Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНА СФЕРА

Демографічна ситуація

Збереження життєвого та трудового потенціалу населення району на основі формування та реалізації заходів ефективної демографічної політики – є найважливішим ресурсом для забезпечення економічного зростання району.                                                                                            

Середньорічна чисельність наявного населення в 2015 року складала 40,1 тис. чол. За 2015 рік народилося 585 дітей (10.5 на 1 тис.), померло – 903 (16,8 на 1 тис.). Показник народжуваності, в порівнянні з 2011 р. зменшився   із 10,9 до 10,5%. Від’ємний приріст населення – 7,4 %.

В структурі смертності всього населення на першому місці знаходяться хвороби органів кровообігу – 75,0% від загальної кількості померлих, на другому –  злоякісні новоутворення  – 10,9%,  на третьому –  травми, отруєння та інші наслідки дії зовнішніх факторів – 7,8%, на четвертому – хвороби органів травлення – 1,3%.

У віковій структурі смертності питома вага осіб, померлих в працездатному віці збільшилася  із 18,1 до 18,9%. Серед причин смертності осіб в працездатному віці  найбільш частими були: хвороби системи кровообігу – 30,2%; злоякісні новоутворення  – 18,5%; хвороби органів травлення  – 8,5; травми – 28,0%.                                                                        

Зайнятість населення

Чисельність економічно-активного населення  Козятинського району становить 21,1 тис. осіб.

  Кількість працівників, зайнятих в усіх сферах економічної діяльності становить 7,563 тис.осіб, з них:

- наймані працівники підприємств, установ,організацій – 5,715 тис.осіб;

в т.ч.  - промисловість                          – 519 осіб;

           -  сільське господарство            – 2097 осіб;

           - бюджетна сфера                       – 2693 особи;

           - інші                                            – 406  осіб.

        

         Станом на 01.01.2016 року на обліку в міськрайонному центрі зайнятості зареєстровано 2532 особи –незайнятих громадян, що на 71 особу більше проти відповідного періоду минулого року

         Працевлаштовані 708 осіб. Різними формами соціального захисту охоплено 213 громадян.

         За січень-грудень створено 97 робочих місць, що становить 31% до річного завдання.

         За 2015 рік проведено 5 ярмарків вакансій, 19 семінарів з роботодавцями, 295 семінари з безробітними, надано 1270 профорієнтаційних консультативних послуг.

Соціальний захист

          В районі проживає  13,7 тис.осіб пенсіонерів.

Загальна кількість інвалідів загального захворювання становить  913 осіб.

Кількість дітей-інвалідів до 18 років та кількість інвалідів з дитинства – 1015 осіб.

Багатодітних сімей 504,  в них  виховується 1675 дітей.

В управлінні праці та соціального захисту населення перебуває на обліку 12216  громадян пільгових категорій, з них:

- учасники  війни – 1004 особи;                                                                                                     

- інваліди війни – 78 осіб;

- учасники бойових дій – 263 особи;

- сім’ї загиблих та померлих військовослужбовців – 249 осіб;

-  дітей війни –  4514 осіб.

 В с.Вівсяники функціонує стаціонарне відділення дігериатричного типу для постійного проживання, в якому перебуває 25 осіб.

 На обліку в територіальному центрі знаходиться 2432 одиноких непрацездатних громадян, обслуговується на дому 872 одиноких людей похилого віку.

Охорона здоров’я

В системі охорони здоров’я  Козятинського району завершено розподіл медичної допомоги відповідно до рівнів надання медичної    допомоги.

Долікарську медичну допомогунаселенню забезпечують 12 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 58 ФАПів та ФП. Кількість населення, яке обслуговується медичними закладами складає 55388 осіб, з них в місті проживає 10400 чол., в селах 34171 чол.

Створено Козятинський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги. В структурних підрозділах Центру працює 305 працівників, в тому числі 36 лікарів, з них  23 лікар загальної практики сімейної медицини, 155 працівники, що належать до  середнього медперсоналу та 67 – молодший медперсонал, інший персонал – 47 осіб.

Сімейний лікар обслуговує в середньому понад 1500 жителів. В амбулаторіях розгорнуто 130 ліжок денного стаціонару.

Спеціалізовану медичну допомогу жителям району надає Центральна районна лікарня.

Освіта

Освітня мережа району включає 52 заклади, з них:

- 25 шкіл І-Ш ст., з них 8 – ЗНВК І-ІІІ ст.;

-  4  школи І-ІІ ст., з них 2 – ЗНВК І-ІІ ст.;

 -  3 школи-філії;

- 22 дошкільних закладів;

-  1 центр позашкільної виховної роботи.

Станом на 1 вересня 2015 року у І-ІІ класах навчається  3995 учніта 327 дітей у дошкільних відділеннях ЗНВК.

У районі нараховується 22 дошкільні  установи  (з них 12 дошкільних навчальних закладів, 10 дошкільних відділень у ЗНВК «Школа-дитячий садок», 3 групи при ЗНЗ та 4 гуртки для дошкільнят при ПНВЦ).  Першого вересня 2015 року відкрито другу групу в ДНЗ «Веселка» с. Кордишівка.  В цих закладах дошкільну освіту здобуває 913 дітей (включаючи дітей ЗНВК «Школа – інтернат - гімназія»). Різними формами дошкільної освіти охоплено 1257 дітей, що становить 95% від загальної кількості дітей від трьох до шести років. Проведено капітальні ремонти  Кордишівського та Білопільського ДНЗ, використано 798 тис.грн. бюджетних коштів та 1 млн 310 тис. грн. позабюджетних. Поточні ремонти виконані у всіх ДНЗ, використано 58,8 тис.грн. бюджетних коштів та 111,6 тис.грн. позабюджетних.

Право дітей на отримання базової та повної середньої освіти забезпечують 30 навчальних закладів, у тому числі – 25 школи І-ІІІ ступенів (з них: 8 навчально-виховних комплекси), 5 шкіл І-ІІ ступенів (з них: 2 навчально-виховних комплекси  та 1 філія). У навчальних закладах станом на 1 вересня 2015 року в 1-11 класах нараховується  3995  учнів та 327 дітей у дошкільних відділеннях ЗНВК.

В навчальних закладах району організовано індивідуальне навчання для22 учнів, що проживають у сільській місцевості (коли кількість учнів у класі становить менше 5 осіб), для 10 учнів, які за станом здоров’я не можуть відвідувати навчальні заклади та інклюзивне навчання для 2дітей.

Проведено набір учнів до 1 та 10 класів, забезпечено раціональне комплектування інших класів навчальних закладів системи загальної середньої освіти.

 У 2015 році  276 учнів закінчили 11 клас, здобувши повну загальну середню освіту. З них нагороджені золотими медалями 5 випускників, срібними медалями – 6.

 Базову середню освіту здобули  397  учнів, з них 29 – отримали свідоцтво з відзнакою.               

 Протягом року відбулось 4 засідання колегії відділу освіти.

  Поновлено соціальний паспорт учнів шкіл району.  

27 серпня відбулась серпнева конференція педагогічних працівників району.

У вересні 2015 року було визначено рейтинг шкіл за підсумками 2014-2015 навчального року:

-   І місце – ЗНВК І-ІІІ ступенів «Школа – інтернат - гімназія» та Бродецька СЗШ І-ІІІ ступенів

-   ІІ місце –Глуховецька  СЗШ І-ІІІ ступенів.;

-   ІІІ місце –  Комсомольська  СЗШ І-ІІІ ступенів.

       За високі показники в роботі працівники шкіл району отримали премії та подарунки.

У травні-червні у ЗНЗ району було проведено державну підсумкову атестацію учнів 4,9,11 класів.

В 28 навчальних закладах району працює 38 НКК (комп’ютерних класів).

на 275 робочих місць. Окрім того школи району мають 84 ПК. Кількість учнів на 1 ПК (від загальної кількості учнів у районі) – 13.

Інтерактивна дошка встановлена в кабінеті інформатики Жежелівського ЗНВК, мультимедійні дошки мають кабінети математики Глуховецької СЗШ, Самгородоцької СЗШ та ЗНВК «Школа-інтернат-гімназія».

Комплектами (мультимедійний проектор, екран, ноутбук)  забезпечені Білопільська СЗШ, Безіменський ЗНВК, Бродецька СЗШ, Вернигородоцька СЗШ, Гуровецька СЗШ, ЗНВК «Школа-інтернат-гімназія»,  Кордишівська СЗШ, Самгородоцька СЗШ, Жежелівський ЗНВК, Кашперівський ЗНВК.

У ЗНВК І-ІІІ ст. «Школа-інтернат-гімназія» встановлений та діє сучасний лінгафонний кабінет.                      

У 17 навчальних закладах працюють штатні медичні працівники (17 працівників, включаючи працівників Козятинського ЗНВК «Школа – інтернат – гімназії»), у решти навчальних закладів медичні послуги надаються працівниками ФАПів за сумісництвом. У 10 навчальних закладах діють медичні пункти.

          У 28 навчальних закладах із 30 наявні спортивні зали або спортивні кімнати. Навчальні заклади постійно укомплектовуються меблями та навчальним інвентарем відповідно до ростових даних дітей, придбано технологічне обладнання.

         Усі навчальні заклади обладнані внутрішніми вбиральнями.

З 2 вересня 2015 року організоване харчування дітей: всіма видами харчування охоплено 100% учнів 1 – 11 класів, за рахунок бюджету гарячими обідами  забезпечені учні 1 – 4 класів, учні пільгових категорій (сироти, діти без батьківської опіки, діти – інваліди, діти з малозабезпечених та функціонально – неспроможних сімей, діти-переселенці, діти, батьки яких є учасниками АТО (по кожному навчальному закладу з розрахунку 10% від загальної кількості тих, хто харчується); гарячими сніданками – учні, які підвозяться до місця навчання і додому. У навчальних закладах призначено відповідальних за організацію харчування.  Норми харчування виконуються.

 Забезпечено 100%  підвіз 1008 учнів. Усього у перевезенні залучено 14 шкільних автобусів (включаючи автобус ЗНВК «Школа – інтернат - гімназія») та приватні перевізники.   

 Питання охорони праці в загальноосвітніх навчальних закладах Козятинського району постійно розглядається на нарадах з директорами. Були організовані та проведені  навчання з операторами газових котелень і опалювальних пунктів.

Протягом 2015 року Позашкільний навчально-виховний центр Козятинського району працював над реалізацією районної програми розвитку Позашкільного навчально-виховного центру Козятинського району на 2013-2017 р.р.,  яка передбачає забезпечення та розвиток матеріально-технічної бази ПНВЦ, створення умов для забезпечення набуття дітьми повноцінної позашкільної освіти, поліпшення та розширення виховної роботи ПНВЦ з дітьми та підлітками тощо.

 З січня 2015 року  на базі 27 загальноосвітніх навчальних закладів району та Самгородоцького сільського будинку культури працювало 77 гуртків Позашкільного центру, до роботи в яких було залучено 1302 вихованців. У школах були створені належні умови для проведення занять гурткової роботи, з ними були укладені договори про спільну освітню діяльність. Гуртки працювали за сімома напрямами позашкільної освіти: художньо-естетичний, науково-технічний,  туристсько-краєзнавчий, еколого-натуралістичний, гуманітарний, спортивний та військово-патріотичний. У 2015-2016 навчальному році  Позашкільним навчально-виховним центром на базі 27 загальноосвітніх навчальних закладів району та Самгородоцького сільського будинку культури організована робота 75 гуртків, до участі в яких залучено 1213 вихованців.  

З 2015 року при ПНВЦ створене,   дошкільне відділення, до складу якого входить 4 гуртки, які готують 54 вихованців до навчання у початковій школі (гуртки працюють у селах, в яких немає дитячих садочків).

До роботи у гуртках були залучені діти пільгових категорій, а також діти, вимушено переселені із зони АТО.

Станом на кінець навчального року у ПНВЦ працювало 72 педагогічних працівників, з яких  семеро були проатестовані у 2015 році.

Позашкільним навчально-виховним центром протягом року були проведені традиційні масові районні заходи: до Дня працівників освіти, «Найрозумніший», ІІІ районний фестиваль учнівської та вчительської самодіяльної творчості «На струнах серця», благодійна акція «Живемо, працюємо, творимо для дітей», новорічні ранки для дітей пільгових категорій, фестиваль учнівської та вчительської самодіяльної творчості «Перлини Козятинщини», Х районний фестиваль самодіяльних поетів, присвячений Великій Перемозі, «Душі криниця – правди джерело», «Суперстаршокласниця», «Зліт випускників», районний рейтинг-конкурс «Дитина року» – фестиваль «Травневий зорепад» (серед 97 номінантів було  визначено 34 переможців,  набула нового значення номінація «Школа волонтерського руху», «Дитиною року - 2015» стала Товмар Ірина, учениця Миколаївського ЗНВК).

Культура та туризм

   Мережу закладів культури  складають 92 установи, з них: 24 Будинки культури, 23 клубні установи, центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей, 39 сільських бібліотек,  дві музичних школи та два музеї.

   В  клубних установах району функціонує:

–153 клубних формування, з них колективів народної творчості – 137;

-       хореографічних гуртків– 25;

-       вокально-хорових– 80 з них фольклорних– 1;

-       театральних– 33;

-       музичних– 6;

-       інші– 1;

-       дискотеки– 6;

-       фізкультурно-оздоровчі – 6;

-       інші– 3.

Кількість клубних формувань, гуртків художньої самодіяльності в закладах культури клубного типу

            роки

 

2013

2014

 

2015

 Клубних формувань по району

161

171

170

Колективів художньої самодіяльності.

143

150

146

 в них учасників

1439

1753

1790

 З них колективів на селі

137

143

136

  Учасників художньої самодіяльності на селі

1374

1679

1705

 

 

 

 

 

 

 

 

При закладах культури діють 7 «народних» та 2 «зразкових» аматорських колективи.

  Дві дитячі музичні школи  відвідують 260 дітей, працюють відділи фортепіано, народних інструментів, струнних інструментів, духових інструментів. В Самгородку працює художній відділ.

 Сітку Козятинської ЦБС станом на 01.01.2013 р. складають 41 бібліотека.

         В районі працюють два народні музеї: музей Хліба в с. Білопілля та музей М.С. Грушевського в с.Сестринівка.

Фізична культура і спорт

            В районі функціонує 121 спортивна споруда: 11 футбольних поля, 25 спортзалів, 8 нестандартних спортзалів, 28 майданчиків для гри у волейбол, баскетбол і ручний м’яч, 21 майданчик з тренажерним обладнанням, 3 стрілецькі тири, 24 комплексні ігрові майданчики, 1 футбольний майданчик зі штучним покриттям.

            В 6 територіальних громадах створені фізично-культурні клуби(Глухівці, Бродецьке, Комсомольське, Махаринці, Самгородок, Сокілець), працює  6 інструкторів-методистів з фізичної культури і спорту.

            Успішно діє   Козятинська  районна  дитячо-юнацька спортивна школа «Колос», де працює 12 тренерів-викладачівпо 3 видах: волейбол, легка атлетика, футбол.

            За 2015 рік підготовлено 5 КМС, І, ІІ, ІІІ - 103 спортсменів юнацьких розрядів.

            Щорічно  проводиться районна Спартакіада школярів з 12-и видів спорту.

            Серед сільського населення проводяться районні літні сільські спортивні ігри з 16-и видів спорту.

            Спортсмени Козятинського району взяли участь в 110 обласних,  всеукраїнських чемпіонатах і першостях, обласних сільських спортивних іграх.