15 лютого, відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-а річниця виведення радянських військ із Афганістану.

13.02.2020

Майже 10 років тривала неоголошена війна в Афганістані. Під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти.

Сьогодні, 13 лютого, до 31-ї річниці виведення військ із Республіки Афганістан та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам віддати шану і вклонитися полеглим землякам прийшли представники міської та районної влади,  представники громадських організацій району, учасники бойових дій в Республіці Афганістан, антитерористичної операції, духовенство, військовослужбовці, жителі міста.

Під час скорботної церемонії присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання й поклали квіти до пам’ятника.

Воїни – інтернаціоналісти  завжди пам’ятають про своїх полеглих побратимів,  вшановуючи їх пам'ять покладанням квітів та вінків до  пам’ятних дошок загиблих козятинчан.

У своїй промові  Ігор Булавський  звертаючись до  ветеранів  сказав : «Минають дні, ідуть роки, але для кожного, хто пройшов важкими дорогами війни в Афгані, хто не раз зазирав в обличчя смерті, втрачав друзів, ті події залишились біллю у серці та назавжди закарбувались в пам’яті. І саме ця пам'ять щороку, у лютневі дні, збирає всіх  нас разом, щоб вшанувати воїнів-інтернаціоналістів та згадати тих, хто не повернувся з війни. Ви завжди для всіх були і є прикладом мужності і відваги. Священною є пам'ять про ваш героїзм при виконанні інтернаціонального обов'язку, готовність платити найдорожчу ціну - своє життя. Сьогодні ми вшановуємо пам'ять загиблих, схиляємо голову перед їх подвигом, мужністю та витримкою  »

За вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді, активну громадську і волонтерську діяльність та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав почесними грамотами   райдержадміністрації та районної ради та  подарунковими сертифікатами нагородили учасників бойових дій та ветеранів війни в Афганістані.