Козятинський районний військовий комісаріат реформують у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки до кінця 2019 року

06.06.2019

Ще в серпні 2016 року було прийнято рішення реформувати військкомати у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки і, нарешті, з 1 січня 2020 року такий центр запрацює на базі Козятинського районного військового комісаріату. Причинами такого рішення є той факт, що існуючий стан довіри громадян до військових комісаріатів після мобілізації у 2014-2016 роках, бажав би бути кращим. Крім того, функції і назва військових комісаріатів носили розпорядчо-примусовий характер, і такий вид діяльності має бути ліквідованим. Натомість, у нових підрозділах більше уваги звертатимуть на підвищення рівня довіри суспільства до військових структур та покращення взаємодії з громадянами.

Акцент буде ставитися на роботі із соціальної підтримки тих, хто має і мав відношення до ЗСУ і силових структур – це питання соціального і пенсійного забезпечення. Також, буде можливість більш ефективно здійснювати громадський контроль за діяльністю військових структур. Експеримент щодо створення територіальних центрів був зроблений на базі обласного і одного районного військкоматів Чернігівської області. Крім того, реорганізація збігатиметься із введенням в дію єдиного реєстру військовозобов’язаних.

Загалом функції нової структури залишаться ті ж, що і раніше, але будуть розподілені за окремими блоками: комплектування військ в мирний час та особливий період, мобілізаційна робота, соціальна підтримка, надання юридичної допомоги військовослужбовцям та військовозобов’язаним. Також буде збільшено кількість прийомних днів для зменшення черг та зручності громадян.

Це реформування здійснюється в рамках загальної реформи Збройних Сил України, наближення армії до стандартів НАТО, яке разом з достойним рівнем грошового забезпечення, гідним соціальним забезпеченням військовослужбовців, створенням належних умов проходження служби підвищує авторитет військової служби, створює конкурентні умови для професії військового.

Справжніх, сильних духом та тілом чоловіків і жінок чекають Збройні Сили України, і перший крок у військо – це прийти до Козятинського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.