Козятинська районна державна адміністрація — офіційний сайт

Про епідситуацію, проведені заходи щодо профілактики туберкульозу говорили під час наради з медичними працівниками району

В залі засідань комунального закладу “Козятинська центральна районна лікарня” пройшла нарада із завідуючими фельдшерсько-акушерськими пунктами, акушерками, медсестрами по туберкульозу, патронажними медсестрами. Серед присутніх були голова Козятинської райдержадміністрації Олексій Лавренюк, головний лікар комунальної установи “Козятинський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги”  Олександр Дзема, лікарі, медичні працівники сільських закладів охорони здоров'я.

Розпочалася робоча зустріч із доповіді дитячого фтізіатра Любові Мерзлої щодо тубдіагностики дитячого населення та забезпечення туберкуліном.

Районний фтізіатр Людмила Андрусенко вела мову про причини виникнення та збудники туберкульозу. Людмила Анатоліївна розповіла про симптоми захворювання, які поділяються на бронхолегеневі та інтоксикаційні, а також наголосила на обов’язковому профілактичному флюорографічному обстеженні. В минулому році ним було охоплено 67% населення від загальної кількості і, на жаль, виявлено нових 48 хворих. Людмила Андрусенко познайомила присутніх із деякими пунктами світової програми по боротьбі із туберкульозом, яка нині діє і в Україні.

Головний лікар комунальної установи “Козятинський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги Козятинської районної ради” Олександр Дзема продовжив тему щодо запобігання поширенню та вчасного виявлення перших ознак хвороби і повідомив, що розроблений графік прийому лікарів і виїзного флюорографа в населених пунктах району. Отже, медичні працівники повинні забезпечити відповідний контингент на обстеження, оскільки ситуація з туберкульозом є дуже серйозною.

У своєму виступі районний епідеміолог Козятинської районної санітарно-епідеміологічної станції Артем Ольхом’як розповів про проведені заходи щодо профілактики туберкульозу в районі та епідситуацію, яка склалася. Доповідач акцентував увагу медичного персоналу на тому, що вони є первинною ланкою і повинні зайняти більш активну позицію.

Декілька слів з приводу обговорюваної теми пролунало із вуст голови районного комітету Червоного Хреста Тамари Юхимчук.

Головний лікар КРМЦ ПМСД Олександр Дзема говорив про підтримку належного рівня чистоти та порядку в медичних установах, їх прилеглих територіях, забезпечення медикаментами першої необхідності, проведення водопостачання та облаштування внутрішніх туалетів тощо.

Підсумував нараду голова районної держадміністрації Олексій Лавренюк, який наголосив, що його присутність тут не випадкова.

-                     Минулорічні комплексні виїзні прийоми дали змогу детальніше дізнатися проблеми кожного медичного закладу, - зазначив Олексій Іванович. – Деякий відсоток з них вже вирішені, частина – знаходиться в стадії вирішення.

Також у своєму виступі очільник району роз’яснив учасникам зібрання суть та мету пілотного проекту щодо реформування системи охорони здоров'я. Проте, найбільше Олексія Івановича цікавило, хто поширює інформацію, що ФАПи, дільничні лікарні будуть закриті. Відповіддю на поставлене питання була лише ...тиша, жодної конкретики не прозвучало. Також голова райдержадміністрації Олексій Лавренюк запевнив присутніх, що поступово в мед закладах будуть з’являтися таке необхідне водопостачання та внутрішні туалети. Що стосується стрімкого поширення туберкульозу, то Олексій Іванович назвав його великою соціальною проблемою над якою потрібно старанно та злагоджено працювати.