Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

20.02.2019

Сьогодні  в Козятинській центральній районній бібліотеці відбувся круглий стіл «Герої не вмирають». У зустрічі взяли участь: Юрій Студоляк – керівник апарату Козятинської райдержадміністрації, Тетяна Мар’янчик – директор районного будинку культури, Тетяна Яковчук – бібліотекар-бібліограф інтернет-центру Козятинської районної бібліотеки для дорослих, Віта Білінська – бібліотекар читального залу бібліотеки для дорослих, Людмила Фещук – завідуюча бібліотекою для дітей, учні загальноосвітньої школи №2, бібліотечні працівники та представники засобів масової інформації. 
Розпочався захід з виконання Державного Гімну України.
Про події останніх місяців 2013-го і початку 2014-го років, які перетворилися на справжню національну стихію, де передавався нескорений дух українського народу - розповіла Тетяна Яковчук. Учасники круглого столу переглянули відео про розгін студентів, що відбувся в ніч з 30 листопада на 1 грудня.
Віта Білінська нагадала події Революції Гідності, які продовжували відбувалися протягом січня 2014 року. Саме в цей час Україну і світ шокувала страшна звістка: на Євромайдані були вбиті перші активісти. Тоді Україна попрощалася з трьома героями: вірменином за походженням Сергієм Нігояном, білорусом Михайлом Жизневським та львів’янином Юрієм Вербицьким. Цими смертями був відкритий жахливий відлік Небесній Сотні. Присутні переглянули відеосюжет «Кривавий день Соборності».
Про найбільш трагічні події, які відбулися з 18 по 20 лютого - розповіла Людмила Фещук. У ці дні були поранені більш як тисяча протестувальників, понад сто людей загинули, більшість із них – молодь, ті, що тільки починали своє доросле життя. Декілька груп снайперів вбивали мітингуючих точними пострілами в голову та серце. Після протистоянь Майдан Незалежності перетворився на майдан квітів, але це були не квіти радості, а квіти суму та світлої пам’яті за Небесною Сотнею. Тоді вся Україна побачила гідність в очах хлопців, що без бронежилетів, у пластикових касках, прикриті самими тільки дерев'яними щитами, захищали барикади на Інститутській, Європейській, Прорізній. 

Присутні на заході переглянули відеоролик «В пам'ять Небесній Сотні» та вшанували пам'ять полеглих на Майдані Незалежності та на Сході України хвилиною мовчання. 

Учениця Махнівської загальноосвітньої школи Крістіна Рибак прочитала вірші: «На моїй землі іде війна», «Жінко, чому ви плачете».
Спогадами про події на Майдані поділився їх очевидець Юрій Студоляк, який доповнив свою розповідь підбіркою фотосвітлин. По завершенні присутні задавали запитання стосовно події Революції Гідності та як вони вплинули на наше сьогодення.


« Повернутись