Шановні відвідувачі сайту Козятинської РДА! Сайт працює в тестовому режимі. Актуалізація даних займає певний час. Приносимо свої вибачення за незручності

На нараду з сільськими, селищними головами завітав Валерій Коровій

16.05.2018

15 травня у залі засідань райдержадміністрації відбулась нарада з сільськими, селищними головами участь у якій взяв голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.

Голова обласної державної адміністрації у рамках робочої поїдки до міста Козятина обговорив проблемні питання розвитку громад та виклики, які стоять нині перед органами влади.

«Сьогодні ми вже перейшли в практичну площину реформи місцевого самоврядування. Цей процес надзвичайно складний і формує багато викликів, але він є каталізатором для змін. Та разом з тим, позитив можна отримати тільки тоді, коли є розуміння, підтримка і прагнення спільно працювати на благо громади», - зазначив, спілкуючись з учасниками зустрічі, керівник області Валерій Коровій.

Очільник Вінниччини підкреслив, що процес передачі реальних фінансових ресурсів та адміністративних повноважень органам місцевого самоврядування, що стартував у 2015 році, був підкріплений відповідними змінами у Бюджетному та Податковому кодексах України. Відтак ради базового рівня почали отримувати суттєвий фінансовий ресурс.

«За 2 роки бюджети у Вінницькій області зросли з 2,5 млрд. грн. до 7 млрд. грн., а обласний бюджет скоротився з 700 млн. гривень до 600 млн. грн. , - повідомив Валерій Коровій. – Водночас пішла велика диференціація між сільськими та селищними радами: ті, які прагнуть щось робити, й ті, які, маючи ресурс, залишаються бездіяльними».

Процес передачі повноважень, за словами голови ОДА, став потужним каталізатором для серйозних змін у системі місцевого самоврядування, зокрема й у питанні добровільного об’єднання територіальних громад. Як відзначив Валерій Коровій, на сьогодні в регіоні створено вже понад 70 ОТГ, і процес об’єднання триває й надалі. Та, зважаючи на те, що нормативно-правова база, яка регламентує відносини у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту та спорту, відстала від процесу добровільного об’єднання громад, нині виникає низка проблемних питань, які потребують свого вирішення.

«До прикладу, районні заклади культури. Досі їх утримували за рахунок 60 % ПДФО. Якщо ж в районі утворено, скажімо, 3 об’єднані громади, то ПДФО на районному рівні немає. За рахунок чого тоді утримувати клуби, бібліотеки? Зрозуміло, що певні функції потрібно передати і необхідно спільно узгоджувати ці питання, бо без субвенції з об’єднаних громад утримувати ці заклади ви не зможете. Аналогічна ситуація і в спорті», - зауважив голова облдержадміністрації.

Валерій Коровій торкнувся також питання реформування галузі охорони здоров’я, відзначивши, що за першим її етапом – процесом реімбурсації – передбачається впровадження механізму страхової медицини, перетворення центрів первинної медико-санітарної допомоги у комунальні некомерційні підприємства, а далі – створення системи госпітальних округів.

Крім того, учасники зібрання обговорили проблематику земельних правовідносин та у форматі запитань-відповідей мали змогу отримати цікаву для себе інформацію з перших уст.