Модернізація системи охорони здоров'я покликана суттєво підняти рівень соціальної захищеності медпрацівників

08.10.2013

«Незважаючи на те, що середня зарплата зросла за попередні три роки на 24%, до 2,2 тис. гривень, ми щороку повинні піднімати заробітну плату не менше ніж на 10%. І цей рік не буде винятком», - заявив Президент В. Янукович.

Підвищення зарплат у медичній галузі дозволило медпрацівникам середньої ланки отримувати до 2 тис. грн., лікарям - понад 3 тис. грн. З листопада збільшується зарплата працівників швидкої допомоги (додатково 20% - за особливі умови роботи, ще 20 % - за напружену роботу), а потім - для всіх медпрацівників. Вишукуються кошти для регіональних надбавок медпрацівникам, щоб протягом 3-5 років вони досягли 1-1,5 тис. грн до суми зарплати. У пілотних регіонах лікарі та медсестри вже зараз отримують зарплати від 5-6 тис. грн.

Поліпшуються умови праці медпрацівників Відкриваються нові медичні центри та клініки. У 2014 році Уряд М. Азарова сформує серйозне держзамовлення на медобладнання вітчизняного виробництва і почне переоснащення українських медзакладів високоякісною вітчизняною медичною технікою. На сьогоднішній день Україна здатна виробляти для медичних потреб 3,5 тисячі типів різних виробів, які не поступаються за якістю іноземним аналогам.

У рамках українсько-голландських відносин компанія Royal Philips Electronics в 2014-2016 рр. займатиметься будівництвом десяти сучасних медичних центрів в Україні. Ці кардіоцентри будуть оснащені обладнанням для коронарної та ангіографії, ультразвукових досліджень, системами моніторингу пацієнта, приладами для комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії, інтервенційної кардіології.

Завдяки Асоціації з ЄС будуть спрощені процедури для навчання українських медпрацівників сучасним технологіям у сфері охорони здоров'я. Наприклад, наші лікарі протягом наступних трьох років будуть проходити навчання, підвищувати свою кваліфікацію в провідних медичних установах і вищих навчальних закладах Німеччини. Крім того, німецькі фахівці проведуть в Україні низку тренінгів та семінарів для вітчизняних медиків. Всього в рамках цієї програми підготовку та перепідготовку пройдуть понад 600 українських лікарів.

У зв'язку з розвитком вітчизняної фарміндустрії розширюється перелік засобів для ефективного лікування українців, при цьому лікування захворювання істотно здешевлюється. Наприклад, зростання частки української продукції на внутрішньому ринку склало близько 5% (з 28% у 2010 році до 31,4 % в 2013 році). Експорт української фармацевтичної промисловості зріс на 25 % в 2012 році порівняно з 2011-м роком. Зростання обсягів виробництва ліків і медпрепаратів дозволяє повністю укомплектувати всім необхідним бригади «швидкої» допомоги.

Чинна влада вирішує нагальні проблеми медичної галузі, підвищуючи соціальний престиж професії лікаря. Зростання зарплат і модернізація медустанов - важлива умова розвитку охорони здоров'я.