Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Модернізація системи охорони здоров'я покликана суттєво підняти рівень соціальної захищеності медпрацівників

08.10.2013

      «Незважаючи на те, що середня зарплата зросла за попередні три роки на 24%, до 2,2 тис. гривень, ми щороку повинні піднімати заробітну плату не менше ніж на 10%. І цей рік не буде винятком», - заявив Президент В. Янукович.

Підвищення зарплат у медичній галузі дозволило медпрацівникам середньої ланки отримувати до 2 тис. грн., лікарям - понад 3 тис. грн. З листопада збільшується зарплата працівників швидкої допомоги (додатково 20% - за особливі умови роботи, ще 20 % - за напружену роботу), а потім - для всіх медпрацівників. Вишукуються кошти для регіональних надбавок медпрацівникам, щоб протягом 3-5 років вони досягли 1-1,5 тис. грн до суми зарплати. У пілотних регіонах лікарі та медсестри вже зараз отримують зарплати від 5-6 тис. грн.

Поліпшуються умови праці медпрацівників Відкриваються нові медичні центри та клініки. У 2014 році Уряд М. Азарова сформує серйозне держзамовлення на медобладнання вітчизняного виробництва і почне переоснащення українських медзакладів високоякісною вітчизняною медичною технікою. На сьогоднішній день Україна здатна виробляти для медичних потреб 3,5 тисячі типів різних виробів, які не поступаються за якістю іноземним аналогам.

У рамках українсько-голландських відносин компанія Royal Philips Electronics в 2014-2016 рр. займатиметься будівництвом десяти сучасних медичних центрів в Україні. Ці кардіоцентри будуть оснащені обладнанням для коронарної та ангіографії, ультразвукових досліджень, системами моніторингу пацієнта, приладами для комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії, інтервенційної кардіології.

Завдяки Асоціації з ЄС будуть спрощені процедури для навчання українських медпрацівників сучасним технологіям у сфері охорони здоров'я. Наприклад, наші лікарі протягом наступних трьох років будуть проходити навчання, підвищувати свою кваліфікацію в провідних медичних установах і вищих навчальних закладах Німеччини. Крім того, німецькі фахівці проведуть в Україні низку тренінгів та семінарів для вітчизняних медиків. Всього в рамках цієї програми підготовку та перепідготовку пройдуть понад 600 українських лікарів.

У зв'язку з розвитком вітчизняної фарміндустрії розширюється перелік засобів для ефективного лікування українців, при цьому лікування захворювання істотно здешевлюється. Наприклад, зростання частки української продукції на внутрішньому ринку склало близько 5% (з 28% у 2010 році до 31,4 % в 2013 році). Експорт української фармацевтичної промисловості зріс на 25 % в 2012 році порівняно з 2011-м роком. Зростання обсягів виробництва ліків і медпрепаратів дозволяє повністю укомплектувати всім необхідним бригади «швидкої» допомоги.

Чинна влада вирішує нагальні проблеми медичної галузі, підвищуючи соціальний престиж професії лікаря. Зростання зарплат і модернізація медустанов - важлива умова розвитку охорони здоров'я.


« Повернутись