Людина, її життя і здоровя, честь, і гідність, недоторканність та безпека є найвищою цінністю

25.11.2019

З 1991 року у світі проходить міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», що закликає людство до припинення усіх форм насильства. Україна приєдналася до цієї кампанії у 2000 році.

З 25 листопада по 10 грудня вищевказана акція проходить і у нас в районі.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам'ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

З метою привернення уваги жителів району до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми до роботи у даному напрямку залучено: сектор молоді та спорту райдержадміністрації, відділ освіти райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  служба у справах дітей райдержадміністрації, Козятинський міськрайонний центр зайнятості та Козятинське відділення поліції Калинівського відділу поліції головного управління Національної поліції України у Вінницькій області. Реалізація поставлених завдань передбачає проведення інформаційно – профілактичної роботи з сім’ями та окремими особами, що опинилися у важких життєвих обставинах, проведення групових заходів з учнівською молоддю району тощо.

Людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека – є найвищою цінністю. Формування негативного ставлення до насильства, в будь-яких його проявах, неприпустимість вчинення насильницьких дій і можливі правові та суспільні наслідки – основне завдання інформаційно – профілактичної роботи, не тільки в рамках проведення Акції, але і у щоденній роботі усіх соціальних служб та навчальних закладів району.