Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Чи можливо взяти декрет чоловікам?

05.03.2020

Багато хто цікавиться питанням чи можлива декретна відпустка для чоловіків. Це зручно в тому випадку, коли наприклад, у матері дитини високооплачувана робота і така мама не хоче сидіти три роки вдома і займатися одним лише вихованням дитини; або коли подружжя ділять такий вид відпустки навпіл між собою або в інших ситуаціях.

Така можливість передбачена в статті 179 КЗпП. Крім того, в цій статті також зазначено, що право використовувати відпустку по догляду за дитиною до 3 років (як у повному обсязі так і його частину) наділений не тільки батько дитини, але і будь-які інші родичі (дідусь, бабуся, тітка, дядько і так далі), які фактично займаються доглядом та вихованням дитини. Таким чином, незважаючи на те, що можливо, для багатьох людей це звучить незвично і неправильно (так як вони звикли жити за “старим принципами”, доглядати за маленькою дитиною може будь-який член сім’ї.

Отже, отримання відпустки по догляду за дитиною до 3 років є правом матері, але не обов’язком. Родичі, які фактично доглядають за дитиною і хочуть використовувати такий вид відпустки, повинні представити своєму роботодавцю наступні документи: заява про надання відпустки; копія документа, що підтверджує народження дитини: свідоцтво про її народження; довідку, що свідчить про те, що мати дитини почала працювати в умовах повного робочого часу до закінчення відпустки по догляду за дитиною (довідка з місця роботи); документ, що підтверджує спорідненість (по можливості).

Нагадаємо, що отримати безоплатну правову консультацію Ви можете звернувшись до Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п'ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: Вінницька обл., м. Козятин, вул.. Г. Майдану, 32  тел. (04342) 2-00-17, 2-02-07.

Єдиний всеукраїнський телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 


« Повернутись