Шановні відвідувачі сайту Козятинської РДА! Сайт працює в тестовому режимі. Актуалізація даних займає певний час. Приносимо свої вибачення за незручності
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Гарячі дебати з медичних питань

30.01.2018

Останні два тижні на теренах Козятинського району гаряче обговорюються питання  щодо кандидатур, які рекомендують зарахувати до складу госпітальної ради. Впродовж теми (яка попередньо обговорювалась на нарадах 19 та 24 січня, висвітлювалася на сторінках «Вісника Козятинщини» 25.01.2018 р. №4 й на офіційному сайті райдержадміністрації 24.01.2018 р.), повідомляємо, що 29 січня у залі засідань КП «Козятинська районна лікарня Козятинської районної ради» відбулась нарада за участі першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Прохорова, голови районної ради Віктора Слободянюка, головного лікаря КП ЦРЛ Олександра Кравчука та колективу ЦРЛ.

«Підхід до добору кандидатів має бути виважений, адже до складу громадської ради госпітального округу, мають увійти люди, які знають, як розробити дієвий механізм функціонування лікарняних закладів у госпітальному окрузі, провести фінансові розрахунки, укомплектувати штат, розробити, впровадити та виконати план розвитку госпітального округу на період від трьох до п’яти років», - зазначив Сергій Прохоров.

Сергій Валерійович наголосив, що розпорядженням Кабміну від 20.12.2017 р. № 953 затверджено перелік та склад госпітальних округів, усього їх 4. Північний округ (склад 958100 чол.), до якого входить й Козятинський район, – найбільший і складається з 38 адміністративних одиниць (4 міста, 12 районів, 22- ОТГ) .  Потрібно  обирати до госпітальної ради тих людей,  які  на практиці знають основи організації охорони здоров’я.

Говорячи про створення госпітальних округів, перший заступник голови РДА зазначив: «Госпітальний округ створюється з метою сприяння організації та функціонуванню мережі закладів охорони здоров’я, що дозволить забезпечити якість і своєчасність надання вторинної (спеціалізованої) та екстреної медичної допомоги населенню, а також ефективне використання бюджетних коштів».

Сергій Валерійович також озвучив ключові етапи реформи галузі:

Основна задача на перше півріччя 2018 – реорганізувати заклади первинної медичної допомоги (ПМД) з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. Це обов’язкова умова, оскільки тільки медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

Для входження в реформу заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, яка наразі працює в тестовому режимі.

Протягом першого кварталу 2018 року буде створюватися Національна служба здоров’я України – центральний орган виконавчої влади, що реалізовуватиме державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення. НСЗУ – це національний страховик (оператор), який укладатиме договори із надавачами медичної допомоги, за якими закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення.

Із квітня 2018 року стартує кампанія з вибору лікаря з надання первинної допомоги, під час якої пацієнти підписуватимуть декларації з обраними лікарями. Пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Декларація про вибір лікаря первинної допомоги повідомляє державу, що конкретний лікар буде отримувати гроші за ведення конкретного пацієнта. До початку кампанії з вибору лікаря підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. У цей же час триватиме підготовка проектів договорів закладів первинної медичної допомоги з Національною службою здоров’я.

 Із липня 2018 року починає роботу Національна служба здоров’я України. Перші заклади охорони здоров’я у статусі некомерційних комунальних підприємств підпишуть договори з НСЗУ. З цього часу ці медзаклади первинної допомоги почнуть отримувати прямі виплати за конкретних пацієнтів. У 2018 році буде діяти і медична субвенція, і нова модель. Тому до початку прямих виплат з Державного бюджету за договорами з НСЗУ (середина 2018 року), заклади первинної ланки, в тому числі автономізовані, будуть фінансуватися за рахунок медичної субвенції, як і раніше. Медичні заклади зможуть приєднуватися до реформи тільки групами — тобто одразу весь район, місто або ОТГ. Це зумовлено тим, що субвенція виплачується на бюджет, і відповідно зміна фінансування може відбутися повністю для цього бюджету, а не окремого закладу. Отже, для приєднання до реформи всі заклади охорони здоров’я, які фінансуються з бюджету району, міста або ОТГ мають бути автономізовані, підключені до електронної системи охорони здоров’я і відповідати Табелю оснащення для надання ПМД. Приватні практики первинної допомоги (лікарі-ФОП та приватні заклади) можуть укласти договір та розпочати роботу з НСЗУ в будь-який момент від моменту запуску роботи  Служби. Заклади, що до цього часу не встигнуть пройти процедуру автономізації або все ще чекатимуть, поки інші заклади їхнього міста, району чи ОТГ завершать цей процес, будуть і далі фінансуватися органами місцевого самоврядування. У цей же час в другому півріччі буде розпочата робота з підготовки переходу закладів спеціалізованого і стаціонарного лікування на нову модель фінансування. 

2019 рік буде роком початку реформи на вторинному рівні (спеціалізована допомога), а 2020 рік – початок реформи на третинному рівні (високоспеціалізована допомога). 

Щодо головного питання реформування вторинного рівня системи охорони здоров’я, що передбачає формування госпітальних округів, Сергій Прохоров ознайомив учасників зібрання з оновленою організаційною інфраструктурою госпітального округу, функціями госпітальної ради та механізмом її взаємодії із органами влади.

Також Сергій Валерійович зазначив, що до складу громадської ради Північного госпітального округу попередньо пропонуються наступні кандидатури: заступника головного лікаря КП «Козятинська центральна  районна лікарня» Ігоря Грубеляса, громадського діяча, медика, голову ГО «Суспільні ініціативи Козятинщини» Олену Іванчук, головного лікарня КП «Центральна районна лікарня Олександра Кравчука, хірурга ЦРЛ Володимира Шавлюка. Зазначалося, що Глухівецька об’єднана територіальна громада (ОТГ), маючи свою квоту, пропонує Олександра Амонса (голову громади), представники РДА підтримують дану кандидатуру. Нагадаємо, що ОТГ – це адміністративно-територіальна одиниця, яка приймає свої рішення самостійно.

Медичні ж працівники одноголосно бажають бачити від району своїми кандидатами Олександра Кравчука (головного лікаря ЦРЛ), Володимира Шавлюка (хірурга ЦРЛ), а представником від ОТГ – Ігоря Грубеляса (заступника головного лікаря ЦРЛ). 

 Свій вибір представники райдержадміністрації винесли на обговорення колективу медичних працівників та на засідання громадської ради, яке відбулося у цей же день у залі засідань РДА. Нагадаємо, що Рада Північний госпітального округу матиме 67 членів, із яких 2 представники від міста Козятина, 2- від району і 1 - від ОТГ.

Список даних осіб було визначено, остаточний варіант-рішення прозвучить на голосування найближчої сесії районної ради.

Учасники наради також розглянули питання, пов’язані з функціональними спроможностями госпітальних округів, і  подальші дії після прийняття закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

 

 


« Повернутись