Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Начальник управління економіки райдержадміністрації Наталія Нановська проінформувала про результати роботи за 9 місяців 2013 року

16.10.2013

     - Зведений бюджет Козятинського району за січень – вересень 2013 року виконано на 98,0% до затверджених показників прийнятих органами місцевого самоврядування (через недоотримання дотації та субвенцій з державного бюджету), - зазначила під час робочої зустрічі начальник управління економіки райдержадміністрації Наталія Нановська. - До загального фонду бюджету району надійшло власних і закріплених доходів в сумі 18,8 млн. грн., що становить 106,4% до запланованого.  Дохідну частини загального фонду зведеного бюджету району забезпечили  34 місцевих бюджети з 35.

     За словами Наталії Василівни, із 13 податків виконання забезпечено  по 9 податках, а саме:

     - податок на доходи фізичних осіб – 103%, (питома вага в загальному обсязі надходжень - понад 70%), відповідно до 2012 року надходження збільшились на 9%;

     - плата за землю – 112% , (питома вага - 25 %); відповідно до минулого року надходження зменшились на 243,6 тис. грн., або на 5,0%;

    - збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності- 113%;

   -  плата за користування надрами місцевого значення  - 209% до плану.

     Доходи спеціального фонду(з урахуванням трансфертів та власних надходжень) за січень-вересень виконані на 94% до річного призначення;  з них виконання плану власних надходжень до спецфонду забезпечено на 201%.

    Важливим доходним джерелом спеціального фонду місцевих бюджетів є єдиний податок, який складає 51,5% від загальних обсягів доходів. Виконання єдиного податку забезпечено на рівні  97 % річного плану.

     Видаткова частина загального фонду зведеного бюджету за січень-вересень виконана на 95% і в сумарному виразі становить 127 млн.грн.  Видаткова частина недовиконана із-за не проходження платежів по державній казначейській службі.

     Видатки на освіту склали 75,0 % від річних призначень, на охорону здоров’я – 74% , на культуру - 62% , соціальний захист населення - 73 %, органи місцевого самоврядування – 70%.

     Для зміцнення матеріально-технічної бази  бюджетних установ  по спеціальному фонду було виділено на капітальні видатки  з бюджету розвитку понад 2млн.грн.

      З бюджетів сільських, селищних рад в розвиток житлово-комунального господарства використано на благоустрій населених пунктів та підтримку комунальних підприємств 1,0 млн.грн.     

    - В 2013 році відбулись зміни у складі основного кола промислових підприємств, які підлягають статистичному спостереженню  для визначення індексу промислового виробництва, - продовжує посадовиця. -  До основного кола ввійшли 6 підприємств, з яких  4- підприємства   добувної та 2 підприємства – переробної  галузей.

   Підприємства переробної галузі представлені :

    - ПрАТ «КСП «Агромаш» - нове підприємство в основному колі, яке створене за участі російського капіталу. Здійснює діяльність з обробкиприродногокаменю, та виготовлення виробів з граніту.  80% продукції поставляється в Росію, 20% -  реалізується на внутрішньому ринку,  темп росту обсягів промислового виробництва в січні – вересні  -  124,6%.  За прогнозами  підприємства на кінець  2013 року  темп росту  виробництва промислової продукції   становитиме 125 %.

    До підприємств переробної промисловості  відноситься і цукрозавод  ТзОВ «Юзефо- Миколаївська АПК».

      За словами Наталії Нановської, позитивним є те, що в  поточному році (незважаючи на тенденцію щорічного зменшення в Україні  кількості працюючих  цукрозаводів) підприємством розпочато новий сезон цукроваріння. Несприятливі погодні умови  вплинули на  початок виробництва цукру (порівняно з минулим роком із запізненням  майже на місяць), але  підприємством планується переробити солодкого кореня на рівні минулого року. Цьому сприятиме висока урожайність буряка фабричного.

    Стратегічно важливою  для економіки області є добувна промисловість.

       В 2013 році відбулось   злиття ЗАТ «Глуховецький каоліновий завод» з ТОВ «АКВ Українське каолінове товариство», ЗАТ припинило своє існування.

        ТОВ «АКВ Українське каолінове товариство» входить до складу компанії  AKWUKRAINIANKAOLINCOMPANY. З 2007 року власником активів AKWUKRAINIANKAOLINCOMPANYстала компанія AMBERGER  KAOLINWERKE,  яка входить у всесвітньо  відому групу підприємств  Quarzwerke  Group.

        ТОВ «АКВ Українське каолінове товариство» - сучасне підприємство добувної промисловості, що спеціалізується на видобутку каоліну-сирцю, виробництві збагачених марок каоліну та фракціонуванні  кварцових пісків. В останні роки інтенсивно впроваджуються інвестиційні проекти з реконструкції та модернізації існуючого обладнання, що в свою чергу  дає можливість підприємству бути  конкурентоздатним на зовнішніх ринках.

     Другим по видобутку Глуховецьких каолінів є ПрАТ «Глуховецький ГЗКК».

         На   ПАТ « Жежелівський кар’єр», що спеціалізується на видобутку щебеневої продукції та видобутку гранітних блоків,  протягом 9 місяців індекс промислового виробництва становить 74%. При цьому зменшення випуску промислової продукції  по відношенню до 2012 року не планується.

    Темпи росту обсягів виробництва промислової продукції чотирьох  підприємств добувної галузі  за звітний період становить 89%.

    Також в основне коло підприємств включено  підприємство добувної галузі - ТОВ «Жежелівський каолін», що спеціалізується на видобутку каоліну.

    - Темп росту обсягів промислової продукції в цілому по району очікується на рівні  минулорічного показника, - підкреслила  очільниця  управління економіки РДА. - Обсяг реалізованої промислової продукції  в січні-серпні 2013 року становить 143,2 млн. грн.  проти 161,4 млн. грн. в січні-серпні 2012 року.

    На зменшення обсягів виробництва та реалізації промислової продукції вплинули наступні чинники:

     -   в добувній галузі   складні погодні умови в січні-лютому зумовили зменшення обсягів видобутку каолінів та граніту;

    - кризові явища на світовому ринку призвели  до неплатоспроможності і  закриття підприємств з виробництва паперу та зменшення попиту на окремі марки каолінів;

     - значно зменшена реалізаційна  ціна на цукор в 2013 році порівняно з 2012 роком та інші.


« Повернутись