На колегії обговорювали Стратегію розвитку Козятинського району

11.10.2013

Одним із головних питань, яке заслуховувалося на колегії, засідання якої проводив голова райдержадміністрації Олексій Лавренюк  – «Про стратегію розвитку Козятинського району на період до 2020 року в світлі вимог виконання Указу Президента України №128/2013 «Про Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 -2014 роки «Заможне суспільство, конкуренто спроможна економіка, ефективна держава».

-    Стратегія розвитку Козятинського району на період до 2020 року є стратегічним планом розвитку, який визначає пріоритети, цілі, завдання розвитку району та шляхи їх досягнення, - прозвучало у виступі начальника управління економіки Наталії Нановської. - Необхідність підготовки та прийняття Стратегії розвитку району викликана зміною соціально-економічної ситуації як в Україні, так і в області, ухваленням Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів», який визначив основні підходи щодо розроблення та прийняття стратегій регіонального розвитку. Мета Стратегії полягає у формуванні комплексної системи заходів, які виходячи із розуміння поточної ситуації та рівня розвитку Козятинського району зможуть забезпечити динаміку економічних перетворень у напрямку формування в районі економіки з високою доданою вартістю. Стратегія регіонального розвитку розглядається як плановий документ найвищого рівня в районі, а отже, її реалізація вимагає зосередження фінансових, фізичних та людських ресурсів. Очікується, що всі зусилля адміністративних органів, громадськості і громадян будуть націлені на успішну реалізацію пріоритетів та заходів, передбачених Стратегією. Зосередження та належна координація наявних фінансових ресурсів, залучених із надходжень районного та обласного рівнів, державного бюджету, із коштів донорів та з приватних джерел, дасть змогу забезпечити досягнення цілей, визначених у цій Стратегії.

-   Козятинський район має значні перспективи економічного і соціального розвитку, пов’язані з близькістю до обласного центру, розвинутим транспортним сполученням, наявністю сировинної бази для переробки сільгосппродукції та промислового виробництва продуктів харчування, використанням недіючих потужностей промислових підприємств, наявністю необхідних трудових ресурсів та ін. – наголосила Наталія Василівна.

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника управління економіки Нановської Н. В. колегія Козятинської райдержадміністрації вирішила:

1. Схвалити проект Стратегії розвитку Козятинського району на період до 2020 року.
  2. Подати проект Стратегії розвитку Козятинського району на затвердження на черговій сесії районної ради.

Також заслухали на засіданні колегії – «Про створення Центру надання адміністративних послуг на виконання Постанови КМУ від 20.02.13 №118 «Про затвердження Примірного положення про центр надання адміністративних послуг» та «Про здійснення у 2013 році заходів щодо переходу органами державної статистики у Вінницькій області на дворівневу систему збирання, обробки та поширення статистичної інформації». Начальник управління статистики у Козятинському районі Катерина Сліпчук доповіла, що у зв’язку зі скороченням штатної чисельності працівників органів державної статистики, з 1 жовтня в запроваджено перехід на дворівневу систему збирання, обробки та поширення статистичної інформації.

Було вирішено: працівникам статистики провести роз’яснювальну роботу з респондентами щодо необхідності, переваг та порядку і способів подачі статистичної звітності за дворівневою системою, а також подання статистичної звітності в електронному вигляді.