На Козятинщині відбулись заходи з нагоди 100 річчя проголошення Акта про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

22.01.2019

День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на Софійській площі на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Володимиром Винниченком був підписаний Акт Злуки українських земель. Цій даті судилося навічно закарбуватися в історії України величним національним святом.
З нагоди 100 річчя проголошення Акта про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки у Козятині відбулось покладання квітів до пам’ятника Михайла Грушевському – українському історику, громадському та політичному діячу, який зробив вагомий внесок у становлення Української держави. У заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський, працівники районної і міської ради, керівники установ, організацій міста, району та представники громадськості.
Заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський привітав присутніх з важливим національним святом і зазначив, що сьогодні ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.