Шановні відвідувачі сайту Козятинської РДА! Сайт працює в тестовому режимі. Актуалізація даних займає певний час. Приносимо свої вибачення за незручності
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт
Козятинська районна державна адміністрація
офіційний сайт

Наводимо порядок у районі

Весна дарує нам відчуття свята, адже відроджується природа, що нагадує нам віковічну істину – життя продовжується і воно прекрасне.
Але, на жаль, весна також відкриває і усі наші гріхи. Йдеться про засмічені дороги у населених пунктах, зарослі старим гіллям пам’ятники та невпорядковані вулиці наших сіл та селищ. Саме тому на початку весни традиційно проводяться роботи по благоустрою.
Про весняну толоку, що ось уже більше місяця проводиться у районі, розповів голова районної державної адміністрації Олексій Лавренюк.
- Я особисто контролюю виконання усіма органами місцевого самоврядування розпорядження від 13 березня № 126 «План заходів щодо підвищення рівня благоустрою населених пунктів Козятинського району та прилеглих до них територій на 2012 рік».
Питання щодо організованого проведення у Козятинському районі робіт по благоустрою розглянуто на нараді із сільськими, селищними головами, на засіданнях робочої групи з проведення весняних толок, озеленення і благоустрою населених пунктів. Не раз на необхідності активізації роботи з благоустрою населених пунктів, збереження, впорядкування різних природоохоронних територій та об'єктів мною наголошувалось на щотижневих апаратних нарадах.
Проводяться співбесіди з керівниками сільгоспформувань щодо необхідності залучення працівників сільгосппідприємств для упорядкування виробничих територій, сільських і польових доріг, обрізці дерев та прибиранні придорожніх смуг.
Хоча зазначу: щорічні роботи з благоустрою, що відбуваються традиційно навесні протягом місяця-двох, - це краплина в морі. Адже ця робота повинна проводитись постійно, причому усіма мешканцями району, а не тільки працівниками державних установ та бюджетних закладів. Ще десять років тому саме так і було. Але, на жаль, останнім часом багато із господарюючих об’єктів, повз землі яких проходять захаращені та зарослі кущами на узбіччях дороги, не вважають за потрібне долучатись до робіт. Саме тому посадки повз деяких доріг перетворились на невеличкі ліси із непрохідними хащами. Хоча із таким масштабним розчищенням, яке ми розгорнули цього року, ми майже справились. Але ще залишається багато роботи по прибиранню вирубаного гілля та сміття, що роками складалось, чи-то ховалось, нерадивими козятинчанами у посадках.
Активно включились у проведення масових акцій із санітарної очистки доріг, придорожніх смуг, прилеглих до них територій працівники управлінь, відділів адміністрації, районних установ.
Сумлінно попрацювали на визначених ділянках робіт колективи районних відділів МНС та МВС, центральної районної лікарні, районного Центру первинної медико-санітарної медицини, податкової інспекції, міськрайонного центру зайнятості, тренерський склад районної дитячої спортивної школи «Колос». Усі відгукнулись та спрацювали злагоджено.
Працівники сільських, селищних рад, закладів освіти, культури та охорони здоров’я також приступили до прибирання територій, очистки доріг та придорожніх смуг.
Приємно відмітити, що активно допомагали у вирубуванні та прибиранні придорожніх смуг колективи залізничних організацій, зокрема, вагонного депо та відділення дороги, за що окрема подяка їхнім керівникам – Віктору Білану та Василю Буцерозі.
Долучились до робіт і працівники деяких сільгосппідприємств на чолі із керівниками. Серед перших – СВК «Вівсянецький», ТОВ «Арчі», СВК «Дружба», ТОВ «Україна», СВГ «Іва», ПрАТ «Комсомольський», ТОВ «Мрія», СВГ «Шар», Жежелівське СФГ «Подільське», СВК «Білопільський».
Дуже прикро, що більшість голів агроформувань не відгукнулись на участь у роботах з благоустрою.
Усього в акціях з благоустрою взяло участь дві з половиною тисячі працівників районних установ та закладів.
Всього з початку весняної толоки всіма учасниками акції прибрано 1388 кв.м. автомобільних доріг, понад 135 кв.м. вулиць і тротуарів населених пунктів та ліквідовано 141 стихійне сміттєзвалище. Загальна чисельність учасників акції 4365 чоловік.
Держсанепідслужбою району при здійсненні поточного санепіднагляду за додержанням санітарного законодавства на об’єктах нагляду значна увага приділяється організації очистки в населених пунктах району. На керівників /власників/ об’єктів, у яких виявлені порушення, накладено понад 40 штрафів .
На виконання Указу Президента України від 4 листопада 2008 року № 995 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів і зелених насаджень», розпорядження першого заступника голови облдержадміністрації від 14 березня поточного року №119 20 березня мною прийнято розпорядження №142 «Про проведення у Козятинському районі акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».
На його виконання 5 квітня 2012 року проведено загальнорайонний день посадки лісу.
Козятинським лісництвом ДП “Хмільницьке лісове господарство” проведення Акції було забезпечено якісним посадковим матеріалом.
В акції взяли участь працівники управлінь та відділів райдержадміністрації, районних установ, колективи сільських, селищних рад та бюджетних закладів.
Зокрема, колективом райдержадміністрації здійснювалось доповнення зеленими насадженнями Махаринецького лісу, де висаджено близько півтори тисячі саджанців ялини.
Колектив управління АПР висаджував дерева на території Дубово-Махаринецької сільської ради.
Силами учнів та вчителів районних навчальних закладів посаджено понад двох тисяч дерев та тисячі кущів.
Козятинським лісництвом ДП “Хмільницьке лісове господарство” на площі 5 га висаджено23 800 саджанців.
ДП Калинівським „Райагроліс” на площі 32 га на території Воскодавинської сільської ради висаджено понад 200 тисяч саджанців.
Виконкомами сільських, селищних рад проведено висадку понад двох тисяч саджанців дерев та 500 кущів.
Роботи по благоустрою та санітарній очистці Козятинського району продовжаться до початку травня. Але кожний з нас повинен доглядати за довкіллям щодня. Ми повинні зробити Козятинський район показовим по дотриманню чистоти. І у цьому нам мають допомогти усі мешканці району та міста. Думаю, відомий усім вислів давнього філософа, що казав: «Чисто не там, де метуть, а там, де не смітять». На жаль, не усі його дотримуються. Чисті придорожні смуги – не місце для викидання сміття! Коли це приймуть до відома та запам’ятають, як аксіому, недбайливі когзятинчани, впевнений, прибирати буде набагато менше.
Закликаю усіх дбати про чистоту навколо себе, адже чисте довкілля – це наше здоров’я, перш за все, це краса нашого краю, це показник нашого патріотизму.