Козятинському міжрегіональному вищому професійному училищу залізничного транспорту – 135 років

10.10.2013

В актовому залі МВПУЗТ зібралися керівники Департаменту освіти облдержадміністрації, підприємств Південно – Західної залізниці, представники місцевих органів самоврядування, навчальних закладів Асоціації залізничних училищ України, міжнародної Асоціації «Освіта без кордонів», ветерани та випускники училища, а нагода поважна й значуща - 135 – річний ювілей з дня заснування даного навчального закладу.

Педагогічний та учнівський колективи училища, на чолі з директором Андрієм Стецюком, наполегливо та старанно готувалися до урочистостей. Адже, прагнули показати свої здобутки за  цей період та досягнення учнів, висвітлити найкращий досвід роботи і завірити ветеранів та гостей, що навчальний заклад достойно підійшов до такої знаменної дати, примноживши його славу.

Учнями училища та їх наставниками були підготовлені виставки технічної творчості, виставки гуртків за інтересами, представлені зразки кулінарного мистецтва та перукарської майстерності.

Перед початком урочистостей відбулося спільне засідання членів двох Асоціацій – міжнародної асоціації «Освіта без кордонів» та Асоціації залізничних училищ України. Присутні обговорили розвиток співпраці з навчальними закладами країн СНД та Європи та можливість  створення єдиного навчального простору  для якісної організації професійно – теоретичної та професійно – практичної підготовки робітничих кадрів для залізниці.

Озвучено було і  питання про заключення договору про співпрацю між Козятинським МВПУЗТ і Бельцьким технічним коледжем залізничного транспорту(Молдова); участь училищ Асоціації ДЗПУЗТ у нараді Асоціації коледжів і технікумів країн СНД в Москві (2014 рік) та учнів Козятинського МВПУЗТ у конкурсі професійної майстерності серед учнів-залізничників, який буде проходити в квітні 2014 року в містах Ташкент та Самаркант (Узбекистан).

Також на засіданні начальник архівного відділу міської ради Зоя Вільчинська презентувала та подарувала гостям книгу «Наша історія» - це документальна дослідницька робота щодо вивчення історії Козятинщини в різні  історичні періоди.

Продовжив урочистості святковий концерт. З привітальним словом до колективу, гостей, ветеранів, учнів училища звернулися начальник Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, голови райдержадміністрації Олексій Лавренюк та районної ради Валерій Стахов, міський голова Олександр Гвелесіані, голова Асоціації залізничних училищ України, співголова міжнародної асоціації «Освіта без кордонів», Заслужений працівник освіти України, депутат Козятинської міської ради директор училища Андрій Стецюк.

-  Відзначення ювілейної дати навчального закладу – це не лише глибокий аналіз пройденого шляху, а найголовніше – визначення нових напрямів підготовки фахівців на сучасному рівні, - зазначив  у своєму виступі очільник райдержадміністрації Олексій Лавренюк. - Навчання в такому закладі є почесним. Саме тут було закладено фундамент  професійного злету та кар’єрного росту для багатьох поколінь українців.

Плеяду вітань продовжили керівники базових підприємств Південно – Західної залізниціта Козятинського вузла, серед яких були і випускники даного навчального закладу. Через представників структурних підрозділів залізниці адресував свої вітанняначальник Південно - Західної залізниці Олексій Кривопішин. Усі виступаючі відмітили високий рівень підготовки учнів, сучасність навчального закладу, педагогічну майстерність працівників, які готують кваліфікованих робітників для залізниці. Для розвитку матеріальної бази були вручені цінні подарунки, а кращі працівники училища - нагороджені годинниками та грошовими нагородами від начальника Південно - Західної залізниці Олексія Кривопішина та профспілки залізничників. Серед нагороджених і директор училища Андрій Стецюк з медаллю «За сприяння розвитку залізниці».

Також ведуча урочистих зборів зачитала привітальну телеграму, яка надійшла від випускника училища 1966 року Миколи Джиги, депутата Верховної Ради України, заступника голови Координаційного комітету Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю при Президенті України.

Привітальні слова пролунали із вуст і зарубіжних гостей з країн, які входять до міжнародної асоціації «Освіта без кордонів» та членів Асоціації коледжів і технікумів транспорту СНД. Зокрема, заступника міністра освіти Словацької республікиОндрея Дівінски та делегації із Доправної академії м.Тренчин (Словаччина), директорів навчальних закладів із Росії, Білорусі, Молдови, Узбекистану.

Прикрасили свято своїми виступами та подарували неповторні хвилини гарного настроюучнівські колективи навчального закладу – ювіляра.