Громадськість Козятинщини радить – районна влада дослуховується

25.10.2013

Чергове засідання Громадської ради при райдержадміністрації розпочалося із приємної церемонії – вітання представника інституту громадянського суспільства Миколу Жирного зі славною життєвою датою – 60-річчям.

Щирі слова прозвучали із вуст голови районної держадміністрації Олексія Лавренюка, який побажав ювіляру, щоб роки залишали по собі лише світлі спогади, а майбутнє подарувало багато-багато щасливих літ, сповнених радістю, добром і надією.

До плеяди вітань долучилися члени ГР на чолі з головою Валерієм Іващенком, які висловили щирі вітання міцного здоров’я, благополуччя, подальших успіхів, безмежної енергії та наснаги у його добрих справах, нових починаннях і звершеннях на благо рідної України.

Про хід реалізації на Козятинщині державними органами законів, заходів по забезпеченню соціальними пільгами чорнобильців, афганців, дітей війни, ветеранів війни і праці інформувала заступник начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Інна Ольбішевська.

- Протягом  9 місяців 2013 року на соціальний захист населення району використано – 37,2 млн. грн., (100% з тих, що надійшли), - констатувала Інна Станіславівна. - Станом на 01 жовтня поточного року  3782 сім’ям нараховані та виплачені різні види соціальних допомог на 30,4 млн.грн.

Також посадовиця озвучила інформацію про присвоєння почесних звань України «Мати-героїня» 63 жінкам, кількість направлених на оздоровлення ( 12 осіб з них 8 дітей), які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та 8 ветеранів війни і інвалідів загального захворювання, забезпеченість 67 інвалідів технічними засобами реабілітації,  видано 68 направлень на протезно-ортопедичні підприємства,3 - на навчання до Вінницького центру професійної реабілітації інвалідів «Поділля» та 2 -   для проходження реабілітації дітей-інвалідів в Вінницький обласний центр ранньої соціальної реабілітації дітей інвалідів «Промінь»тощо.

Начальник відділу житлово-комунального господарства Олег Хоменко проінформував, що з метою впровадження у Козятинському районі соціальних ініціатив Президента України «Доступне житло» і виконання завдань, визначених дорученнями голови облдержадміністрації, за сприяння голови райдержадміністрації та міського голови 17 вересня 2013 року рішенням міжвідомчої комісії Мінрегіону України житловий комплекс на 65 квартир «Цитадель», що розташований по пров. Лікарняному,10 в м. Козятин включено до Переліку об’єктів житлового будівництва, що введені в експлуатацію, на добудову (будівництво) яких, або придбання житла в яких можуть спрямовуватися кошти в рамках реалізації програми здешевлення вартості іпотечних кредитів відповідно до постанови КМУ
від 25.04.2012 року №343 «Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов».

Члени громадської ради обговорили низку актуальних питань, зокрема про формування і затвердження експертної групи, призначення експертизи, хід підготовки до 69-ї річниці визволення України від фашистських загарбників (28 жовтня), проведення естафети «Слава визволителям України» у Козятинському районі (розпочинається 25 грудня).

Представники ради висловили корисні думки з приводу важливих питань у районі, стали ініціаторами низки значимих заходів та були незалежною проекцією громадської думки у стінах районної державної адміністрації.