12 травня світова спільнота святкує Всесвітній День медичної сестри

11.05.2019

Фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році, а в Україні відзначається з 1997 року за ініціативою Міністерства охорони здоров'я та Асоціації медичних сестер України.

В історії людства професія медичного працівника є найважливішою і найвідповідальнішою. Самовідданість, професіоналізм - це основні риси людей, які вибрали цей фах.

Медична сестра – це ноги безногого, очі сліпого, підтримка дитині, джерело знань і впевненості для молодої матері, уста тих, хто надто безсильний і заглиблений у себе. Сьогодні на Козятинщині пройшли районні урочистості з нагоди відзначення Всесвітнього Дня медичної сестри. Святковий захід відбувся в актовій залі Центральної районної лікарні, де зібрались ті, хто вдень і вночі, щосекунди, стоїть на варті найважливішої соціальної цінності – здоров’я людини.

З вітальним словом до присутніх у залі звернувся голова райдержадміністрації Юрій Слабчук, подякувавши медичним сестрам за їх невтомну працю: «Медсестра – це життєлюбність, це – розуміння чужої біди, це – відчайдушна хоробрість, це – мудрість і людяність, це – жертовність, це – величезна любов до людей, це – душа і серце, віддані людям. Протягом тисячоліть люди, які рятують від хвороб і гоять рани, користуються постійною любов’ю та повагою. Ваші талановиті руки дарують людям радість життя, вселяють віру у зцілення. Нехай клятва Гіппократа ніколи не буде обтяжливим обов’язком, а лише приємною місією! З нагоди професійного свята – Міжнародного Дня медичної сестри прийміть найщиріші привітання та безмежну вдячність за Ваші чуйні серця, за врятовані життя. Бажаю плідної творчої роботи, доброго здоров’я, миру та злагоди всім, всіляких успіхів у благородній справі»
З нагоди професійного свята урочисті слова вітань звучали від керівника апарату районної ради Анатолія Колісного, головного лікаря КП «Козятинська районна лікарня» Олександра Кравчука, секретаря Козятинської міської ради Сергія Заїчка, помічника народного депутата України Петра Юрчишина, заступника головного лікаря з дитинства та пологової допомоги, голови профспілки Козятинської ЦРЛ Надії Станіславчук, заступника головного лікаря Козятинського ЦПМСД Ольги Радецької, які подякували медичним сестрам за самовіддану працю та чуйні серця, побажали вдячності та поваги від пацієнтів, успіхів, перемог, особистого щастя, достатку та благополуччя.
За сумлінне служіння справі охорони здоров’я населення, високий професіоналізм та з нагоди Всесвітнього Дня медичної сестри найкращих медсестер, акушерок, фельдшерів, лаборантів відзначено Грамотами та подарунками Козятинської райдержадміністрації та районної ради, Подяками Верховної Ради України, Грамотами адміністрації та профспілкового комітету КП «Козятинська ЦРЛ», квітами, грошовими винагородами.
Музичні вітання подарували присутнім аматори сцени району.