини.

 

 


« Повернутись