Доступне житло – пільгове кредитування – квартири для військовослужбовців

25.10.2013

Уряд робить усе можливе, щоб якомога більше громадян, які потребують житла, скористалися держпідтримкою для його придбання.

Забезпечити громадян доступним за ціною і якістю житлом планується за рахунок технічного переоснащення комбінатів з виробництва будівельних панелей і державної компенсації вартості іпотеки, а також інших соціальних програм, які полегшують придбання квартир.

«Для збільшення обсягів будівництва доступного житла активно вишукуються альтернативні шляхи його фінансування, в тому числі залучення кредитних ресурсів під гарантії держави», - зазначив нещодавно Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Темник.

На виконання доручення Президента України В. Януковича, згідно прогнозно-індикативним показникам в 2013 році планується побудувати близько 11 млн кв. метрів житла. Для порівняння: у 2009 році прийнято в експлуатацію 6,4 млн. кв. метрів житла, в 2010 році - 9,3 млн. кв. метрів, у 2011 - 9,7; в 2012 - 10,75.

За державними житловими програмами впродовж 2010-2013 років забезпечені житлом більше 12 тисяч сімей. З початку 2013 року по програмі здешевлення вартості пільгових іпотечних кредитів видано 1415 кредитів на загальну суму 330 млн грн. Лідерами є м. Київ (181 кредит), Сумська (136 кредитів), Київська (118 кредитів), Вінницька (117 кредитів) та Хмельницька області (85 кредитів).

За програмою доступного житла (30/70) з початку року надано допомогу для придбання квартир 488 сім'ям у розмірі 57 млн ​​грн, ще 167 укладених угод чекають оплати. У цілому, в поточному році планується надати допомогу близько 1500 сім'ям. 275 кредитів на 101 млн грн надані з початку року за програмою пільгового молодіжного кредитування. У поточному році планується 510 молодим сім'ям надати пільгові іпотечні кредити. 1 155 кредитів на будівництво житла та 2898 кредитів на газифікацію садиб та водопостачання надані з початку року за програмою пільгового кредитування індивідуальних сільських забудовників.

З початку поточного року вже 457 сімей придбали пільгове житло за підтримки держави. На ці цілі Державна іпотечна установа направила понад 100 млн грн. Завдяки співпраці ДІУ та банків-партнерів вже більше 8 тис. сімей придбали житло, використовуючи пільгове іпотечне кредитування за Стандартами ДІУ.

Вирішується питання забезпечення житлом військовослужбовців. Так, в поточному році квартирами вже забезпечено 288 сімей військовослужбовців, а до кінця року планується надати ще 880 квартир. Прагнучи комплексно вирішувати проблему забезпечення житлом людей у погонах, Міноборони здійснило аудит об'єктів незавершеного будівництва. Проведено інвентаризацію та паспортизацію 168 об'єктів будівництва житла для військових. Всі вони розділені на чотири категорії. У першу увійшли ті, ступінь готовності яких становить 80-90%, і які надалі будуть добудовуватися за бюджетні кошти. Більше двох десятків об'єктів буде завершено за допомогою інвесторів, а об'єкти з низьким ступенем готовності, але на привабливих територіях, будуть передаватися приватним інвесторам з визначенням частки квартир для потреб Міноборони. Крім того, посилено роботу з усунення зловживань, проведено перевірку списків "черговиків" , після чого їх розмістили на сайті відомства. Кожен може там відслідковувати просування черги на отримання житла.