Коли мова йде про здоров’я підростаючого покоління – відповідальність починається з кожного

07.10.2013

В рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України та виконання Указу Глави держави  від 6.01.2010 р. №6/2010 «Про деякі заходи щодо сприяння вирішенню актуальних питань молоді» у Козятинському районі з червня по вересень проходила Всеукраїнська акція “Відповідальність починається з мене”, завданням якої є вирішення низки актуальних питань у сфері здорового способу життя нашої молоді, а саме: виявлення фактів порушення чинного законодавства щодо незаконного продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів; інформаційно-просвітницької роботи, побудови партнерських відносин інститутів громадянського суспільства з органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, бізнес-співтовариством, громадськими організаціями, засобами масової інформації тощо.

З метою посилення відповідальності дорослих за втягування дітей та молоді до вживання алкоголю, тютюнопаління, контролю розміщення зовнішньої реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів на вулицях населених пунктів району, щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог Закону України “Про рекламу”, а також популяризацію здорового способу життя було видано розпорядження голови райдержадміністрації від 21.05.2013 року№133 «Про підготовку та проведення у Козятинському районі інформаційно– профілактичної акції «Відповідальність починається з мене», яким утворено районну координаційну раду, затверджено план заходів щодо проведення акції, визначено відповідальну особу, забезпечено функціонування «гарячої лінії».

Протягом червня – вересня 2013 року здійснено розповсюдження наліпок «Продають алкоголь неповнолітнім? Телефонуй! 2-16-11» - на якій зазначено телефон гарячої лінії, «Повнолітній? Доведи» та «Я не продаю сигарети та алкоголь неповнолітнім!».

РВ УМВС України у Вінницькій області спільно з головним спеціалістом відділу у справах сім’ї та молоді, педагогічними колективами навчальних закладів району, волонтерами з числа учнів шкіл, фахівцями з соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою у справах дітей здійснили ряд перевірок торговельних закладів, що реалізують алкогольні  напої та тютюнові  вироби,  щодо наявності табличок, які забороняють продаж вище зазначеної продукції неповнолітнім, попередженість продавців та власників торгівельних точок про відповідальність та заборону продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв неповнолітнім.

Загалом було перевірено 39 закладів торгівлі. З власниками та продавцями було проведено інформаційно – профілактичні бесіди. Складено 16 адміністративних протоколів на батьків, а також виявлено та доведено факт продажу тютюнових виробів неповнолітній особі, в результаті чого власника торгівельної точки було притягнуто до відповідальності.

«Подібні рейди та перевірки дають можливість посилити контроль над реалізаторами тютюнових виробів та алкогольних напоїв, які часто забувають, що від їхньої байдужості та бажання «заробити» - наші діти мають у вільному доступі заборонені спокуси, що калічать їхнє здоров’я. Тому навіть після закінчення Акції проведення перевірок та контроль залишатимуться у планах роботи та на контролі відповідних служб, управлінь та відділів» - підводячи підсумки, зауважила заступник голови райдержадміністрації Аліна Діденко.

В рамках акції і поза нею велика увага приділена питанням популяризаціїздоровогоспособужиття серед молоді, зменшеннякількості прихильних до алкоголю, тютюну та інших негативних явищ серед молодих людей. Активною є роботаз учнями шкілрайону, а також і з батьками учнів, адже саме батьки повинні подавати власний приклад здорового способу життя, стимулювати і заохочувати своїх нащадків до занять спортом та корисного харчування.

Задля формування відповідального ставлення молоді до свого здоров’я навчальними закладами району було організовано та проведено засідання круглих столів, дискусії, лекторії, бесіди, конкурси тощо, на тему корисних та шкідливих звичок, а також пропаганди здорового способу життя.

Відповідальність за своє життя та життя і здоров’я наших дітей починається з кожного, й не треба замовчувати, якщо на Ваших очах підліткам продають пиво та сигарети.

Пам’ятайте, жертвою таких продажів можуть стати Ваші діти! Тому лише об’єднавши зусилля ми можемо допомогти підростаючому поколінню зорієнтуватись і зробити впевнені кроки на зустріч щасливому майбутньому, у якому шкідливим звичкам просто немає місця!