Кожен громадянин має бути забезпечений гідною роботою

28.06.2013

Відповідно до ініціатив Президента України В. Януковича щодо сприяння забезпечення молоді першим робочим місцем 25 червня службою зайнятості проведено семінар з роботодавцями з питань працевлаштування молоді на перше робоче місце на тему: «Використай свій шанс – створюй нові робочі місця для працевлаштування молоді, якій надається перше робоче місце, та отримай компенсацію єдиного внеску».

26 червня відбулось засідання круглого столу з соціальними партнерами на тему: «Створення нових робочих місць для працевлаштування молоді», в якому прийняли участь начальники управлінь економіки міської ради та державної адміністрації, заступники начальників управлінь праці та соціального захисту населення, Пенсійного фонду, фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та фонду страхування від нещасних випадків на виробництві, заступник директора та начальник відділу взаємодії з роботодавцями.

Метою проведення цих заходів було обговорення питань реалізації законодавчих норм щодо забезпечення молоді першим робочим місцем, а також аналіз потреби у молодих спеціалістах та оновлення кадрів підприємств, установ, організацій, створення нових робочих місць для працевлаштування молоді.

У своєму виступі на засіданні круглого столу заступник директора центру зайнятості Валентина Колесник наголосила, що одним із пріоритетних завдань соціальної політики залишається забезпечення молоді першим робочим місцем та скорочення безробіття. Вона акцентувала увагу на тому, що кожен громадянин має бути забезпечений гідною роботою, відповідною заробітною платою, а для роботодавців, які надають робочі місця молоді, мають бути створені належні стимули. Саме у цьому контексті потрібно об’єднувати свої зусилля та пожвавити роботу.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Козятинського МРЦЗ Олександр Климчук під час виступу виділив позитивні норми для підвищення ефективності сприяння зайнятості молоді, які містяться у Законі України «Про зайнятість населення», що набув чинності з 1 січня поточного року. Серед них - стажування студентів на підприємствах району, стимулюванням молоді до роботи в селі, компенсація роботодавцю єдиного соціального внеску за створення нових робочих місць, особливо для вразливих верств населення, а це, насамперед, молодь, якій проблематично влаштуватись на перше у своєму житті місце роботи.

Заслухавши виступи учасників засідання та проаналізувавши обговорення всіх присутніх на засіданні круглого столу, учасники дійшли висновку, що ця робота не терпить зволікань, і вже сьогодні потребує активних спільних дій.