Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Енергоефективність та енергозбереження

Енергозбереження (або енергоконсервація) стосується зменшення споживання енергії за рахунок використання меншої кількості енергетичних послуг.

Енергозбереження відрізняється від енергоефективності, яке стосується використання меншої кількості енергії за тої самої послуги. Наприклад, менше користуватись авто — заощадження енергії, а пересісти на авто з меншою витратою палива, або на  електромобіль — енергоефективність. Але і енергозбереження, і енергоефективність є техніками зменшення використання енергії.

Хоч енергозбереження і зменшує споживання енергетичних послуг, його результатом може бути зростання якості довкілля, національної безпеки, та особистої фінансової безпеки.

Енергозбереження знаходиться на вершині сталої енергетичної ієрархії.

 

Енергоефективність — ефективне (раціональне) використання енергетичних ресурсів. Використання меншої кількості енергії для забезпечення того ж рівня енергетичного забезпечення будівель або технологічних процесів на виробництві. Ця галузь знань перебуває на стику інженерії, економіки, юриспруденції і соціології.

На відміну від енергозбереження (заощадження, збереження енергії), головним чином спрямованого на зменшення енергоспоживання, енергоефективність (корисність енергоспоживання) — корисне (ефективне) витрачання енергії.

Для населення— це значне скорочення комунальних витрат, для країни — економія ресурсів, підвищення продуктивності промисловості і конкурентноздатності, для екології — обмеження викиду парникових газів в атмосферу, для енергетичних компаній — зниження витрат на паливо і необґрунтованих витрат на будівництво.

Для оцінки енергоефективності для продукції або технологічного процесу використовується «показник енергетичної ефективності», який оцінює споживання або втрати енергетичних ресурсів.

Енергоефективні технології можуть застосовуватися в освітленні (наприклад, плазмові світильники на основі сірки), в опаленні (інфрачервоне опалення, теплоізоляційні матеріали).

----------------------------------------------------------------------------------------

В Україні цими питання на державному рівні опікується Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження

Коротка історія розвитку цього важливого для держави та людей питання:

01.07.1994 – прийнято Закон України від 01.07.1994 № 74/94 "Про енергозбереження".

26.07.1995 – Указом Президента України від 26.07.1995 № 666/95 утворено Державний комітет з енергозбереження.

29.05.1996 – постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.1996 №575 створено Державну інспекцію з енергозбереження.

31.12.2005 – Указом Президента України від 31.12.2005 № 1900/2005 на базі Державного комітету з енергозбереження створено Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів.

13.04.2011 – Указом Президента України від 13.04.2011 № 462/2011 "Про Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України" установлено, що Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України  є правонаступником Національного агентства України з питань забезпечення  ефективного використання енергетичних ресурсів та Державної інспекції з енергозбереження. Затверджено положення про Агентство.

20.12.2013 - Указом Президента України від 20.12.2013 № 699/2013 внесено ряд змін до Положення про Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

26.11.2014 - постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 676 затверджено Положення про Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

----------------------------------------------------------------------------------------

 

Переглянути відеоролики з питань енергоефективності та енергозбереження можна у розділі 

Відеоролики з питань енергоефективності та енергозбереження

 

 

Об’єкти енергосервісу бюджетної сфери