Козятинці вшанували пам'ять визволителів України

28.10.2013

Серед багатьох знаменних дат, які відзначає наш народ, особливе місце належить Дню визволення України від німецьких загарбників.

Сьогодні, 28 жовтня, з нагоди 69-ї річниці визволення України від німецьких загарбників у місті Козятині відбувся Мітинг та урочисте покладання вінків до підніжжя пам’ятників: членам підпільної групи «Залізничник» Г. М. Кондрацькому і І. І. Сербіну, танкістам 1-ї гвардійської танкової армії, захисникам м. Козятина 6-ої загальновійськової армії генерал-лейтенанта І. М. Музиченка, до підніжжя бюсту двічі Героя Радянського Союзу І. Н. Бойка,  меморіалу загиблим воїнам.

На урочистій церемонії були присутні: представники районної та міської влади - голова райдержадміністрації Олексій Лавренюк, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Купчик, заступник голови райдержадміністрації Ігор Джус, голова міської ради Олександр Гвелесіані, секретар ради Антоніна Лазарчук, ветерани ВВв, «Діти війни», представники організацій міста та району, громадських організацій та політичних сил.

Війна залишила глибокий слід в історичній долі України та її народу. Нищівний вал бойових дій двічі прокотився українськими землями, не оминувши жодного населеного пункту скалічивши долі десятків мільйонів людей. Протягом 1225 днів і ночей Україна була ареною жорстоких кровопролитних боїв. Саме в Україні вирішувалася доля війни в Європі. Саме тут проводилася більшість великомасштабних операцій 1941-1944 років, які, зрештою, вирішили долю всієї війни. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. Загальні демографічні втрати України, які включають убитих у боях, померлих у концтаборах, депортованих, евакуйованих та емігрантів, становили 14,5 млн. чоловік. На території України цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Під час мітингу голова райдержадміністрації Олексій Лавренюк відмітив:

-    15 тисяч воїнів з Козятинщини воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, і половина з них (7400) не повернулися до рідних сіл. 413 воїнів Радянської Армії загинули, визволяючи Козятинщину і поховані на нашій землі. Сьогодні хочеться пригадати імена деяких наших співвітчизників, які своєю мужністю і безкорисною любов’ю до Батьківщини, усіма силами, інколи ціною власного життя, наближали день звільнення України від фашистської окупації. Серед них: Гук Леонтій Платонович – повний кавалер трьох орденів Слави, уродженець села Красне; Дука Михайло Ілліч – Герой Радянського Союзу, уродженець села Селище; Костюк Андрій Васильович - Герой Радянського Союзу, уродженець села Гурівці; Плис Іван Григорович - Герой Радянського Союзу, уродженець села Михайлин; Шевчук Валентин Климентійович - Герой Радянського Союзу, уродженець села Дубові Махаринці; Шнейдерман Михайло Юхимович - Герой Радянського Союзу, уродженець міста Козятин та тисячі інших визволителів.

Керівник району наголосив, що основні завдання влади, згідно доручень Президента України В.Януковича – приділяти максимум зусиль для забезпечення належного медичного забезпечення та соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни. Олексій Іванович побажав ветеранам здоров'я та наснаги, родинного затишку та добробуту, великого земного щастя на довгі літа!