Шановні відвідувачі сайту Козятинської РДА! Сайт працює в тестовому режимі. Актуалізація даних займає певний час. Приносимо свої вибачення за незручності
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

ОСББ. Варто створювати, чи ні?

На сьогоднішній день у Козятинському районі налічується більше двохсот багатоквартирних житлових будинків (будинки, в яких розміщені три і більше квартири - далі БЖБ). Наприклад, в селищі Глухівці багатоквартирний житловий фонд складається із 44 будинків і обслуговується місцевим комунальним підприємством. Відповідь на питання щодо якості обслуговування і ціни послуги залишається за самими мешканцями.
У лютому 2008 року було створено ОСББ “Зоря” (32-х квартирний житловий будинок), який знаходиться по вул. Карла Маркса,143 в селі Козятин. Основною метою створення об’єднання було утримання житлового будинку та прибудинкової території. На даний час це єдине ОСББ в нашому районі. Решта багатоквартирних будинків можна сказати, що кинуті напризволяще, мешканці утримують будинок хто як може.
Практично щодня виникають питання вивезення сміття, очищення вигрібних ям, своєчасного ремонту коминів і оформлення актів їх перевірки (щоб газопостачальна організація не вимкнула газ), ремонту дахів, прибирання і впорядкування прибудинкової території та багато іншого. Хто має вирішувати ці питання?
В першу чергу – це органи місцевого самоврядування. Але в них на це практично немає коштів. Тоді за справу повинні взятися мешканці самих будинків, звісно ж за відповідної підтримки як органів місцевого самоврядування, так і держави.
І єдиний шлях у цьому напрямку – створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).
По-перше, хтось має ініціювати питання обслуговування БЖБ як перед мешканцями будинку так і перед місцевою владою. По-друге, цей „хтось” (це має бути ініціативна група мешканців будинку) повинен скликати установчі збори, адже „народження” ОСББ відбувається на установчих зборах шляхом голосування. Позитивне рішення ухвалюється у випадку, коли не менше 2/3 присутніх віддадуть свої голоси за створення такого об'єднання. Новостворене ОСББ обов'язково має обрати голову, членів правління, склад ревізійної комісії та визначитись із назвою об’єднання. Далі - затвердження статуту (є типовий, затверджений наказом державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства від 27.08.2003 №141). Наступним кроком має бути державна реєстрація ОСББ (постанова Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2002р. №1521), виготовлення печатки і відкриття рахунку в банку.
Об’єднання є неприбутковою організацією отже ряд податків (в порівнянні із комунальними підприємствами, що надають послуги з утримання житла) не сплачується і кошти, які залишаються можна використати на інші цілі ОСББ. Перелік послуг з утримання БЖБ і тарифи визначає і затверджує ОСББ. В об’єднання є можливість використання за згодою членів ОСББ трудового внеску мешканців замість квартплати (наприклад член об’єднання може виконувати обов’язки слюсаря або двірника і зовсім, або частково не сплачувати квартплату). Об’єднання може використовувати платежі власників нежилих приміщень (наприклад магазин, кафе, офісне приміщення та ін.), які знаходяться у їх будинку для потреб ОСББ.
Усі належні пільги та субсидії по сплаті квартплати та житлово-комунальних послуг для членів ОСББ зберігаються.
Відповідно до Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки» передбачена державна підтримка об’єднань в частині проведення капітального ремонту і реконструкції застарілого житлового фонду, впровадження енергозберігаючих заходів, впровадження використання альтернативних джерел енергії та ін.